Více
  0.1 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Rakousko vyhrožuje zákazem vycházení pro všechny neočkované osoby

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Sousední Rakousko hrozí lockdownem pro neočkované, pokud covidová pandemie nabere strmý nárůst. Informuje o tom agentura Bloomberg.

  Počet nových případů covidu-19 v Rakousku prudce roste a očkování zaostává. Sousední země tak zvažuje drastická opatření, která by se měla vztahovat pouze na neočkované osoby. Ti nebudou smět, až na několik málo výjimek, vycházet z bytu, pokud se pandemie skokově zhorší.

  Máme příliš mnoho lidí, co s očkováním otálejí. Udělám vše pro to, aby se zdravotnický systém v této zemi nedostal na hranici svých možností a nebyl přetížen,“ uvedl rázně v sobotním prohlášení nově zvolený kancléř Alexander Schallenberg. Očkování proti covidu-19 je dobrovolné.

  Nový kancléř i tak plánuje v boji s pandemií udělat z neočkovaných lidí občany druhé kategorie. Pokud počet pacientů s Covidem na jednotkách intenzivní péče dosáhne 500, tedy 25 % lůžkové kapacity, nebudou neočkovaní smět do hotelů a restaurací.

  A pokud by zaplněná kapacita JIP dosáhla jedné třetiny, tedy 600 jednotek, začal by pro ně platit zákaz vycházení. Nenaočkovaní by směli opustit své domovy pouze z určitých důvodů.

  Kancléř: Je to pandemie neočkovaných

  V současné době je obsazeno přibližně 220 lůžek na jednotkách intenzivní péče, což je hluboko pod úrovní, která byla dosažena na jaře. Od léta však jejich počet neustále stoupá. Na oddělení JIP mohou ale ležet i lidé s jinými vážnými nemocemi, kteří jsou ovšem zároveň pozitivní na covid-19.

  Nové případy onemocnění virem v Rakousku se zrychlují. Poslední sedmidenní průměr činil 2 869 případů oproti 1 830 k 1. říjnu.

  Pandemie ještě zdaleka není za námi. Nyní se chystáme vstoupit do pandemie neočkovaných,“ řekl Schallenberg, který převzal funkci po Sebastianu Kurzovi, v pátek večer po setkání s představiteli jednotlivých spolkových zemí. Kurz rezignoval před dvěma týdny po aféře se zmanipulovanými průzkumy veřejného mínění.

  Míra proočkovanosti v Rakousku zaostává za většinou západní Evropy, ale je daleko před východoevropskými zeměmi, které v současné době čelí covidové krizi. V současnosti je plně naočkovaných zhruba 63 % Rakušanů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Střelec z Michiganu se před vražděním choval divně

  Střelec z Michiganu se před útokem choval podivně, shodli se učitelé. Na sítích se chlubil pistolí

  Chování Ethana Crumbleyho (15), který je obviněný z vraždy čtyř spolužáků na střední škole Oxford Community v Michiganu, řešily těsně před útokem školní orgány. Student vysílal znepokojivé signály i na sociálních sítích.
  Merkel a Scholz

  Německý parlament bude hlasovat o zavedení povinného očkování

  Německo, podobně jako některé další státy, čelí nejhorší vlně, jakou během pandemie zažilo. Dosluhující kancléřka společně se svým nástupcem Olafem Scholzem dnes uvedla, že německý parlament bude hlasovat o povinném očkování. Země také zavádí další omezení pro neočkované.
  chirurg amputoval špatnou nohu

  Lékařka v Rakousku omylem amputovala špatnou nohu. Musí zaplatit pokutu 2 700 eur

  Rakouský soud uložil pokutu 2 700 eur (zhruba 69 tisíc korun) chiruržce za to, že omylem amputovala pacientovi špatnou nohu.
  Ethan Crumbley: Střelba ve škole v Michiganu

  Střelec z Michiganu Ethan Crumbley (15) bude souzen za terorismus. Čtvrtý student zemřel

  Vyšetřovatelé odtajnili jméno teenagera, který střílel na střední škole v Michiganu. Jmenoval se Ethan Crumbley. Student Justin Shilling (17), jeho čtvrtá oběť, zemřel v nemocnici.
  Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen vyzvala země k povinnému očkování

  Je čas začít přemýšlet o povinném očkování, vyzvala členské státy EU předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen. Některé státy už tuto povinnost vyhlásily.
  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litva chce u hranice s Polskem vyhlásit výjimečný stav

  Litevská vláda ve středu oznámila, že ve snaze zabránit pašování migrantů požádá parlament, aby od 10. prosince na hranici s Polskem vyhlásil výjimečný stav.
  Reklama
  Reklama
  Reklama