Reklama

Protesty proti uvěznění španělského rapera znovu přerostly do násilí

NEJSLEDOVANĚJŠÍ

Demonstrace na podporu uvězněného kontroverzního španělského rapera Pabla Hase v neděli už šestý večer po sobě skončily násilnostmi. V centru Barcelony propukly potyčky mezi policií a skupinami převážně mladých lidí, informovala agentura Reuters.

Reklama

Stejně jako v předešlých dnech i nedělní protest v Barceloně začal klidně. S příchodem soumraku však napětí vzrostlo, když protestující oblečeni většinou v černém pochodovali ulicemi k tamnímu policejnímu ústředí.


Katalánská policie zasáhla s cílem rozehnat dav poté, co na její příslušníky asi půl hodiny házel kameny, láhve, odpadky či petardy. Obchody v centru Barcelony se přitom znovu staly terčem vandalů, kteří rozbíjeli výlohy.

Na demonstracích za raperovo propuštění bylo zadrženo dosud více než 100 lidí, z nichž sedm v neděli. Protesty vypukly poté, co Hase v úterý zadrželi, aby ho odvedli do výkonu devítiměsíčního trestu odnětí svobody. Ten soud raperovi, známému tvrdě levicovými názory, udělil za tweety a texty písní, které podle verdiktu urážely španělského krále a schvalovaly terorismus.

Katalánská policie oznámila, že jen v sobotu zadržela v Barceloně a dalších okolních městech 35 lidí poté, co výtržníci rozbíjeli výlohy a dostávali se do srážek s policisty. Další protesty po celém Španělsku včetně metropole Madrid byly převážně klidné.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama