Reklama

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál natáčel – část 1

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Kdo by neznal seriál Hra o trůny! Pamatujete si všechny ty nádherné krajiny, hrady a města, ve kterých se drama odehrávalo? Některá z nich můžete navštívit i ve skutečnosti.

Drama o krvi a zradě, o válčících šlechtických rodinách. Od Sevilly ve Španělsku po Chorvatsko, Island a Severní Irsko, navštivte některá z nejznámějších míst natáčení.

Itzurun Beach, Zumaia, Španělsko (Dračí kámen)

Poslední scény úvodní epizody sedmé sezóny. Daenerys přistává u Dračího kamene – válečníci Dothraki, Varys a Tyrion v závěsu. Zatímco nedaleké San Juan de Gaztelugatxe stojí za točitými vstupními schody hradu, je to pláž Itzurun v Baskicku, která slouží jako vstupní bod dračí královny do Westerosu.

Kirkjufell, Island (Arrowhead Mountain)

Děti lesa vytvoří svého prvního bílého chodce ve stínu této majestátní hory v šesté sezóně seriálu. Volně stojící islandská hora se však objevuje na pozadí mnoha scén i v průběhu sedmé sezóny. Mimo obrazovku je to kouzelné místo pro sledování polární záře a nejfotografovanější hora na Islandu. Bonus: při návštěvě v reálném životě se nemusíte bát zombie či ledních medvědů.

Itálica, Španělsko (King’s Landing Dragonpit)

Zde se odehrávalo největší shromáždění postav v historii Hry o trůny, v římských ruinách Itálica. Produkční tým postavil platformu na ochranu centrální oblasti starověkého amfiteátru, ve které kdysi bývalo 25 000 diváků. V seriálu toto místo hostí tři Lannistery, dva Targaryeny, dva Clegany a Greyjoye. Plus samozřejmě dva draky, přátele a nepřátele a jako bonus jednoho mrtvého muže…

Los Barruecos, Španělsko (Loot Train Attack)

Asi tři hodiny jízdy od Madridu a poblíž města Cáceres sloužila přírodní rezervace Los Barruecos jako pozadí jedné z nejpamátnějších epizod sezóny sedm. Mezi pláněmi a skalnatými výchozy Daenerys poprvé vypustila svého draka proti Lannisterům.

Castillo de Almodóvar del Río, Španělsko (Vysoké zahrady)

V sezóně sedm se objevil další španělský hrad, jako pevnost rodu Tyrellů – Vysoké zahrady. Mimo obrazovku najdete tuto maurskou stavbu asi 20 km od Córdoby.

Vík, Island (Eastwatch-by-the-Sea)

Reynisfjara, černá písečná pláž poblíž Víku, stojí na nejvzdálenější východní straně Zdi, kde seriálová ledová masa klesá do moře.

Bardenas Reales, Španělsko (Moře Dothraků)

Ne, toto není jiná planeta. Bardenas Reales o rozloze 104 000 akrů jsou španělské „badlands“, skládající se z hlíny, křídy a pískovce. Byly formovány vodou a větrem po dlouhá staletí. Části stepi nabízejí trochu vegetace, ideální pro fantastické scény v seriálu. V šesté sezóně se některé části kvůli bujnější vegetaci natáčeli v Irsku (Glens of Antrim).

Přístav Ballintoy, Severní Irsko (Železné ostrovy)

Ballintoy vystupuje jako přístav Železných ostrovů, kde se Theon Greyjoy znovu setká se svou sestrou Yarou.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Mramorové jeskyně, Chile

Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.
Boracay

Boracay. Příběh o devastaci ráje na zemi

Filipínský ostrov se kvůli „rehabilitaci“ musel na šest měsíců zavřít. Ale vzpamatuje se vůbec někdy z extrémního nárůstu turistického ruchu?
Icukušima

Icukušima. Nejlepší tipy pro výlet do Miyajimy

Svatyně Icukušima, známá svou nápadnou červenou bránou torii, která jako by se vznášela v moři, je v Japonsku nezbytnou návštěvou. Abyste si výlet do Miyajimy opravdu užili, přečtěte si naše tipy a nenechte si ujít žádnou z hlavních atrakcí ostrova.
Ait Ben Haddou, Maroko

Hra o trůny. Vydejte se na známá místa, kde se seriál...

Draky tu bohužel nepotkáte. Naštěstí ani Bílé chodce. Přesto si na těchto místech budete připadat jako v seriálu Hra o trůny. Kde se nacházejí lokality natáčení?
pláže v Itálii

Nejlepší pláže v Itálii

V zemi, kde je pobřeží doslova přecpané plážovými lehátky, jsme vybrali deset krásných pláží a zátok, kde téměř nikdy nepotkáte davy výletníků. Objevte zde ruiny hradu či potopené sochy a užívejte si klid na italských plážích.

Prozkoumejte ledovec Vatnajökull, nejpopulárnější ledovou jeskyni na Islandu

Island je možná nejlépe známý svojí epickou krajinou, ledovci a sopkami. Návštěva ledové jeskyně je však unikátním zážitkem, pomyslnou třešničkou na dortu.
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama