Více
  24.9 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Policie zatkla britského poslance. Je podezřelý ze znásilnění

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejmenovaný konzervativní poslanec byl zatčen pro podezření ze znásilnění a sexuálního napadení. Jde o činy, které se údajně staly už před dvaceti lety. Informuje o tom BBC a The Guardian.

  Metropolitní policie potvrdila, že muž je ve vazbě kvůli obvinění z let 2002 až 2009.

  Konzervativní strana uvedla, že zmíněný poslanec se po dobu vyšetřování neúčastní jednání parlamentu.

  Muž rovněž čelí obvinění ze zneužití důvěryhodného postavení a nesprávného výkonu veřejné funkce.

  Mluvčí Metropolitní policie nechtěl potvrdit totožnost muže ani to, zda je poslancem, ale zveřejnil prohlášení, ve kterém uvedl: „V lednu 2020 obdržela Metropolitní policie zprávu týkající se údajných sexuálních trestných činů, které byly spáchány v letech 2002 až 2009. K trestným činům mělo dojít v Londýně.“

  V prohlášení Metropolitní policie se uvádí, že „muž ve věku 50 let byl zatčen pro podezření z neslušného napadení, sexuálního útoku, znásilnění, zneužití důvěry a zneužití pravomoci veřejného činitele. Zůstává ve vazbě“.

  Znásilňoval i v parlamentu?

  Takzvaný „hlavní bič“ Konzervativní strany, který je zodpovědný za stranickou disciplínu, BBC potvrdil, že poslance požádal, aby se během vyšetřování zdržoval mimo parlament. Mluvčí jeho kanceláře nechce celou věc dál komentovat až do ukončení vyšetřování. To právě probíhá a vedou jej policisté z Ústřední specializované kriminální služby. Zdroje z Westminsteru deníku The Guardian naznačily, že k některým z trestných činů mělo dokonce  dojít v parlamentu.

  Zatčení poslance přišlo v době, kdy byl oznámen termín dvou doplňovacích voleb vyvolaných rezignací konzervativních poslanců. Imran Ahmad Khan, bývalý poslanec za Wakefield, byl usvědčen ze sexuálního napadení patnáctiletého chlapce. A exposlanec za Tiverton Neil Parish se přiznal, že sledoval pornografii v jednacím sále Dolní sněmovny.

  Obě volby se budou konat 23. června, přičemž labouristé doufají ve vítězství ve Wakefieldu a liberální demokraté se staví do role vyzyvatelů v Tivertonu. V loňském roce dosáhli liberální demokraté šokujícího vítězství v Severním Shropshire poté, co Owen Paterson odstoupil kvůli placenému lobbingu.

  Další konzervativní poslanec, David Warburton, který zastupuje Somerton a Frome, měl pozastavený výkon funkce biče. Čelil vyšetřování kvůli sexuálnímu obtěžování nezávislým systémem pro stížnosti a podněty v Dolní sněmovně.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS