Více
  8.8 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  Použití vizualizace ke snížení příznaků úzkosti

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud pravidelně pociťujete příznaky úzkosti, pak víte, jak rušivé mohou být pro váš každodenní život. Co s tím?

  Vizualizace je oblíbená relaxační technika, která zahrnuje použití vaší představivosti k prožití požadovaného pocitu, jako je klid, sebedůvěra nebo motivace. Vizualizace může také pomoci snížit pocity nervozity.

  Zlepšením svých relaxačních dovedností pomocí vizualizace můžete snížit svou reakci útěk-boj.

  Je to skvělá technika, kterou můžete praktikovat, kdykoli pocítíte úzkost. Pokud s vizualizací začínáte, může chvíli trvat, než si na ni zvyknete, takže se snažte být trpěliví. Ideální je začít ji cvičit ve chvílích mimo stavy úzkosti, bude pro vás pak snazší ji použít, když ji potřebujete.

  Co je vizualizace?

  Vizualizace je mocná technika, která může pomoci zmírnit příznaky úzkosti. Tato technika zahrnuje použití mentálních představ k dosažení uvolněnějšího stavu mysli. Podobně jako u denního snění se vizualizace provádí pomocí vaší představivosti.

  Existuje několik důvodů, proč vám vizualizace může pomoci vyrovnat se s úzkostí. Zvažte, kde se vaše myšlenky toulají, když cítíte úzkost. Vaše mysl se může soustředit na obavy, nejhorší věci, které se mohou stát a další kognitivní deformace, které jen zvyšují váš pocit strachu.

  Vizualizace funguje tak, že rozšiřuje vaši schopnost odpočívat a relaxovat tím, že vaši mysl zaměří na uklidňující a uvolňující obrazy.

  Pusťte se do toho

  Před zahájením jakéhokoli z těchto vizualizačních cvičení se ujistěte, že je vaše prostředí nastaveno pro vaše pohodlí. Abyste se lépe uvolnili, odstraňte veškeré rušivé vlivy, jako jsou telefony, domácí mazlíčci nebo televize. Zkuste si najít klidné místo, kde vás s největší pravděpodobností nebude nic rušit.

  Sundejte si těžké šperky nebo omezující oděvy, jako jsou těsné opasky či šátky. Připravte se na relaxaci buď vsedě, nebo vleže v poloze, která je vám příjemná.

  Pro začátek může být užitečné zpomalit dýchání pomocí techniky hlubokého dýchání. Zavřete oči a pokuste se uvolnit veškeré napětí, které můžete cítit v celém těle. Chcete-li ještě více uvolnit své tělo a mysl, může být také užitečné vyzkoušet cvičení progresivní svalové relaxace (PMR), než začnete vizualizaci. Zkuste si na vizualizaci vyhradit asi 5 až 15 minut.

  Pokud zjistíte, že vizualizace nepomáhá vašim symptomům úzkosti, můžete také vyzkoušet jiné běžné relaxační techniky, jako jsou dechová cvičení, jóga, progresivní svalová relaxace a meditace.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS