Více
  7.6 C
  Czech
  Středa, 27 října, 2021

  Pokud chcete luxus, pořiďte si Lexus. LS500 F Sport je tou správnou volbou

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pod taktovkou Toyoty začaly vznikat vozy značky Lexus a patří k tomu nejlepšímu, co nám Japonsko může nabídnout. Kromě toho, že je LS500 značně silné a neuvěřitelně krásné vozidlo, je také dosti drahé. Patří k těm typům, které jsou známé pro svoje pohodlí a prestiž. Pojďme se podívat, jestli i F Sport potvrzuje pravidlo.

  Bylo by asi bláhové snažit se zjistit, jaký typ lidí si může Lexus pořídit. Možná existuje nějaká studie, ale i tak je to člověk od člověka. Co se ale dá s určitostí říct je to, že daný jedinec musí milovat velmi prostorná auta, elegantní vzhled, který možná dominuje i nad výkonem a někdy i futuristicky vyhlížející interiér. Ano, Lexus znamená spíše pastvu pro oči, než adrenalin na okruhu.

  Jeden test přeci jen vznikl a podrobil se mu člen australského magazínu „Motor“. Ten dostal za úkol zjistit, jaké je to asi žít ve společnosti takového auta, jako je LS500 F Sport. Kromě počátečního nadšení nad dlouhou limuzínou s poměrně výkonným motorem se u něj objevila potřeba neustále pečovat o svůj interiér. Celkově lze ale říct, že s tímto modelem si život umí představit hodně lidí a není divu.

  Lexus a jeho vlastnosti

  Když si objednáme odvoz a přijede LS, neuvidíme jenom auto. Uvidíme 2,2 tuny těžkou, 5,2 metrovou limuzínu na dvacítkových kolech. Když si sedneme na zadní sedadlo, budeme si hovět na měsíčně bílých sedačkách. Kolem nás bude dominovat převážně aluminium a celkově si budeme připadat jako v chirurgicky čistém zámku.

  Mezi námi a okolím je tak kvalitní stěna, že neuslyšíme vůbec nic. Venku budou hřmít bouřky, ale my posloucháme Vivaldiho a to dokonce z 23 reproduktorů. Takové stereo by v klidu utáhlo i domácí párty. Jednu věc, kterou pravděpodobně uslyšíme ševelit je twin-turbo 3,5 litrový šestiválec. Zvuk nejde popsat, je jednoduše fenomenální. Množí se dotazy, jestli je 6 válců pro takové auto dostačujících. Je to věc názoru. Většině lidí to takto vyhovuje, tak proč ne.

  Výkon je 310kW s krouticím momentem 600Nm. To jsou krásná čísla, když máme neustále na mysli motor, délku a váhu. Převážně na dálnicích se ukáže v tom pravém světle. Z 0 na 100 za 5s. Avšak díky oné váze se za volantem nebudeme cítit jako ve Sportu. A co víc, je pořádně ženivé. I když, lidé, kteří si toto auto koupí, asi neřeší ceny paliva.

  To nás dovádí k otázce, kolik Lexus LS500 F Sport stojí. Je to 3,1 milionu korun. Musíme si sami vyhodnotit, jestli je pro nás takhle drahé auto dostatečně luxusní, nebo bychom našli lepší možnost, do čeho nacpat peníze. Lexus ovšem stále zůstává neokoukanou platformou a bude nás bavit ještě hodně dlouho.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Savic Motorcycles

  Newton metry nejsou problém. Elektrická motorka Savic jich má na rozdávání

  Kdybychom se zeptali pana Clarksona, co by nám řekl o Austrálii, asi bychom slyšeli: „Austrálie je slavná jen pro málo věcí. Pláže, nekončící léto a strach z toho, že se potkáte s klokanem.“ Z tohoto kontinentu však vyrazila do světa motorka, která svým výkonem rozdrtí všechny předsudky. Nový Savic je elektrické monstrum.
  Škoda Kodiaq

  Medvěd na silnicích. Pro koupi Kodiaqu se vždycky důvod najde

  Když v roce 2016 přišla česká automobilka Škoda se svou vlastní verzí SUV, měli z toho lidé radost, ale i strach. Padaly otázky typu: „Povedlo se Čechům vyrobit konkurenta věhlasných značek?“. Po téměř 6 letech si můžeme odpovědět každý sám. Nejnovější Kodiaq 2021 je patřičnou chloubou a u lidí sbírá převážně plusové body.
  BMW X3 M40i

  Těchto 5 aut vnese do jízdy adrenalin. Navíc z nich nikdy nevyrostete

  Pokud jste někdy slyšeli věty jako „Už bys měl/a vyrůst!“ nebo „Nebuď dítě!“, rozhodně to nebude platit o našem následujícím seznamu aut, ze kterých nejde vyrůst. Radost z jízdy přinesou jak mladým nadšencům, tak dospělým lidem. Navíc nezničí naši peněženku jako třeba Lamborghini. Budete s naším listem souhlasit?
  BMW M135i xDrive

  BMW se vytasilo s novým modelem. M135i xDrive je opravdu vydařený kousek

  BMW je známé pro své tvrdé německé stroje, které nás mnohdy přežijí. Opravy bývají dražší, ale jak praví staré dobré přísloví: „Kdo si koupí opici, musí mít na banány.“ Nově se světu předvedla verze xDrive, které patří ke skutečným špičkám. Obrovská akcelerace, skvělý design a naprostá spolehlivost. Pojďme se na M135i podívat zblízka.
  Audi A3 2022

  Audi si na rok 2022 připravilo lahůdku. Na silnice zamíří nový model A3

  Čtyři kruhy, většinou černá, nebezpečná barva, originální design, síla. Takhle a ještě mnohými jinými způsoby jde popsat Audi A3, které Němci představili světu a na které se můžeme v nadcházejícím roce těšit. Na první pohled zaujme tvarem, který spíše připomíná český Superb. Interiér je ovšem zcela v režii značky Audi a jejích zvyklostí.
  Mitsubishi Outlander

  Nové Mitsubishi Outlander nadchne každého milovníka SUV

  Japonci vyslali do světa novou třídu SUV značky Outlander, která už brázdí světové silnice a rozhodně nedělá Tokiu ostudu. Precizní zpracování, silný motor, pohodlí jako doma, to všechno je nové Mitsubishi. Našla by se i větší SUV, ale poměr sil, výkonu a komfortu by dal leckomu zabrat. Takže benzín nebo diesel?
  Reklama
  Reklama
  Reklama