Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  Přijal bych Trumpa zpět na Twitter, oznámil Elon Musk

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud by podnikatel Elon Musk uspěl v odkoupení Twitteru, povolil by exprezidentovi Donaldu Trumpovi vrátit se na známou sociální síť. Nejbohatší muž světa to oznámil v úterý s tím, že jeho vyloučení bylo „morálně špatné a naprosto hloupé“. Uznal však, že nic není jisté, jelikož Twitter ještě oficiálně nevlastní. Informoval o tom server BBC a CNN.

  Podnikatel a nejbohatší muž světa Elon Musk prohlásil, že by zrušil zákaz přístupu exprezidenta Donalda Trumpa na sociální síť Twitter. Jeho twitterový účet je totiž trvale zablokovaný od ledna roku 2021, kdy byl Trump po prezidentských volbách obviněný z podněcování útoku na Kapitol. „Twitter však zatím nevlastním, takže není jisté, že se něco takového stane,“ doplnil své oznámení podle serveru BBC Musk.

  Minulý měsíc totiž představenstvo Twitteru odsouhlasilo Muskovu nabídku odkoupit sociální síť za 44 miliardy dolarů. Nyní však musí podnikatel počkat na souhlas akcionářů a amerických regulátorů. Dle něj by ale měl být obchod uzavřený do dvou až tří měsíců. Oznámení o Trumpovi pak Musk pronesl na konferenci Future of the Car pořádanou Financial Times.

  Exprezident Trump ale už dříve oznámil, že by se na Twitter nevrátil. Založil si totiž vlastní sociální síť zvanou Truth Social. Té se hodlá nadále věnovat i přes to, že se jí podle serveru CNN Business příliš nedaří. Musk proto uvedl, že vyhnání Trumpa z Twitteru ho neumlčelo, ale pouze zesílilo jeho hlas u extrémní pravice.

  Při mazání příspěvků by měl být Twitter zdrženlivější, míní Musk

  Jako jednu z případných změn sociální sítě po jejím odkoupení si proto Musk stanovil vybalancování pravicových a levicových názorů v jednotlivých příspěvcích. „Vítězství by bylo, když by 10 procent extrémní pravice a 10 procent extrémní levice na mě bylo stejně naštvaných,“ popsal. Podle něj je totiž v současnosti Twitter mírně nakloněný spíše levici.

  Rovněž by také nejbohatší muž světa propagoval větší svobodu slova. Twitter by totiž dle jeho názoru měl být „zdrženlivější při mazání příspěvků“ a „velice opatrný při udělování trvalých zákazů pro jednotlivé uživatele“. Zbavit by chtěl sociální síť také spamů a hackerů, které je propagují. Twitter na Muskovi plány zatím nezareagoval.

  Musk však prohlásil, že spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey s ním souhlasí v tom, že trvalé „vyhnání“ ze sociální sítě by mělo být rezervováno pouze pro spamové účty. Mazat tak hodlá nejbohatší muž světa to, co je „ilegální nebo jinak pro svět destruktivní“.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS