9.3 C
Czech
Středa 4. března 2026
SportS Dodgers oslavoval titul i přes pozitivní test na koronavirus! Turner má...

S Dodgers oslavoval titul i přes pozitivní test na koronavirus! Turner má velký problém

Ještě víc než samotný zisk mistrovského titulu se u losangeleských Dodgers řeší případ Justin Turner. Tomu byl před finálovým duelem MLB s Tampou Bay zjištěn pozitivní test na nemoc covid-19. On si ale z karantény velkou hlavu nedělal. Přišel fandit na tribunu a po vítězném zápase běžel za spoluhráči slavit.

V noci z úterý na středu propukla u týmu Los Angeles Dodgers ohromná radost. Kalifornští baseballisté překlenuli v šestém zápase finálovou sérii americké MLB na svou stranu a poměrem 4:2 porazili soupeře z Tampy Bay. Ze sportovního pohledu bylo všechno v pořádku. Vítězství tři ku jedné, neutrální hřiště i omezený počet diváků. Zdravotní hledisko už ale na sto procent splněno nebylo.

Vina putuje za Justinem Turnerem. 35letý baseballista nedbal vládních ani zdravotních nařízení a i přes pozitivní test na koronavirus se šel na zápas podívat. Kdyby dodržel nošení roušky a distanc, ještě by se asi dalo přimhouřit oko. Jenomže on si nechtěl nechat ujít mistrovské oslavy a ihned po zápase běžel za spoluhráči.

„Turnerovo rozhodnutí opustit izolaci a vstoupit na hřiště bylo špatné a ohrozilo všechny, kdo s ním přišli do kontaktu,“ uvedlo vedení organizace MLB. Tým na druhé straně jeho počínání hájí. „Samozřejmě se za J.T. cítíme hrozně. Byl ale velkou součástí našeho týmu po celou sezonu,“ nechal se slyšet spoluhráč Clayton Kershaw.

Jaké bude mít Tunerova návštěva hřiště následky zatím není jasné. MLB bude celou věc teprve vyšetřovat, je ale nad slunce jasné, že celá kauza bude mít velkou dohru. Na titulu pro Los Angeles Dodgers to ale nezmění vůbec nic!

Reklama

Doporučujeme

Americká armáda udeřila na drogové gangy v Ekvádoru

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa otevřela v rámci operace Southern Spear (Jižní kopí) další frontu. Společně s Ekvádorem zakročila proti „teroristickým organizacím“ v latinskoamerické zemi. Ekvádor se v posledních letech stal jedním z největších center obchodu s drogami na světě.

Americká ambasáda v SAE zavřela své úřady. USA radí občanům zvážit odjezd

Americká ambasáda v Abú Zabí a konzulát v Dubaji přerušily provoz. Diplomatické ambasády uvedly, že kvůli bezpečnostní situaci nebudou do odvolání poskytovat žádné služby. Spojené státy zároveň vydaly doporučení pro své občany, kteří se nacházejí ve Spojených arabských emirátech.

Resort zahraničí USA stahuje část pracovníků ze Saúdské Arábie, Ománu a Kypru

Americké ministerstvo zahraničí kvůli íránským odvetným útokům umožnilo části svých pracovníků opustit Saúdskou Arábii a Omán. Z bezpečnostních důvodů stáhlo také část svých zaměstnanců z velvyslanectví na Kypru, informovala dnes agentura AFP.

Trump a Rubio uvádějí protichůdné důvody pro úder USA na Írán

Donald Trump po čtyřech dnech amerických a izraelských úderů prohlásil, že íránské síly přišly o klíčové schopnosti. Zároveň odmítl, že by Izrael dotlačil USA k útoku. Jeho ministr zahraničí Marco Rubio ale veřejně nabídl odlišné vysvětlení, proč Washington do konfliktu vstoupil.

Ne potrat, ale vražda. Korejská žena a její lékaři odsouzeni za smrt novorozence

Soud v Jižní Koreji uznal ženu a dva lékaře vinnými z vraždy novorozence po potratu v devátém měsíci těhotenství. Případ vyvolal silnou reakci veřejnosti a znovu otevřel spor o právní vakuum kolem interrupcí v zemi.

Británie chystá škrty v klimatické pomoci chudším zemím

Svět se na summitu COP29 zavázal ztrojnásobit klimatické finance pro rozvojové země až na 300 miliard dolarů ročně do roku 2035. Velká Británie byla u toho. Teď ale čelí podezření, že místo posílení podpory plánuje škrty. Vláda mluví o modernizaci přístupu, konkrétní odpovědi však nedává.

Anonymní sázkaři vydělali na úderu na Írán. Teď se řeší, odkud měli informace

Na sázkovém trhu Polymarket se těsně před americko-izraelským útokem na Írán objevila nezvykle silná vlna velkých sázek na to, že k úderu dojde už následující den. Někteří pozorovatelé mluví o možném insider tradingu, píše The New York Times.

Rusko a Čína kritizují útoky USA a Izraele na Írán

Rusko i Čína ostře vystoupily proti americkým a izraelským úderům na Írán. Peking vyzval k okamžitému zastavení operací, Moskva tvrdí, že nevidí důkazy o íránské jaderné zbrani, a varuje před novými závody ve zbrojení. Informuje o tom agentura Al Jazeera.

Izrael provedl další vlnu úderů na Írán, ty budou dle Netanjahua pokračovat

Izraelská armáda dnes odpoledne oznámila, že uskutečnila další vlnu úderů na Írán. Podle ní útok zasáhl vojenské cíle a výrobu balistických raket. Tvrdí také, že zasáhla objekt, kde vědci pracovali na klíčovém komponentu pro jadernou zbraň, jejíž vývoj Írán popírá. Íránská média tvrdí, že zasaženo bylo například letiště v Teheránu. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes odpoledne uvedl, že údery na Írán budou se silou pokračovat i nadále, píše agentura AFP.

Izrael zahájil dnes již druhou vlnu úderů na Bejrút, Hizballáh ho ostřeluje

Izraelská armáda zahájila dnes odpoledne novou vlnu vzdušných úderů na Bejrút, které podle ní cílí na velitele proíránského hnutí Hizballáh. S odvoláním na prohlášení armády to napsal server The Times of Israel (ToI). Hizballáh v noci na pondělí zaútočil raketami a drony na izraelské území poté, co vyjádřil solidaritu režimu v Teheránu, který od soboty čelí americkým a izraelským úderům. Izraelská armáda od pondělí v Libanonu uskutečnila několik vln úderů, při kterých zahynuly desítky lidí.

USA přeruší obchod se Španělskem, odmítá se zapojit do útoků na Írán, řekl Trump

Španělsko a Británie odmítají spolupracovat se Spojenými státy při úderech na Írán, jejich přístup je velmi špatný, prohlásil dnes americký prezident Donald Trump. Před jednáním s německým kancléřem Friedrichem Merzem v Bílém domě uvedl, že Spojené státy proto přeruší se Španělskem veškerý obchod. Španělsko má dost prostředků, aby americkým krokům čelilo, reagoval Madrid.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama