1.1 C
Czech
Středa 21. ledna 2026
MagazínPornoherečka Stormy Daniels v rozhovoru promluvila o Trumpovi a jeho obvinění

Pornoherečka Stormy Daniels v rozhovoru promluvila o Trumpovi a jeho obvinění

Hvězda filmů pro dospělé Stormy Daniels poskytla rozsáhlý rozhovor pro Fox Nation. V něm vypráví svou verzi příběhu, který vedl k obžalobě bývalého prezidenta Donalda Trumpa. O interview píše deník The Guardian, Independent a další média.

Pornoherečka poskytla první velký rozhovor po Trumpově obvinění. Daniels přiznala, že chce, aby byl bývalý prezident hnán k odpovědnosti, ale nemyslí si, že by měl jít do vězení. „Nemyslím si, že jeho provinění vůči mně jsou hodny uvěznění,“ řekla v rozhovoru s Piercem Morganem, který byl zveřejněn ve čtvrtek.

Pornoherečka milenkou

Daniels se v roce 2018 dostala na titulní stránky novin, když přišla s tvrzením, že v roce 2006 měla s prezidentem poměr. Uvedla, že jí kvůli tomu bylo vyhrožováno a později byla za své mlčení podplacena.

Tento týden došlo k zatčení bývalého prezidenta, který čelí mnoha obviněním. Mimo jiné je obviněn z platby 130 000 dolarů, které měly sloužit jako úplatek. Podle obžaloby měl bývalý prezident v roce 2016 prostřednictvím svého tehdejšího právníka Michaela Cohena zaplatit tuto sumu Daniels výměnou za její mlčení, informuje Independent.

„Myslela jsem, že mu to projde“

Daniels s Morganem absolvovala 1,5 hodinový rozhovor. Podle jejích slov se jedná o dosud nejrozsáhlejší interview, které poskytla. Na Twitteru poděkovala lidem za „lásku a podporu“ a uvedla, že tento segment „ukončil spoustu dezinformací“.

Když se moderátor zeptal, jaké bylo vidět Trumpa před soudem, Daniels přiznala, že byla „šokována“. „Myslela jsem, že mu to projde, že se nebude zodpovídat,“ řekla.

„Král byl sesazen z trůnu. Už není nedotknutelný,“ míní pornoherečka. „Nikdo by neměl být nedotknutelný, nezáleží na tom, co máte v popisu práce. I když jste prezident, měl byste nést odpovědnost za své činy.“

Žena čelí výhružkám smrtí

Podle deníku The Guardian Daniels z obav o své bezpečí minulý týden odložila původní termín rozhovoru. Dle svých slov se opět stala obětí výhružek. Morganovi prozradila, že každá desátá zpráva, kterou nyní dostává, je výhružka smrtí, a že jejich tón je stále násilnější. „Jsou jako sebevražedný atentátník,“ řekla. „V hloubi duše mají pocit, že dělají správnou věc.“

Trumpova obvinění

Bývalý prezident čelí obvinění ze snahy zvrátit svou volební prohru v roce 2020 ve Washingtonu a Georgii. Dále kvůli jeho špatnému nakládání s tajnými dokumenty a falšování obchodních záznamů.

Trumpovo obvinění je prvním případem, kdy byl současný nebo bývalý prezident USA obviněn z trestné činnosti. Trump popírá, že by měl s Daniels poměr, platby ale přiznal.

Případ je na počátku svého projednávání. Další slyšení je naplánováno až na 4. prosince. Soud by mohl začít již v lednu příštího roku. Tou dobou už s největší pravděpodobností bude probíhat Trumpova kampaň pro jeho znovuzvolení. Amerika plánuje svého prezidenta volit v úterý 5. listopadu 2024.

Na předvolání se těší

Daniels v rozhovoru s Morganem uvedla, že pokud bude předvolána k výpovědi, bude se na ni „těšit“. „Myslím, že když mě předvolají a postaví před soud, legitimizuje to můj příběh a to, kdo jsem. A pokud to neudělají, bude to téměř vypadat, jako by mě skrývali,“ řekla.

Reklama

Doporučujeme

Je Grónsko pro Evropu budíčkem? Ursula von der Leyen volá po nezávislosti

Nastal čas chopit se této příležitosti a vybudovat novou nezávislou Evropu. S takovými slovy vystoupila na výročním zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyen.

Tučňáci posunuli své období pro páření. Hrozí kolaps

Globální oteplování mění chování mnoha druhů živočichů i rostlin. Nová desetiletá studie vedená organizací Penguin Watch na Oxfordské univerzitě a Oxford Brookes University teď odhalila dramatické změny v chování tučňáků v Antarktidě. Zvířata posunují své období pro rozmnožování.

Trump: Sami zjistíte, jak daleko jsem schopen ohledně Grónska zajít

Americký prezident Donald Trump odpověděl na otázku novinářů v zasedací místnosti Bílého domu před odletem do švýcarského Davosu, jak daleko je ochoten v otázce Grónska zajít, se slovy: „Dozvíte se to". Znovu tak vyvolal nejistotu mezi evropskými lídry, kteří varují před vojenskými akcemi na autonomním území Dánska, člena Severoatlantické aliance (NATO).

Dáváme přednost respektu před šikanou, vzkázal Macron Trumpovi

Emmanuel Macron vystoupil v Davosu a poslal Evropě i USA jasný vzkaz. Evropa podle něj nesmí sedět se založenýma rukama, když jí někdo tlačí ke zdi. A má použít všechny nástroje, které má, aby ochránila své zájmy.

Netanjahu se připojí k Trumpově Radě míru, oznámil úřad izraelského premiéra

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu přijal pozvání amerického prezidenta Donalda Trumpa a připojí se k jeho Radě míru. Oznámil to Netanjahuův úřad, napsal dnes deník Haarec. Trumpovo pozvání přidat se k této jeho iniciativě zatím přijalo jen málo zemí z celkem asi pěti desítek, které oslovil. Nově také Ázerbájdžán oznámil, že se k Trumpově iniciativě připojí, napsala dnes agentura Reuters. Podle ní v úterý slíbila účast v radě i Arménie.

Trumpovo letadlo mířící do Švýcarska se vrátilo do USA kvůli technické závadě

Letadlo s americkým prezidentem Donaldem Trumpem mířící do Švýcarska se kvůli závadě vrátilo zpět do Spojených států. Příčinou je problém s elektřinou, prezident po návratu nastoupí do náhradního letadla, informoval Bílý dům podle agentur AP a Reuters. Mluvčí Karoline Leavittová uvedla, že stroj se vrátil preventivně z důvodů opatrnosti.

Černobylská jaderná elektrárna přišla o veškeré vnější napájení, uvedla MAAE

Černobylská jaderná elektrárna přišla o veškeré vnější napájení, oznámil dnes ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi. Zmínil v této souvislosti rozsáhlou vojenskou aktivitu, která se podle něj dotkla několika ukrajinských elektrických rozvoden, jež jsou životně důležité pro jadernou bezpečnost. Rusko v noci na dnešek podniklo další rozsáhlý útok na ukrajinskou energetiku.

Lavrov: Krym je pro bezpečnost Ruska stejně důležitý jako Grónsko pro USA

Krym je pro bezpečnost Ruska stejně důležitý jako Grónsko pro USA, prohlásil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov podle státní agentury TASS. Moskva v rozporu s mezinárodním právem anektovala ukrajinský Krym v roce 2014. Šéf ruské diplomacie na tiskové konferenci v Moskvě zároveň podle agentury Reuters řekl, že Washington ví, že Rusko nemá v plánu převzít kontrolu nad Grónskem.

Trump sliboval v USA levnější energii, realita je mix nižšího benzinu a vyšší elektřiny

Donald Trump uzavřel první rok svého druhého prezidentského období s výraznými změnami v ekonomice i energetice. Zatímco benzin v průměru zlevnil, elektřina zdražuje a slib „snížit účty na polovinu“ zůstává jen napůl splněný. Do toho se zpomalil pracovní trh, vyskočila celní zátěž a inflace se drží nad cílem Fedu.

Žraloci děsí Austrálii. Už čtvrtý útok na člověka během dvou dnů

Pobřeží australského Nového Jižního Walesu zaznamenalo během posledních 48 hodin již čtvrtý útok žraloka. Obávaný predátor tentokrát zaútočil na středním severním pobřeží státu na surfaře (39), který setkání s parybou přežil s pokousaným hrudníkem. Austrálie tak zavírá desítky pláží.

Rusko vede se Spojenými státy dialog o Balkánu, řekl Lavrov

Rusko vede se Spojenými státy dialog o Balkánu. Podle ruské státní agentury TASS to dnes uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Oznámenou dohodu o prodeji ruského podílu v srbském ropném podniku NIS do maďarských rukou označil za výhodnou.

Kopřiva vyhrál pětisetovou bitvu a Macháč prošel do druhého kola Australian Open

Vít Kopřiva v Melbourne otočil tříhodinový maraton s Janem Lennardem Struffem a poprvé v kariéře postoupil do druhého kola Australian Open. Tomáš Macháč naopak zvítězil hladce nad Grigorem Dimitrovem ve třech setech. V ženské části turnaje se při návratu po dlouhé pauze prosadila i Karolína Plíšková.

Trump označil za projev slabosti plán Británie předat Mauriciu Čagoské ostrovy

Americký prezident Donald Trump na sociální síti Truth Social označil za projev totální slabosti plán Británie předat Mauriciu suverenitu nad ostrovem Diego García, který je součástí Čagoských ostrovů. Podle šéfa Bílého domu se jedná o další důvod, proč USA musejí získat Grónsko pro svou národní bezpečnost. Na ostrově Diego García se nachází vojenská základna, kterou využívají britské a americké síly. Británie loni v květnu podepsala dohodu o předání suverenity nad Čagoskými ostrovy Mauriciu, s níž USA v té době souhlasily.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama