Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Remake francouzské klasiky o Cyranovi: V hlavní roli Peter Dinklage

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Peter Dinklage se v muzikálovém dramatu Cyrano, nové filmové adaptaci klasického francouzského příběhu, ujal hlavní role. Americký herec se spolu s kolegy z natáčení zúčastnil úterní premiéry v Londýně, informovaly agentura Reuters a další servery.

  Ve filmové adaptaci divadelní inscenace z roku 2018, kterou napsala jeho manželka Erica Schmidt, Dinklage ztvárňuje postavu šermíře Cyrana, který vládne slovem. Nejen kvůli svému vzhledu však bojuje s vyznáním svých citů ženě, do níž je beznadějně zamilovaný.

  Film je posledním remakem hry Cyrano z Bergeracu z roku 1897 od francouzského dramatika Edmonda Rostanda. Hlavní hrdina pomáhá Kristiánovi psát milostné dopisy Roxaně, po jejíž přízni oba muži touží.

  Schmidt Cyrana oproti původní hře zbavila velkého nosu, přičemž šlo o jednu z hlavních změn. „Napadlo mě, co kdyby nikdy neřekl, co se mu na sobě nelíbí? Co kdyby to bylo jen v tom, co si představí diváci?“ uvedla scénáristka, režisérka a herečka.

  Podle Dinklage byla tato úprava jedním z několika prvků, které ho zpočátku na roli přitahovaly. „Tak velká část příběhu je o chlápkovi, který je nejistý kvůli nosu. A když ten nos odstraníte, je o něco univerzálnější, pokud jde o to, s čím se každý může tak nějak ztotožnit,“ prohlásil herec známý z kultovního fantasy seriálu Game of Thones (Hra o trůny).

  Příběh z konce 19. století je stále aktuální

  Divadelní inscenace měla premiéru v roce 2018 v Chesteru v Connecticutu s Hayley Bennett v roli Roxany. Poté, co režisér Joe Wright představení navštívil, kontaktoval Schmidt, aby jej upravila pro film. Dinklage a Bennett si přitom své role zopakovali. Dramatička rovněž musela přizpůsobit muzikál pro deset osob masivní filmové produkci, připomněl magazín Hollywood Reporter.

  „Cítil jsem, že je opravdu důležité vyprávět příběh o lidském spojení ve světě, kde se zdá, že jsme stále více a více odpojení (jeden od druhého),“ konstatoval Wright. „A pak přišla pandemie a my jsme byli rozdělení ještě více. Takže jsem cítil, že teď je rozhodně čas vyprávět takovýto příběh,“ poznamenal režisér známý filmy jako Pýcha a předsudek, Pokání nebo Nejtemnější hodina.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS