menu

14.6 C
Czech
Středa 12. června 2024

Princezna z Walesu Kate Middleton doufá, že se brzy vrátí k veřejným povinnostem

Princezna z Walesu Kate Middleton vyjádřila naději, že se brzy vrátí ke svým veřejným povinnostem, přestože v současné době podstupuje léčbu rakoviny. Dvaačtyřicetiletá budoucí královna se o své pocity podělila v srdečném vzkazu irské gardě, v němž se omluvila za svou nepřítomnost na závěrečné zkoušce nadcházející akce Trooping the Colour.

EURO 2024: Německá policie zavedla před riskantním zápasem Anglie – Srbsko omezení pro konzumaci alkoholu

S blížícím se turnajem Euro 2024 zvyšují německé úřady bezpečnostní opatření před zápasem Anglie-Srbsko, který je považován za vysoce rizikový. Očekává se, že na turnaj do Německa přijede více než 300 000 britských fanoušků, což představuje nejvyšší návštěvnost od Eura 2016 ve Francii.

Praktická terapie na doma. 10 párových cvičení, která mohou zachránit vztah

Sledujte nás na sítích

Jednoduché a účinné. 10 strategických párových cvičení, která dokážou stmelit vztah. Posilují důvěru mezi partnery, city, vzájemnou úctu, blízkost i erotické chvění. Podle výsledků výzkumů se můžete i znovu zamilovat.

Reklama

Že to poslední dobou s partnerem trochu skřípe? Pociťujete ve vztahu disbalanc? Pak jste tu správně. Vyzkoušejte první pomoc na partnerskou krizi v podobě párového terapeutického cvičení. Sestaveno odborníky.

Přímý pohled do očí

Postavte se s partnerem či partnerkou čelem k sobě tak, že se téměř dotýkáte a dejte si časovač na 3-5 minut. Upřeně si hleďte do očí. Můžete mrkat, usmívat se, ale nemluvte. Zpočátku vás to možná bude rozesmívat, ale postupně začnete cítit propojení. Které působí jako posilovač vztahu. Aktivují se tím totiž tzv. zrcadlové neurony, které slouží k porozumění výrazem obličeje.

Test důvěry

Jeden z partnerů si zaváže oči, postaví se rovně s rozpřaženýma rukama a druhý si stoupne za něho. Ten se zavázanýma očima by pak měl začít volně padat dozadu a jeho druh ho zachytí v podpaží. Padající se nesmí otočit. Musí svému partnerovi plně věřit. Toto cvičení podle psychologů buduje týmovou práci, důvěru a podporuje pocit jistoty ve vztahu. Úkon se však musí provádět v maximálně bezpečném prostředí.

Nedělní revize

Každou neděli si vyhraďte 30minutové okénko, kdy si s partnerem položíte a zodpovíte těchto následujících 5 otázek. Sami se přesvědčíte, jak to skvěle pročistí vzduch a vztahu prospěje.

Reklama
  • Jak se dnes cítíš?
  • Jak se cítíš v našem vztahu?
  • Je něco z předchozího týdne, co bychom měli probrat?
  • Cítíš se milovaný/milovaná?
  • Co mohu udělat, aby ses cítil/cítila více milovaný/milovaná?

Synchronizace dechu

Lehněte si vedle sebe (do libovolné polohy) tak, abyste měli obličeje blízko u sebe. Avšak nedotýkejte se čelem ani nosem. Snažte se zcela sjednotit dech. Nejprve zkuste 7 společných nádechů a výdechů. Pokud se tak cítíte dobře, přidejte 20 nebo 30 dalších. Ucítíte příjemné spojení s partnerem.

Foto:Pexels

Pochvalte se

Každý z partnerů si sepíše pět věcí, které na druhém oceňuje. Dále pět věcí, které by partner „měl dělat“.

Tím, že partneři budou nejprve přemýšlet o kladných vlastnostech své polovičky, zaměří se tím na to dobré ve vztahu. Další krok pomůže najít způsoby, jak posílit lásku a komunikaci konstruktivně, nikoli obviňováním.

V režimu off-line

Vyhraďte si například jedno odpoledne na společný program. Výlet, kultura, sport, ale klidně i obyčejné domácí lenošení. Během té doby mějte však vypnutou veškerou komunikační elektroniku. Telefony, chytré hodinky…

Dvojice se tak bude soustředit jen a jen na sebe. Je dost možné, že partneři v tu chvíli zažijí doslova nirvánu, když budou mít najednou pozornost svého druha jen a jen pro sebe, bez odbíhání očima na display.

Pravidelné rande

Bez ohledu na věk a délku vztahu – pravidelně si plánujte rande. Společné chvíle romantiky ve dvou pomáhá k emocionálnímu propojení páru. Považujte to za jedno z účelových párových poradenských cvičení.

Výměna knih

Vyměňte si s partnerem knihy, které čtete. Pokud žádnou nemáte, navzájem si je kupte. Může to být klidně i kniha z dětství. Knihy v nás vzbuzují kreativní stránku. Bez ohledu na to, jak dobře znáte svého partnera, se o něm dozvíte něco nového, získáte nové pohledy na věc.

Foto:Pexels

Odborníci tuto metodu označují jako jedno z nejlepších párových poradenských cvičení.

Vytřiďte nadávky

Sepište si nadávky a oslovení, které vás v minulosti nejvíce zamrzely. Proberte pak jednu po druhé a partnerovi popište, v jaké situaci a proč vás ty které zranily, urazily. Funguje to jako skvělá prevence proti neuctivým pojmenováním.

Hra na otázky

Vezměte sklenici a naplňte ji libovolným počtem lístečků s otázkami týkajícími se vašeho vztahu. Potom střídavě papírky vytahujte a odpovídejte na podněty. Jeden experiment ukázal, že zodpovězení vzájemně položených namátkových otázek může lidi sblížit nebo se dokonce do sebe mohou zamilovat.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Šílená žena před McDonald’s vyzývala řidiče k pěstnímu souboji

Na parkovišti před restaurací McDonald's ve městě Seattle v americkém státě Washington došlo k slovní potyčce mezi dvěma zákazníky. Hysterická žena vyzývala na pěstní souboj řidiče identifikovaného jako Donta Jones. Muž se cítil v pasti a ohrožován.

Výtržník děsil důchodce v kostýmu Spider-Mana, teď skončil ve vězení

Spider-Man je v komiksech a filmových adaptacích znázorněn jako dobrák od kosti, který pomáhá těm, kdo to zrovna potřebují. V jednom britském městečku však obtěžoval, šmíroval a jinak trápil místní obyvatele, hlavně důchodce.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Transgenderová plavkyně Lia Thomas se zatím nemůže účastnit elitních soutěží, rozhodl CAS

Arbitrážní soud pro sport (CAS) nedávno rozhodl, že transgender plavkyně Lia Thomas není v současné době způsobilá účastnit se elitních soutěží v rámci World Aquatics nebo USA Swimming. Navzdory námitkám ze strany Thomas panel CAS zamítl její odvolání proti pravidlům, která jí znemožňují účastnit se závodů žen na vrcholných soutěžích.

Hamás navrhuje změny v plánu příměří podporovaném USA, Blinken vyjadřuje naději na pokrok

Americký ministr zahraničí Antony Blinken vyjádřil zklamání nad reakcí Hamásu na návrh příměří s Izraelem podporovaný USA a uvedl, že skupina mohla jednoduše říci „ano“. Navzdory tomu Blinken nadále doufá, že zprostředkovatelé budou schopni překlenout rozdíly.

Izrael i Hamás se během války dopustily válečných zločinů, tvrdí experti OSN

Izrael i Hamás se během současné války dopustily válečných zločinů a Izrael také zločinů proti lidskosti a "vyhlazování", tvrdí dnes zveřejněná zpráva expertů Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Informují o tom agentury AFP a AP. Ženevské zastoupení Izraele, který s komisí odmítl spolupracovat, zprávu tvrdě kritizovalo. Podle dnešního vyjádření ministerstva zdravotnictví v Gaze si konflikt vyžádal životy již více než 37.200 Palestinců.

Maďarsko nebude blokovat pomoc NATO Ukrajině, řekl Orbán

Maďarsko nebude blokovat rozhodnutí NATO o poskytování podpory Ukrajině, řekl dnes podle agentury Reuters maďarský premiér Viktor Orbán při návštěvě generálního tajemníka Severoatlantické aliance Jense Stoltenberga v Budapešti. Šéf NATO zdůraznil, že na podporu Ukrajiny, která se už třetím rokem brání ruské vojenské agresi, nebudou použity maďarské finanční prostředky ani personál.

Řidiči Amazonu podávají na firmu žaloby, nepovažuje je totiž za zaměstnance

Více než 15 tisíc smluvních řidičů společnosti Amazon v USA podalo u Americké arbitrážní asociace na internetový obchod žalobu kvůli neproplaceným mzdám a přesčasům. Vadí jim, že je klasifikuje jako nezávislé dodavatele, nikoli plnohodnotné zaměstnance.

Spojené státy pošlou Ukrajině druhý systém protivzdušné obrany Patriot

Spojené státy pošlou Ukrajině další systém protivzdušné obrany Patriot, informuje agentura AP a list The New York Times (NYT) s odvoláním na nejmenované americké činitele. Tento krok už podle nich schválil prezident Joe Biden. Washington reaguje na naléhavé volání Kyjeva po posílení protivzdušné obrany země, která se brání intenzivním ruským úderům v Charkovské oblasti, podotkla AP.

Céline Dion o boji s vážnou nemocí: Brala jsem až 90 miligramů Valia, mohlo to být smrtelné

Zoufalá touha Céline Dion vystupovat a zároveň bojovat se vzácným neurologickým onemocněním ji kdysi podle jejích slov donutila pravidelně užívat až 90 miligramů Valia za den. Dávky, které pro ni mohly být fatální.
Reklama

DOPORUČUJEME

Šílená žena před McDonald’s vyzývala řidiče k pěstnímu souboji

Na parkovišti před restaurací McDonald's ve městě Seattle v americkém státě Washington došlo k slovní potyčce mezi dvěma zákazníky. Hysterická žena vyzývala na pěstní souboj řidiče identifikovaného jako Donta Jones. Muž se cítil v pasti a ohrožován.

Výtržník děsil důchodce v kostýmu Spider-Mana, teď skončil ve vězení

Spider-Man je v komiksech a filmových adaptacích znázorněn jako dobrák od kosti, který pomáhá těm, kdo to zrovna potřebují. V jednom britském městečku však obtěžoval, šmíroval a jinak trápil místní obyvatele, hlavně důchodce.

Dvanáctiletý vrah se několik hodin před smrtícím útokem vyfotil s mačetou a fotografii sdílel na sociálních sítích

V šokujícím případu byli dva britští dvanáctiletí chlapci odsouzeni za brutální útok mačetou na teenagera. Zavražděný, devatenáctiletý Shawn Seesahai, byl smrtelně pobodán do srdce. Šokující je, že jen pár hodin před smrtelným útokem se jeden z mladých vrahů fotil s vražednou zbraní a sdílel tuto fotografii na sociálních sítích. Informovaly o tom deníky Metro a Daily Mail.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Transgenderová plavkyně Lia Thomas se zatím nemůže účastnit elitních soutěží, rozhodl CAS

Arbitrážní soud pro sport (CAS) nedávno rozhodl, že transgender plavkyně Lia Thomas není v současné době způsobilá účastnit se elitních soutěží v rámci World Aquatics nebo USA Swimming. Navzdory námitkám ze strany Thomas panel CAS zamítl její odvolání proti pravidlům, která jí znemožňují účastnit se závodů žen na vrcholných soutěžích.

Hamás navrhuje změny v plánu příměří podporovaném USA, Blinken vyjadřuje naději na pokrok

Americký ministr zahraničí Antony Blinken vyjádřil zklamání nad reakcí Hamásu na návrh příměří s Izraelem podporovaný USA a uvedl, že skupina mohla jednoduše říci „ano“. Navzdory tomu Blinken nadále doufá, že zprostředkovatelé budou schopni překlenout rozdíly.

Izrael i Hamás se během války dopustily válečných zločinů, tvrdí experti OSN

Izrael i Hamás se během současné války dopustily válečných zločinů a Izrael také zločinů proti lidskosti a "vyhlazování", tvrdí dnes zveřejněná zpráva expertů Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Informují o tom agentury AFP a AP. Ženevské zastoupení Izraele, který s komisí odmítl spolupracovat, zprávu tvrdě kritizovalo. Podle dnešního vyjádření ministerstva zdravotnictví v Gaze si konflikt vyžádal životy již více než 37.200 Palestinců.

Maďarsko nebude blokovat pomoc NATO Ukrajině, řekl Orbán

Maďarsko nebude blokovat rozhodnutí NATO o poskytování podpory Ukrajině, řekl dnes podle agentury Reuters maďarský premiér Viktor Orbán při návštěvě generálního tajemníka Severoatlantické aliance Jense Stoltenberga v Budapešti. Šéf NATO zdůraznil, že na podporu Ukrajiny, která se už třetím rokem brání ruské vojenské agresi, nebudou použity maďarské finanční prostředky ani personál.

Řidiči Amazonu podávají na firmu žaloby, nepovažuje je totiž za zaměstnance

Více než 15 tisíc smluvních řidičů společnosti Amazon v USA podalo u Americké arbitrážní asociace na internetový obchod žalobu kvůli neproplaceným mzdám a přesčasům. Vadí jim, že je klasifikuje jako nezávislé dodavatele, nikoli plnohodnotné zaměstnance.

Spojené státy pošlou Ukrajině druhý systém protivzdušné obrany Patriot

Spojené státy pošlou Ukrajině další systém protivzdušné obrany Patriot, informuje agentura AP a list The New York Times (NYT) s odvoláním na nejmenované americké činitele. Tento krok už podle nich schválil prezident Joe Biden. Washington reaguje na naléhavé volání Kyjeva po posílení protivzdušné obrany země, která se brání intenzivním ruským úderům v Charkovské oblasti, podotkla AP.

Céline Dion o boji s vážnou nemocí: Brala jsem až 90 miligramů Valia, mohlo to být smrtelné

Zoufalá touha Céline Dion vystupovat a zároveň bojovat se vzácným neurologickým onemocněním ji kdysi podle jejích slov donutila pravidelně užívat až 90 miligramů Valia za den. Dávky, které pro ni mohly být fatální.

Ukrajina hlásí zničení 29 z 30 střel a dronů, které na ni vyslali Rusové

Rusko v noci na dnešek provedlo další vzdušný útok na Ukrajinu. Ukrajinské letectvo na platformě Telegram informovalo o sestřelení 29 z 30 ruských střel a dronů. V Kyjevské oblasti padající trosky způsobily požár průmyslového objektu, skladu, poškodily soukromý dům, čerpací stanici a garáž, píše server RBK-Ukrajina s odvoláním na ukrajinské úřady. Agentura Reuters informuje o několika zraněných v Kyjevské a Dněpropetrovské oblasti.

Při požáru obytného domu v Kuvajtu zemřelo přes 40 lidí

Při požáru, který vypukl dnes časně ráno v obytném domě ve městě Mandžaf blízko kuvajtské metropole, si vyžádal 41 obětí, uvedl podle agentury Reuters místopředseda kuvajtské vlády. Policie o něco dříve hovořila o nejméně 35 mrtvých. Čtyři desítky lidí skončily v nemocnici. Mezi oběťmi jsou podle některých zdrojů zejména pracovníci z Malajsie.

Na Ukrajině padli další dva Indové bojující na ruské straně

Na Ukrajině padli dva indičtí státní příslušníci naverbovaní ruskou armádou, upozornilo indické ministerstvo zahraničních věcí. Vyzvalo Moskvu, aby vrátila jejich těla do vlasti a propustila všechny indické občany sloužící v ruské armádě.
Reklama
Reklama