ShowbizPrinc William a David Beckham oslavili nové helikoptéry pro Londýnskou leteckou ambulanci

Princ William a David Beckham oslavili nové helikoptéry pro Londýnskou leteckou ambulanci

Princ William a David Beckham se v úterý setkali, aby společně oslavili důležitý milník pro charitu Londýnské letecké ambulance. Díky úspěšné sbírce, která přinesla více než 21 milionů dolarů, mohla charita pořídit dvě nové helikoptéry H135. Ty nahradí starší modely, které již dosluhovaly. Setkání proběhlo na základně RAF Northolt v severozápadním Londýně, kde William s Beckhamem podepsali jednu z nových helikoptér a potkali se s piloty a zdravotníky.

Princ William, který dříve pracoval jako pilot záchranné helikoptéry, hrál klíčovou roli při podpoře sbírky. Beckham se k němu připojil v rámci kampaně Omaze, díky které se podařilo vybrat více než 6 milionů dolarů. Jak uvedl web People, William na helikoptéru napsal „Zpět do středu“, zatímco Beckham přidal vzkaz: „Děkuji. Leťte bezpečně. S láskou, David Beckham.“

Kampaň Up Against Time odstartovala v roce 2021, kdy bylo jasné, že stávající flotila helikoptér MD902 Londýnské letecké ambulance potřebuje vyměnit. Bez nové techniky by tisíce pacientů ročně mohly zůstat bez rychlé a život zachraňující pomoci. Díky úspěšné sbírce bude charita schopna pokračovat ve své práci bez přerušení. „Tohle bude mít život zachraňující dopad,“ uvedl William už v srpnu 2024 na sociálních sítích.

Kromě oslav nové helikoptéry navštívil princ William také londýnský startup ENSO, který se specializuje na výrobu ekologických pneumatik pro elektromobily. ENSO, finalista Earthshot Prize pro rok 2023, nedávno uzavřel partnerství s Uberem. To má pomoci snížit znečištění způsobené opotřebováním pneumatik. Během své návštěvy William osobně namontoval jednu z jejich pneumatik na elektrické vozidlo.

Earthshot Prize, kterou William založil v roce 2020, se zaměřuje na podporu projektů, které mají přinést inovativní řešení ekologických problémů. ENSO soutěží v kategorii Vyčisti náš vzduch a jejich práce přitahuje pozornost globálních hráčů v oblasti dopravy a technologií. William ocenil, že Earthshot Prize pomáhá propojovat podniky s inovátory, aby společně hledali způsoby, jak čelit klimatické krizi.

Zatímco William trávil čas v Londýně těmito charitativními projekty, jeho bratr princ Harry se ve stejném městě účastnil cen WellChild, které oceňují těžce nemocné děti a jejich pečovatele, informuje deník Independent. Přestože oba bratři byli ve městě současně, setkání mezi nimi se neuskutečnilo, což odráží jejich napjaté vztahy z posledních let.

Doporučujeme

Ruský voják na Krymu začal znenadání střílet do lidí, čtyři zabil

Krymem, poloostrovem okupovaným Ruskem, otřásl krvavý incident. Ruský voják tam při střelbě zabil čtyři lidi, včetně tří civilistů, a další tři osoby zranil. Motiv útoku zatím není znám.

Lidské safari v Chersonu. Video zachytilo ruský dron, jak pronásleduje prodejce na trhu

Ukrajina obvinila Rusko z dalšího válečného zločinu po zveřejnění videa z Chersonu. Záběry ukazují dron, který pronásleduje civilistu prodávajícího zeleninu a následně exploduje v jeho blízkosti. Muž útok přežil, utrpěl však zranění a šok.

Dohoda o otevření Hormuzského průlivu může být do středy, uvedl ministr Bessent

Dohoda mezi Spojenými státy a Íránem o znovuotevření Hormuzského průlivu by mohla být uzavřena ještě dnes či ve středu, řekl americký ministr financí Scott Bessent v dnešním rozhovoru se stanicí CNBC. Katar mezitím oznámil, že pokračuje v úsilí o dosažení diplomatického řešení americko-íránského konfliktu.

Oteplování mění Středozemní moře a podporuje invazní druhy

Středozemní moře se rychle otepluje a jeho proměna už výrazně mění zdejší ekosystémy. Původní druhy ustupují invazním rybám, některé populace se hroutí a rybáři přicházejí o úlovky, na které byli po generace zvyklí.

Policie zatkla muže podezřelého ze založení požáru u Spokane v USA

Úřady dnes zatkly 37letého Aarona F. Farinacciho, kterého podezírají ze založení jednoho z ničivých požárů v okolí města Spokane ve státě Washington. S odvoláním na úřad místního šerifa o tom informovala agentura AP. Je držen ve vazbě s kaucí ve výši jednoho milionu dolarů (přibližně 21,2 milionu Kč).

Saudi Aramco těží na zdražující ropě. Firma oznámila prudký nárůst čtvrtletního zisku

Největší ropná společnost světa Saudi Aramco v úterý oznámila prudký nárůst zisků za druhé letošní čtvrtletí. Ropní giganti těží z nárůstu cen ropy v důsledku války s Íránem, která vedla k zablokování Hormuzského průlivu. Do těchto společností se obul i americký prezident Donald Trump.

V Guatemale nedaleko metropole evakuují dvě obce kvůli erupci sopky Fuego

Úřady v Guatemale vydaly varování kvůli silné erupci sopky Fuego, která chrlí lávu a mohutná oblaka plynu a popela, a to ve vzdálenosti asi 35 km od hlavního města. Zahájena byla také evakuace dvou obcí v blízkosti sopky a i dnes zůstanou kvůli erupci zavřené školy v několika regionech, informovala agentura AFP.

Lesní požáry ve Francii odhalily stovky nevybuchlých granátů z druhé světové války

Lesní požáry ve francouzské obci Le Porge v regionu Gironde odhalily skrýš zhruba 400 granátů a další munice z druhé světové války. V okolí se podle svědků ozývaly exploze jako při válce. Původně se myslelo, že jde o plynové láhve, ale šlo o exploze nevybuchlé munice.

Útoky ukrajinských dronů v Rusku zabily šest osob, devět dalších zranily

Útoky ukrajinských dronů v noci na dnešek v Rusku zabily šest lidí a devět dalších zranily. Terčem útoků se staly také sklady u Moskvy a Petrohradu včetně skladiště největšího ruského on-line prodejce Wildberries, které začalo hořet. Rusko během noci zničilo 320 ukrajinských dronů, uvedly ruské úřady, které citovala agentura Reuters. V útocích během noci pokračovalo také Rusko, které na Ukrajině zabilo nejméně jednu osobu a několik dalších zranilo.

Rýn či Dunaj se nadále potýkají s rekordními poklesy hladiny

Hladina Rýna u Kolína nad Rýnem na západě Německa klesla kvůli nedostatku srážek na místní historické minimum. Lodní dopravu komplikuje i místy rekordně nízká hladina Dunaje v Rakousku. Píšou o tom dnes agentury DPA a APA.

Při ukrajinském útoku v Krasnodarském kraji zahynulo sedm lidí

Počet obětí ukrajinského útoku v černomořském letovisku na jihu Ruska stoupl na sedm, informoval krizový štáb Krasnodarského kraje. Dříve gubernátor Venjamin Kondraťjev oznámil šest mrtvých, včetně tří dětí. Další čtyři desítky lidí ve vsi Archipo-Osipovka nedaleko Gelendžiku utrpěly zranění.

Tajné služby podle médií varovaly před migrační vlnou do Ceuty, vláda to popřela

Španělská tajná služba minulý měsíc několikrát varovala ministerstvo vnitra před možností velké migrační vlny z Maroka do Ceuty, která leží na severoafrickém pobřeží a kam ve čtvrtek minulého týdne vtrhlo na 50.000 běženců. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informuje španělský rozhlas Cadena SER. Vládní mluvčí Elma Saizová to ale popřela. Španělské tajné služby se také podle tisku domnívají, že Maroko se tentokrát do organizace masivního přechodu hranice nezapojilo.

Zelenskyj jmenoval svého vyjednávače Umerova do čela rozvědky

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes jmenoval svého hlavního vyjednávače při americko-rusko-ukrajinských rozhovorech o ukončení války Rustema Umerova šéfem ukrajinské vnější rozvědky (SZRU). Jde o nejnovější krok v personálních změnách, které zahrnovaly výměnu ministra obrany, což vyvolalo hněv veřejnosti, poznamenala agentura Reuters.

Rozsáhlá krádež bitcoinů zasáhla téměř 1200 peněženek

Útočníci získali z téměř 1 200 bitcoinových peněženek více než tisíc mincí v odhadované hodnotě 89 milionů dolarů. Analýza podezřelých převodů ukazuje na možnou chybu spojenou se zařízeními Coldcard. Výrobce ale zatím veřejně nepotvrdil, že jeho peněženky byly skutečně prolomeny.

Ted Lasso se vrací na hřiště. Čeká ho ženský tým a nová výzva

Oblíbený fotbalový trenér se po více než třech letech vrací na obrazovky. Ve čtvrté řadě seriálu Ted Lasso převezme ženský tým z druhé ligy a znovu se setká s řadou známých postav.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama