Více
  1.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Předávání hudebních cen Grammy odloženo na neurčito. Důvodem je šíření omikronu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Letošní ceremoniál předávání cen Grammy, který slouží k ocenění špičkových hudebních výkonů, pořadatelé odložili na neurčito. Svůj krok organizátoři ve středu odůvodnili rychlým šířením varianty koronaviru omikron. Informovaly o tom agentura Reuters a server BBC.

  Slavnostní událost, kterou měla z arény v centru Los Angeles živě vysílat televizní síť CBS, byla původně naplánovaná na 31. ledna.

  „Vzhledem k nejistotě kolem varianty omikron by uspořádání show 31. ledna s sebou jednoduše neslo příliš velké riziko,“ uvedly ve společném prohlášení CBS a Recording Academy s tím, že nové datum oznámí v nejbližší době.

  Nominace na ceny byly zveřejněny v listopadu. Nejvíce z nich, konkrétně 11, má jazzový klávesista Jon Batiste. O hlavní ceny se mimo jiné ucházejí Olivia Rodrigo, Taylor Swift, Lil Nas X, Billie Eilish, Justin Bieber, Doja Cat nebo H.E.R.

  Kvůli pandemii covidu-19 bylo předávání cen Grammy odloženo i v roce 2021. Ceremoniál se konal v březnu místo v lednu a živá vystoupení kombinoval s těmi předtočenými, přičemž počet účastníků byl omezený.

  Organizátoři doufali, že se letos vrátí blíže k tradiční oslavě s velkým publikem v bývalém Staples Center, nyní zvaném Crypto.com Arena. Show měl stejně jako loni moderovat Trevor Noah.

  CBS a Recording Academy podle svého vyjádření před rozhodnutím zrušit lednový termín své kroky konzultovaly s místními úředníky, zdravotními experty i umělci. „Zdraví a bezpečnost lidí v naší hudební komunitě, publika a stovek lidí, kteří neúnavně pracují na produkci naší show, zůstávají naší nejvyšší prioritou,“ prohlásili zástupci obou subjektů.

  V umělecké branži se přesouvá nebo ruší jedna akce za druhou

  Organizátoři letošního filmového festivalu Sundance v Park City v Utahu tento týden oznámili, že celá akce navzdory původním plánům proběhne v online režimu, připomněla agentura Reuters. Své kroky rovněž zdůvodnili rychlým šířením varianty omikron.

  Předávání Critics‘ Choice Awards, které se mělo konat tuto neděli, pořadatelé odložili. Nové datum přitom dosud neoznámili.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Zpěvák Elton John má covid-19

  Elton John má covid. Koncerty ve Spojených státech zpěvák odkládá

  Britský zpěvák Elton John byl nucen odložit dva koncerty v Dallasu v Texasu poté, co měl pozitivní výsledek testu na koronavirus. 74letý hudebník je podle svého vyjádření plně očkovaný a momentálně pociťuje jen mírné příznaky nemoci covid-19.
  Jacinda Ardern

  Novozélandská premiérka Ardern ruší svatbu kvůli šíření varianty omikron

  Předsedkyně vlády Nového Zélandu Jacinda Ardern zrušila svou svatbu poté, co oznámila zavedení nových opatření proti šíření koronaviru. Celá země se totiž momentálně potýká s nakažlivější variantou omikron.
  Pilotka Zara Rutherford obletěla svět jako nejmladší žena v historii

  Zara Rutherford (19) si splnila sen. Sólo obletěla svět jako nejmladší pilotka v historii

  Belgicko-britská teenagerka se ve čtvrtek stala nejmladší ženou, která sama obletěla svět. Je zároveň první osobou, jíž se to podařilo v ultralehkém letadle. Náročná cesta přes pět kontinentů devatenáctileté rekordmance zabrala pět měsíců.
  Gaspard Ulliel

  Ve 37 letech zemřel po nehodě na lyžích herec Gaspard Ulliel známý jako Hannibal Lecter

  Francouzský herec Gaspard Ulliel, známý z filmů Hannibal Rising či Saint Laurent, zemřel ve věku 37 let po nehodě na lyžích v Alpách v oblasti Savoie.
  Předávání hudebních cen Grammy 2022

  Letošní předávání cen Grammy se přesouvá na duben do Las Vegas

  Slavnostní předávání hudebních cen Grammy se uskuteční 3. dubna v Las Vegas, týden po udílení Oscarů, uvedly v úterý Recording Academy a televizní stanice CBS ve společném prohlášení. Ceremoniál měl původně proběhnout koncem tohoto měsíce v Los Angeles, ale kvůli šíření koronaviru jej organizátoři odložili.
  Céline Dion se potýká se zdravotními problémy

  Céline Dion ruší zbývající koncerty své tour. Zpěvačku trápí zdravotní problémy

  Kanadská zpěvačka Céline Dion oznámila zrušení zbývajících 16 koncertů svého světového turné kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím. Umělkyně se podle svého sobotního vyjádření na Instagramu potýká s „těžkými a přetrvávajícími svalovými křečemi“, které jí v koncertování brání.
  Reklama
  Reklama
  Reklama