-6.5 C
Czech
Čtvrtek 8. ledna 2026
Protext ČTKProfinit se stává součástí globální skupiny Amdocs

Profinit se stává součástí globální skupiny Amdocs

Praha/Chesterfield 13. února 2025 (PROTEXT) – 

  • Přední českou IT firmu Profinit odkoupila nadnárodní společnost Amdocs.
  • Amdocs je se 28 000 zaměstnanci a působností v 90 zemích předním poskytovatelem softwaru a IT služeb na světě.
  • Prostřednictvím akvizice Amdocs posílí své kapacity v Evropě a umožní Profinitu rozšířit jeho působnost.

Společnost Amdocs, přední světový poskytovatel softwaru a IT služeb, oznamuje akvizici společnosti Profinit, předního českého dodavatele služeb a řešení v oblasti softwarového vývoje, datového managementu, data science a AI.

Díky akvizici Profinitu rozšíří Amdocs své kapacity v oblasti datových služeb a softwarového vývoje, což mu umožní reagovat na rostoucí poptávku po datových řešeních, umělé inteligenci a generativní AI jak v telekomunikačním sektoru, tak v dalších odvětvích. Akvizicí zároveň posiluje svou divizi Amdocs Studios v Evropě.

Profinit si zachová svou obchodní značku a vysoký standard poskytovaných služeb, přičemž bude moci růst díky novým obchodním příležitostem a využívat zkušenosti a kapacity Amdocs. V rámci své nové role jako evropské centrum služeb divize Amdocs Studios už Profinit zrychluje nábor nových zaměstnanců, aby posílil své kapacity a kompetence.

„Jsme rádi, že se připojujeme ke společnosti, která sdílí naši firemní kulturu a klade stejný důraz na inovace, vysokou kvalitu poskytovaných služeb a úspěch zákazníků. Akvizice otevírá nové obzory jak pro naše zaměstnance, tak pro naše klienty. Ti se mohou spolehnout na stejně kvalitní služby a navíc přidanou hodnotu v podobě odborných znalostí a globálních zkušeností Amdocs,“ uvádí Pavel Jíhlavec, CEO společnosti Profinit.

„Akvizice společnosti Profinit je důležitým krokem v rozšiřování našich služeb, zejména v oblasti datových služeb a řešení založených na generativní umělé inteligenci. Pomůže nám lépe reagovat na rostoucí poptávku po těchto technologiích v telekomunikacích i dalších odvětvích,“ říká CEO společnosti Amdocs Shuky Sheffer.

„Rozsáhlé portfolio služeb Profinitu posílí naši schopnost dodávat špičková řešení a podporovat naše klienty, zejména v Evropě, na jejich cestě digitální transformací,“ dodává Riki Efraim-Lederman, prezidentka divize Amdocs Studios.

 

O společnosti Profinit

Profinit je předním český poskytovatelem softwarového vývoje na zakázku, datového managementu a služeb v oblasti business intelligence, data science a umělé inteligence (AI). Společnost sídlí v Praze a prostřednictvím svých poboček v Česku a na Slovensku poskytuje služby klientům ve střední a západní Evropě, a to především bankám, pojišťovnám a firmám ze sektorů farmacie, telekomunikací, fintech a energetiky. Profinit má více než 600 zaměstnanců a v roce 2023 dosáhl obratu 37 milionů eur (949 milionů Kč).

 

O společnosti Amdocs

Amdocs je přední dodavatel softwarových a IT služeb na světě, který se zaměřuje především na odvětví telekomunikace a média. Mezi jeho zákazníky patří největší světoví poskytovatelé komunikačních služeb, jako jsou AT&T, T-Mobile, Deutsche Telekom, Orange a Vodafone. Amdocs dodává služby více než 400 firemním zákazníkům ve 90 zemích. Společnost zaměstnává 28.000 lidí a sídlí ve Spojených státech, přičemž pobočky má v Severní Americe a významná centra v Evropě, Indii, Izraeli a v asijsko-pacifickém regionu. Amdocs je kótován na burze NASDAQ (NASDAQ: DOX) a ve svém posledním fiskálním roce vykázal roční příjmy ve výši 5 miliard dolarů (121 miliard Kč).

 

Více informací můžete najít na profinit.eu a www.amdocs.com.

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama

Doporučujeme

Johnny Knoxville ohlásil návrat Jackass, nový film už má datum premiéry

Legendární parta, která proměnila bolest v popkulturu, se vrací. Johnny Knoxville na Instagramu oznámil nový film společně s datem premiéry. Zatím ale neprozradil, co přesně fanoušky čeká a kdo se tentokrát objeví na place.

Izrael zaútočil v Gaze po neúspěšném odpalu rakety z Pásma Gazy

Izraelská armáda dnes oznámila, že provedla útok na raketové stanoviště poblíž města Gaza poté, co odhalila neúspěšný odpal rakety z Pásma Gazy, který nezasáhl izraelské území. Podle agentury Reuters vyvstávají otázky, kdy začne další fáze příměří v Gaze.

Trump pozval levicového kolumbijského prezidenta Petra do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval svého kolumbijského kolegu Gustava Petra na návštěvu do Bílého domu. Trump to oznámil na sociální síti Truth Social po telefonátu s tímto levicovým politikem. Rozhovor trval podle Petra asi hodinu a kolumbijský prezident pozvání přijal. Datum schůzky zatím není známo. Trump už od loňska viní Petra z podílu na pašování drog do USA a tento týden mu nepřímo pohrozil podobnou operací, při níž americké jednotky v sobotu unesly z Venezuely prezidenta Nicoláse Madura a jeho ženu, které rovněž viní z narkoterorismu.

Trump touží po „armádě snů“, chce zvýšit výdaje na obranu o 50 procent

Americký prezident Donald Trump vyzval ke zvýšení výdajů na obranu na 1,5 bilionu dolarů (asi 31 bilionů korun) v roce 2027. Tento rok označil za „velice problematický“ s tím, že „armáda snů“ udrží USA v bezpečí bez ohledu na nepřítele. Trump také pohrozil americkým zbrojařům.

Trump očekává, že USA budou Venezuelu spravovat po řadu let

Americký prezident Donald Trump očekává, že Spojené státy budou Venezuelu spravovat a získávat ropu z jejích rozsáhlých zásob po řadu let. Šéf Bílého domu to prohlásil v rozhovoru s deníkem The New York Times (NYT). Prozatímní vláda Venezuely podle Trumpa poskytuje Spojeným státům vše, co považují za nutné.

Po ruském útoku se dva regiony ocitly téměř zcela bez elektřiny, uvedl Kyjev

Rusko v noci na dnešek podniklo další rozsáhlý útok na ukrajinskou energetickou infrastrukturu, nejvíce utrpěly Dněpropetrovská a Záporožská oblast, uvedl ráno ukrajinský ministr energetiky Artem Nekrasov. Oba regiony se podle něj ocitly téměř zcela bez elektřiny, k ránu zůstávalo bez proudu asi 800.000 spotřebitelů v Dněpropetrovské oblasti. V Záporožské oblasti se podařilo zásobování elektřinou obnovit, píše agentura Ukrinform.

Trump stupňuje nátlak na Venezuelu. Zabavuje tankery a klade požadavky

USA zabavily ve středu dva ropné tanky napojené na Venezuelu, jeden plul pod ruskou vlajkou. Americký prezident Donald Trump vytváří nátlak na prozatímní venezuelskou prezidentku Delcy Rodríguez. Režim bude muset splnit dva požadavky, než mu Trump povolí těžit vlastní ropu.

Trump vydal příkaz, aby USA opustily desítky mezinárodních organizací

Americký prezident Donald Trump ve středu nařídil, aby Spojené státy opustily 66 mezinárodních organizací, které podle jeho administrativy neslouží americkým zájmům. Oznámil to Bílý dům na sociální síti X. Jde o 35 organizací nespadajících pod OSN a 31 agentur OSN. Agentura AFP napsala, že zásadní je chystané americké odstoupení od Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (UNFCCC), která položila základ pro celosvětová jednání o klimatických změnách a opatřeních proti nim. Eurokomisař pro klima Wopke Hoekstra označil tento krok za politováníhodný a nešťastný.

Střety mezi syrskou vládou a kurdskými bojovníky v Aleppu vyhnaly tisíce civilistů

Severosyrské Aleppo zažívá nejvážnější střety za poslední měsíce. Boje mezi vládními silami a kurdskými jednotkami vyhnaly z domovů desetitisíce civilistů a znovu odkryly křehkost poválečného uspořádání země.

Dvojčata ze Švýcarska se perou o olympijskou nominaci

Dvě stejné tváře, jeden sen. Švýcarská dvojčata Thomas a Robin Bussard čekají na verdikt, který jim může otevřít dveře na olympiádu v Itálii. O nominaci bojují v novém sportu, kde se nejdřív šplhá do kopce a pak se jede co nejrychleji dolů.

Warner Bros Discovery znovu odmítla nabídku Paramountu

Představenstvo Warner Bros. Discovery doporučilo akcionářům znovu odmítnout nepřátelskou nabídku Paramount Skydance. Firma se dál drží už podepsané dohody s Netflixem, která se týká studiového a streamovacího byznysu.

Nick Reiner má stanout před soudem kvůli vraždě rodičů

Nick Reiner má ve středu stanout před soudem v Los Angeles kvůli obvinění, že v prosinci ubodal své rodiče, filmaře Roba Reinera a Michele Singer Reiner. Je mu 32 let a čelí dvěma bodům obžaloby z vraždy prvního stupně.

Inflace v eurozóně zpomalila na dvě procenta. Nejistota trvá

Inflace v eurozóně dosáhla v prosinci dvou procent, ukázaly údaje zveřejněné statistickým úřadem Eurostat. Jedná se o analytiky očekávaný výsledek a cíl Evropské centrální banky (ECB), který potvrzuje slova evropských představitelů, že cenové tlaky ustupují.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama