-6.1 C
Czech
Středa 14. ledna 2026
SportRonaldova trojkombinace? Pohár a cena pro hráče zápasu možná. Bicanův rekord ale...

Ronaldova trojkombinace? Pohár a cena pro hráče zápasu možná. Bicanův rekord ale včera nepadl

O málokterém sportovci se v poslední době mluví tolik jako o slavném portugalském fotbalistovi Cristianovi Ronaldovi. Hvězda turínského Juventusu včera zase řádila. Svému výběru Ronaldo zajistil zisk italského Superpoháru, o tom se ale zase tak četné diskuse nevedou. Předmětem zájmu je spíš jeho zmiňovaný gól: ten s pořadovým číslem 760.

Stal se včera CR7 nejlepším střelcem fotbalové historie? Mnozí měli ihned po zápase jasno: Bican 759, Ronaldo 760. Jenomže počty narazily. Do hry se vložila Komise pro historii a statistiku FAČR a přišla s jednoznačnou zprávou. Ronaldo si musí počkat, československá legenda jich má totiž podle nových výpočtů na kontě 821.

Včera večer ale Portugalec nic takového neřešil. Jeho „Stará dáma“ měla na programu finálový duel Superpoháru proti Neapoli. A byl to právě Ronaldo, kdo po 60 minutách zápasu otevřel skóre a vlastně rozhodl. „Jsem za svůj čtvrtý titul v Itálii nesmírně šťastný,“ rozplýval se na svém účtu na Twitteru.

Svět ale řeší něco úplně jiného. Cristiano před nedávnem překonal gólový účet Brazilce Pelého a měl políčeno i na první příčku. Tu stále hájí rakouský rodák s československým občanstvím Josef Bican. Světová média se o počty oficiálních branek přely ve velkém. Dal jich bývalý fotbalista vídeňského Rapidu a pražské Slavie 759 nebo 821?

„Z nepřeberného množství Bicanových branek bylo potřeba vybrat jen ty oficiální, a to je velice složité,“ prohlásil předseda komise Jaroslav Kolář. „Prověřili jsme veškeré údaje ligových, pohárových a mezistátních zápasů,“ dodal. A z oněch ligových, pohárových a mezistátních gólů tedy vzešel i výsledek.

Akce „Spor o titul nejlepšího střelce historie“ ale i tak nabírá na obrátkách:

Ronaldo? Bican? Nebo Pelé? Ronaldo má v tomto ohledu jasno – 760 oficiálních branek. Bican? O jeho gólové počiny se vedou sáhodlouhé hovory. Oficiální stanovisko Komise FAČR ale zní také nezpochybnitelně. Takže 821. No a co se týče Pelého, to je asi největší gól. Brazilec se po překonání vlastního rekordu představuje na Instagramu jako autor 1 283 gólů.

Spolu s tréninkovými brankami možná. V současnosti se ale má situace asi nějak takhle. Pokud se chce 35letý Portugalec před legendárního Bicana dostat, bude muset ještě 62 gólů vstřelit! Čas, prostor i chuť na to ale ještě jistě má.

Reklama

Doporučujeme

Exprezidentovi Jižní Koreje Jun Sok-jolovi hrozí trest smrti

Jihokorejští státní zástupci formálně požádali soud o uložení trestu smrti bývalému prezidentovi Jun Sok-jolovi. Ten stojí před soudem v Soulu a obžaloba jej viní z vedení povstání. Toho se měl dopustit, když se pokusil vyhlásit stanné právo.

Mattel představil první panenku Barbie, která přibližuje život s autismem

Do řady Fashionistas vstupuje novinka, která odráží rozmanitost dětských světů. Panenka s fidget spinnerem, sluchátky a komunikačním tabletem vznikla ve spolupráci s autistickou komunitou a má pomoci dětem připomenout, že být jiný je naprosto v pořádku.

Stovky traktorů blokovaly ulice Paříže při dalším zemědělském protestu

Okolo 350 traktorů dnes přijelo do ulic Paříže, kde francouzští zemědělci protestuj í proti dohodě Evropské unie s jihoamerickými zeměmi spolku Mercosur, která podle nich ohrozí jejich příjmy a potenciálně i dodávky potravin pro obyvatele. Farmáři v ranní špičce blokovali ulice metropole a požadovali okamžité kroky vlády ke zlepšení situace, informovala agentura AFP. Mluvčí vlády ve francouzské televizi uvedla, že kabinet brzy představí nová opatření na pomoc zemědělcům.

Americký Senát rozjíždí jednání o regulaci kryptoměn

Ve Washingtonu se znovu rozbíhá snaha nastavit jasná pravidla pro trh s kryptoměnami. Senátní bankovní výbor má v polovině ledna projednávat návrh legislativy, která má vymezit, jak se budou v USA digitální aktiva regulovat a kdo za co ponese dohled.

Ve Venezuele od čtvrtka propustili 73 politických vězňů, uvedla tamní opozice

Ve Venezuele bylo k pondělnímu večeru propuštěno 73 politických vězňů, informovala dnes tamní opozice na sociální síti X, kde zveřejnila jejich seznam. Čech Jan Darmovzal, který je ve Venezuele vězněn od předloňského září, na něm není. Aktuální informace o tomto českém občanovi ČTK zjišťuje. Venezuelská autoritářská vláda pod americkým tlakem minulý čtvrtek slíbila propustit "značný počet" politických vězňů a v pondělí uvedla, že propuštěno bylo 116 lidí vězněných za porušování ústavního pořádku; tento počet ale zatím opozice nepotvrdila.

Čtyři mrtví a šest raněných při ruském útoku na Charkov, uvedly úřady

Nejméně čtyři lidé přišli o život a šest utrpělo zranění při ruském nočním útoku na předměstí Charkova, uvedl šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Dříve informoval o dvou mrtvých a pěti raněných v druhém největším ukrajinském městě, ležícím na východě země. Ukrajina naopak zaútočila na přístavní město Taganrog u Azovského moře, tvrdí ruské úřady.

Íránci se po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím

Íránci se podle agentury AP po dnech protestů mohou znovu telefonicky spojit se zahraničím, nadále ale nefungují internet ani textové zprávy. Na pokračující výpadky internetu upozornila své občany také americká diplomacie, podle níž by, pokud to bude bezpečné, měli Američané zvážit odchod z Íránu přes pozemní hranice s Tureckem a s Arménií.

Grónsko a Dánsko slibují posílení bezpečnosti Arktidy

Severoatlantická aliance (NATO) a Grónsko chtějí posílit obranu dánského autonomního území v naději, že odradí amerického prezidenta Donalda Trumpa od pokusů o jeho převzetí. Šéf Bílého domu trvá na tom, že Grónsko musí být pod kontrolou USA, protože je klíčové pro národní bezpečnost.

Trump vzkázal Nejvyššímu soudu: Zrušte cla a nastane chaos

Pokud Nejvyšší soud neuzná platnost cel na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA), nastane chaos a ekonomická nejistota. To na své sociální síti Truth Social prohlásil americký prezident Donald Trump. Varoval, že vrátit vybrané peníze by bylo nemožné.

Grónsko odmítá americké převzetí za jakýchkoli okolností

Vláda v Nuuku odmítla, že by Spojené státy mohly převzít kontrolu nad Grónskem. Ostrov, který má širokou autonomii v rámci Dánska, zdůraznil, že patří do západních obranných struktur a bezpečnost chce řešit v rámci NATO.

Rekordní oteplení oceánů zvyšuje tlak na klima i ekosystémy

Oceány v roce 2025 pohltily více tepla než kdykoli dřív. Tento rekord nevěstí nic dobrého a vědci varují před zesílením extrémního počasí i rostoucím ohrožením podmořského života.

Výbuch plynové lahve v Islámábádu zabil novomanžele a další lidi

Novomanželé v pákistánském Islámábádu zemřeli po výbuchu plynové lahve v domě, kde po svatební oslavě přespávali. Neštěstí si vyžádalo i další oběti z řad rodiny a hostů, několik lidí utrpělo zranění.

V Kanadě zmizelo jezero Lake Rouge. Vědci zkoumají proč

V květnu 2025 se v odlehlé části severního Québecu beze stopy vytratilo jezero o rozloze tří čtverečních kilometrů. Místní obyvatele to šokovalo, odborníci dodnes hledají vysvětlení a případ znovu otevírá otázku, jak moc krajina pod tlakem lidské činnosti ztrácí stabilitu.

Zlaté glóby 2026 ovládli Timothée Chalamet a režisér Paul Thomas Anderson

Timothée Chalamet konečně prolomil smůlu, Paul Thomas Anderson si odnesl svou první sošku za režii a Jessie Buckley zaujala emocionálním projevem. Zlaté glóby letos nebyly jen o lesku a šatech, ale i o silných momentech a nečekaných výsledcích.

Milos Raonic ukončil kariéru

Bývalá světová trojka a finalista Wimbledonu Milos Raonic oznámil, že končí s profesionálním tenisem. Pětatřicetiletý Kanaďan se loučí po letech, kdy patřil k nejvýraznějším hráčům své generace.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama