Reklama

Pastevci sobů našli na Sibiři zachovalou mumii medvěda

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Zcela zachovalé pozůstatky medvěda z doby ledové našli pastevci sobů na Velkém Ljachovském ostrově. Mumie se objevila díky tajícímu permafrostu.

Medvěd je považován za medvěda jeskynního, který žil před 22 000 až 39 500 lety. Zkoumán bude vědci na Nort-Eastern Federal University (NEFU) v Jakutsku, kteří jsou známí výzkumem mamutů a dalších prehistorických druhů. Přizváni ale budou i další ruští vědci.

medvěd jeskynní, který žil před 22 000 až 39 500 lety.

Dříve byly nalezeny pouze kosti tohoto medvěda jeskynního. Jedná se tak o první a jediný nález dospělého jedince svého druhu, u kterého se zachovaly i měkké tkáně a srst.

Je zcela zachován se všemi vnitřní orgány na svém místě, i včetně nosu. Tento nález má velký význam pro celý svět,“ řekla paleontologická výzkumnice na univerzitě doktorka Lena Grigorieva.

Na pevnině v Jakutsku pak zhruba ve stejné době nalezli zachovalou mumii medvíděte dle prohlšení NEFU.

Kvůli tajícímu permafrostu vydává Sibiř mnoho mumií v posledních letech jako nosorožce srstnaté nebo mamuty.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Prodej opuštěných domů v Itálii za 1 euro se stal poslední dobou hitem. Mladí cizinci tak skupovali nemovitosti téměř za nic s příslibem, že dům do určité doby zrenovují. Vesnice Candela v oblasti Apulie nabídla potenciálním obyvatelům dokonce až 8 000 euro, aby se tam přestěhovali.
asteroid Apophis
Astronomové zjistili, že velký asteroid s názvem Apophis by měl v roce 2068 proletět extrémně blízko Země, případně by ji mohl zasáhnout v důsledku jevu nazývaného Jarkovského efekt.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama