Více
  20.2 C
  Czech
  Pátek 24. března 2023

  FA Cup vyhlíží klíčové bitvy. Do semifinále se probili Citizens i United

  Začínalo se u stovky, postupnými kroky se došlo až k závěrečné čtyřce. Nejstarší a jedna z nejslavnějších fotbalových soutěží planety míří do své finální fáze. V osudí už zbyly pouze čtyři týmy, které si to rozdají ve dvou semifinále o postup do finále. V neděli si zajistili postup Manchester United, Sheffield United a Brighton a už o den dříve Manchester City.

  Riot usiluje o genderovou rovnost v profesionálním Valorantu

  Oznámení místa konání a formátu VALORANT Game Changers Championship v roce 2023 vyvolalo kritiku profesionálních hráčů a fanoušků. Důvodem je především formát a velikost haly, která se oproti loňsku nezvětšila. Riot své rozhodnutí nicméně hájí.

  Prezidentské volby v USA: Kdy můžeme očekávat výsledky v klíčových státech?

  Každý stát USA uplatňuje v amerických prezidentských volbách pro sčítání hlasovacích lístků jiná pravidla. Letos hlasovalo osobně nebo korespondenčně před volebním dnem 3. listopadu mnohem více Američanů než obvykle a další miliony budou hlasovat dnes.

  Sbor volitelů, který amerického prezidenta volí, má celkem 538 hlasů. Vítězný kandidát na prezidenta musí získat alespoň 270 z nich, tedy prostou většinu. Všechny státy s výjimkou dvou mají systém „vítěz bere vše“, v němž jsou kandidátovi, který ve státě získá od občanů nejvíce hlasů, přiděleny všechny hlasy volitelů daného státu.

  Výsledky prezidentských voleb se však většinou rozhodují v takzvaných battleground states. Kdy se tedy volební místnosti v klíčových státech uzavřou a kdy očekávat první výsledky?

  Klíčové státy, u nichž by většina hlasů měla být sečtena během volební noci

  Florida
  (29 hlasů)
  Hlasy zaslané poštou musí být doručeny do 3. 11.Předčasné hlasy: Zpracování začíná 24. září, sčítání 3. listopadu.
  Co očekávat: Volební místnosti se zavírají ve 20 hodin východního času (4. 11. ve 2 hodiny ráno středoevropského času). Předpokládá se, že většina výsledků předčasného hlasování bude zveřejněna jako první. Většina hlasů je obvykle sečtena během volební noci.
  Georgia
  (16 hlasů)
  Hlasy zaslané poštou musí být doručeny do 3. 11.Předčasné hlasy: Kontrola podpisů začíná přijetím, skenování již 19. října, tabelace 3. listopadu.
  Co očekávat: Volební místnosti se uzavřou v 19 hodin východního času (4. 11. ve 2 hodiny ráno středoevropského času). Jednotlivé okresy se liší v pořadí oznámení výsledků předčasného hlasování a hlasování 3. listopadu. Očekává se, že většina hlasů bude sečtena během volební noci.
  Texas
  (38 hlasů)
  Hlasy zaslané poštou musí být doručeny do 4. 11.Předčasné hlasy: Velké okresy zpracovávají hlasy od 22. října, poštovní hlasy jsou sečteny 30. října. Menší okresy hlasy zpracovávají od 30. října, poštovní hlasy jsou sečteny 3. listopadu. Předčasné hlasy odevzdané osobně se sčítají 3. listopadu.
  Co očekávat: Volební místnosti se uzavřou ve 21 hodin východního času (4. 11. ve 3 hodiny ráno středoevropského času). Většina okresů nejprve zveřejní výsledky předčasného hlasování. Texas obvykle sečte většinu hlasů během volební noci.
  Severní Karolína
  (15 hlasů)
  Hlasy zaslané poštou musí být doručeny do 12. 11.Předčasné hlasy: Zpracování začíná 29. září, sčítání 3. listopadu.
  Co očekávat: Hlasování končí v 19:30 východního času (4. 11. v 1 hodinu a 30 minut ráno středoevropského času). Většina okresů nejprve zveřejní výsledky předčasného hlasování. Severní Karolína obvykle sečte většinu hlasů během volební noci. Později příchozí hlasovací lístky mohou zvýšit počet hlasů zbývajících k započítání.
  Ohio
  (18 hlasů)
  Hlasy zaslané poštou musí být doručeny do 13. 11.Předvolební hlasy: Zpracování začíná 6. října, sčítání 3. listopadu.
  Co očekávat: Volební místnosti se uzavřou v 19:30 východního času (4. 11. v 1 hodinu a 30 minut ráno středoevropského času). Mnoho okresů očekává, že budou nejprve zveřejněny předčasné hlasy, poté výsledky z 3. listopadu. Stát obvykle sečte většinu hlasů během volební noci nebo následující den.

  Klíčové státy, u nichž bude většina hlasů pravděpodobně sečtena až po volební noci

  Arizona
  (11 hlasů)
  Hlasy zaslané poštou musí být doručeny do 3. 11.Předčasné hlasy: Zpracování začíná přijetím, sčítání začalo 20. října.
  Co očekávat: Hlasování končí ve 21 hodin východního času (4. 11. ve 3 hodiny ráno středoevropského času). Nejprve se očekávají výsledky předčasného hlasování. Zveřejňování výsledků začíná hodinu po uzavření volebních uren. V Arizoně zbývá po volební noci k započítání obvykle velké množství hlasovacích lístků.
  Wisconsin
  (10 hlasů)
  Hlasy zaslané poštou musí být doručeny do 3. 11.Předčasné hlasy: Zpracování a sčítání začíná 3. listopadu.
  Co očekávat: Hlasování končí ve 21 hodin východního času (4. 11. ve 3 hodiny ráno středoevropského času). Jednotlivé okresy se liší v pořadí oznámení výsledků předčasného hlasování a hlasování z 3. listopadu. Wisconsin očekává, že sčítání skončí do 4. listopadu.
  Michigan
  (16 hlasů)
  Hlasy zaslané poštou musí být doručeny do 3. 11.Předčasné hlasy: Některá velká města začínají hlasy zpracovávat 2. listopadu, zbytek státu začíná 3. listopadu. Sčítání hlasů začíná 3. listopadu.
  Co očekávat: Hlasování končí ve 21 hodin východního času (4. 11. ve 3 hodiny ráno středoevropského času). Jednotlivé okresy se liší v pořadí oznámení výsledků předčasného hlasování a hlasování 3. listopadu. Michigan očekává, že sčítání hlasů dokončí do 6. listopadu.
  Pensylvánie (20 hlasů)Hlasy zaslané poštou musí být doručeny do 6. 11.Předčasné hlasy: Zpracování a sčítání nezačne do 3. listopadu.
  Co očekávat: Volební místnosti se zavírají ve 20 hodin východního času (4. 11. ve 2 hodiny ráno středoevropského času). Okresy nemusí počítat hlasovací lístky doručené poštou až do doby po volebním dni. Některé okresy během volební noci nezačnou sčítat volební hlasy doručené poštou. Jednotlivé okresy se liší v pořadí oznámení výsledků předčasného hlasování a hlasování z 3. listopadu. Pensylvánie očekává dokončení sčítání hlasů do 6. listopadu.

  Sledujte nás na sítích

  Násilí v Paříži: Protesty proti důchodové reformě přitvrzují

  Policie ve čtvrtek použila slzný plyn a bojovala s násilnými černě oděnými anarchisty v Paříži i na jiných místech Francie. Statisíce demonstrantů vyšly do ulic, aby protestovali proti plánu prezidenta Emmanuela Macrona zvýšit věk odchodu do důchodu.

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Násilí v Paříži: Protesty proti důchodové reformě přitvrzují

  Policie ve čtvrtek použila slzný plyn a bojovala s násilnými černě oděnými anarchisty v Paříži i na jiných místech Francie. Statisíce demonstrantů vyšly do ulic, aby protestovali proti plánu prezidenta Emmanuela Macrona zvýšit věk odchodu do důchodu.

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.