Více
  1.9 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Pes se stal zachráncem horolezce v chorvatských horách, třináct hodin ho hřál vlastním tělem

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Velké štěstí měl horolezec, který se s příchodem nového roku vydal na náročnou horskou výpravu. Stačila jedna chyba a šlo mu o život. Děkovat může psímu kamarádovi, který mu přiběhl na pomoc.

  Jak neuvěřitelně silné pouto může mít pes k člověku, jen dokládá tento dojemný příběh. Skupina horolezců se vydala na Nový rok na výšlap do chorvatského pohoří Velebit v doprovodu čtyřnohého člena, huskyho jménem North. Panovalo typické zimní mrazivé počasí, skály pokryté sněhem a ledem. Skupina mužů měla v plánu zdolat nejvyšší bod pohoří Velebit, 1 757 metrů vysoký Vaganski vrh. Hladký průběh výpravy se však proměnil v pořádné drama.

  Jednomu z mužů podklouzla noha a začal padat po ledovém srázu. Zastavil se až po sto padesáti metrech, čímž si přivodil zranění. „Narazil do kmene a zlomil si nohu na několika místech,“ informoval v srbské verzi stanice BBC velitel chorvatské horské služby Josip Granć. Další ze skupiny se snažili horolezci pomoci, uvízl však v tak nepřístupném místě, že se jim k němu nepodařilo dostat. Nedovolily tomu prý zledovatělé desky.

  Nebýt psa uzpůsobeného na severské podmínky, možná by zraněného muže už nenašli živého

  Zalarmovali tedy horskou službu. Než se však záchranáři dopraví ke zraněnému, je to otázka i několika dlouhých hodin, což může být pro postiženého život ohrožující. V tu chvíli svou velkou roli sehrál právě pes North, který se jako jediný dokázal k nešťastníkovi dostat. Lehl si k němu a po celou dobu čekání na pomoc, což bylo podle dostupných informací asi šest hodin, zahříval ho svým tělem. A odmítl ho opustit i poté, co byl posléze naložen na nosítka.

  Pes se schoulil do klubíčka a dál na něm ležel během dalších sedmi hodin, po které zraněného náročným terénem dopravovali k sanitce. Seskočil až ve chvíli, kdy muže nakládali do auta. „Pacient není v ohrožení života a podle lékařů se mu daří dobře,“ dodal Granić. Husky North se tak stal hrdinou. „Vám lidem i tomuto skvělému psovi poklona až na zem,“ napsal jeden uživatel na facebookové stránce. „North je doma a všechny pozdravuje. Odpočívá,“ dodala k tomu jistá žena, která je pravděpodobně příbuznou zachraňovaného horolezce.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Terika Clay

  Žena v Missouri postřelila zaměstnankyni McDonald’s kvůli vystydlým hranolkům

  Terika Clay (30) byla obviněna z trestného činu napadení prvního stupně poté, co vytáhla zbraň a vystřelila na servírku v McDonald's. Oběť vyvázla s lehkým zraněním.
  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Kapitánovi výletní lodi Dafyddovi Lewisovi se na jeho plavbě Cardigan Bay ve waleském New Quay podařilo natočit neuvěřitelnou show delfínů. Unikátních záběrů si všimnul i britský deník Daily Mail.
  Zpěvačka Adele. Foto: Reuters

  Vyplouvá napovrch pravý důvod zrušení koncertu Adele. Žádný covid, ale zuřivá hádka kvůli bazénu

  Zpěvačka Adele rozhořčila tisíce fanoušků, když den před velkolepým koncertem v Las Vegas oznámila, že se vystoupení ruší. Tvrdila, že důvodem je šíření covidu-19. Nyní se však proslýchá, že se jí jen nelíbilo pódium.
  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla

  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla, protože nebyl dost vzdělaný

  Po dobu několika let se dívka nechávala podporovat od svého partnera, který tvrdě dřel jako dělník. Když pak díky němu získala titul, nebyl jí dost dobrý.
  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus

  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus! Žije pouze v lesích Thajska

  Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.
  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Pozoruhodné metody se chopil jistý muž turecké národnosti, Izzet Koca. Dobytku navléká speciální brýle, ve kterých se zobrazují krásné zelené pastviny. Ukazuje se, že krávy, které s nimi dojí, mají výrazně větší produktivitu.
  Reklama
  Reklama
  Reklama