Více
  11 C
  Czech
  Pátek, 27 května, 2022

  Projděte se po Champs-Élysées, nejkrásnější třídě světa– část 2

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Avenue des Champs-Élysées, nejznámější bulvár v Paříži a jeden z nejznámějších na světě. Tato pařížská ulice má svou neopakovatelnou atmosféru. Objevte ji s námi.

  Pokračování článku Projděte se po Champs-Élysées, nejkrásnější třídě světa– část 1.

  Place de la Concorde

  Place de la Concorde, největší náměstí v Paříži, se nachází na východním konci Champs-Élysées. Navrhl ho Ange-Jacques Gabriel v roce 1755 a během Francouzské revoluce získalo špatnou pověst jako popraviště. Francouzský král Ludvík XVI., Marie-Antoinetta a Robespierre se spolu s mnoha dalšími stali na tomto náměstí obětí oblíbeného způsobu poprav v zemi: gilotiny. Dnes jsou na náměstí dvě monumentální fontány, spolu s Luxorským obeliskem a Velkým kolem, které je skvělým způsobem, jak zachytit městské památky z výšky.

  Luxorský obelisk

  Luxorský obelisk je 3000 let stará egyptská památka na východním konci Champs-Élysées a nikdo si není zcela jistý, jak byl vyroben. Tento zlatý žulový sloup, který dosahuje výšky 23 m, je ozdoben hieroglyfy oslavujícími vládu faraona Ramsese II. V Paříži je to neobvyklý orientační bod, protože obelisky se obvykle staví, aby zvěstovaly vstup do chrámu. Do Paříže jej však poslal Muhammad Ali Pasha, vládce osmanského Egypta, jako gesto dobrých politických vztahů. Stalo se tak 21. prosince 1833 a od roku 1936 je klasifikován jako historická památka.

  Nakupujte v nejlepších obchodech ve městě

  Paříž byla vždy spojována se stylem a Champs-Élysées je jedním z nejlepších míst, kde si užít nákupní horečku. Na tomto slavném bulváru je široká škála výběru od malých designových butiků prodávajících jedinečné věci, až po velkolepější luxusní obchody. Navštivte Guerlain, jeden z nejstarších parfémových domů na světě, nebo si dopřejte kožený doplněk od Louis Vuitton. Tento obchod, který je na Avenue des Champs-Élysées od roku 1913, je jedním z nejpůsobivějších obchodů Louis Vuitton na světě.

  Nechte se inspirovat uměním světové úrovně v Grand Palais

  Grand Palais je jednou z nejlepších institucí v Paříži. Umění a věda se snoubí ve třech hlavních lokalitách. Nave se může pochlubit ikonickou střechou se skleněnou kupolí inspirovanou londýnským Crystal Palace. Národní galerie ukrývají umělecká díla Pabla Picassa, Augusta Renoira a Paula Gauguina. Konečně, Palais de la Découverte je skvělé místo, kam vzít děti – je to vědecké muzeum plné interaktivních exponátů. Mezi hlavní přednosti patří digitální 3D simulace misí Space Odyssey.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS