e-SportsOverwatch 2 nakonec nejspíše nedostane žádný další PVE obsah

Overwatch 2 nakonec nejspíše nedostane žádný další PVE obsah

Podle zprávy Jasona Schreiera z agentury Bloomberg byly budoucí PvE mise ve hře Overwatch 2 zrušeny a hra se nyní zaměří výhradně na PvP. To vráží fanouškům obrovskou kudlu do zad.

Jedním z hlavních prodejních bodů OW2 jako pokračování byly první položky v nabídce PvE misí. Ty hra dostala loni v létě pod názvem Overwatch 2: Invasion. Za 14,99 dolarů hráči získali přístup ke třem misím, legendárnímu skinu pro Sojourn a herní měně. Nyní to však podle Schreiera vypadá, že to bude poslední příběhová nabídka z OW2.

OW2 je free-to-play hra spoléhající na mikrotransakce a DLC, na rozdíl od původního Overwatch, který byl placeným titulem. V původní hře se roky budoval svět a postavy pomocí krátkých animovaných filmů. Příběhové mise byly jen dodatek, ale už zřejmě nebudou. Vůbec.

Sliby od vývojářů nakonec byly falešné

„Vývojáři Overwatch 2 byli informováni, že společnost neplánuje dokončit žádný ze zbývajícího plánovaného PvE obsahu a místo toho se podle zdvojnásobí obsah v kompetitivním hraní hráč vs. hráč,“ uvádí Schreierova zpráva.

Problémy OW2 jako hry s vedly k tomu, že tým, který za ní stojí, tento měsíc nedostal žádné bonusové šeky. To je v Blizzardu už léta zvykem, uvedl Schreier. V roce 2023 došlo ke změně firemní politiky. Díky ní se bonusové šeky odvíjely od výkonu v závislosti na hře, takže zatímco vývojáři World of Warcraft a Diablo 4 bonusy dostávali, vývojáři OW2 podle Schreiera nikoli.

S obnoveným zaměřením na PvP hraní a posunem zpět k bezplatnému vydávání hrdinů však ve světle toho, že většina týmu, který stojí za PvE Overwatch 2, byla v lednu propuštěna, údajně existuje interní naděje pro tuto stránku hry. „Navzdory dosavadnímu kolísavému výkonu hry panuje mezi některými členy týmu Overwatch 2 optimismus, že toto přeorientování na PvP povede k obratu,“ uvedl Schreier. Poznamenal ale, že naděje závisí na tom, zda klíčoví vývojáři neopustí společnost kvůli chybějícím bonusům a celkové morálce.

Zpráva, která přichází v návaznosti na podobný obrázek plánů hry PvE, který vykreslilo Kotaku. Pravděpodobně ale neudělá dojem na mnoho fanoušků a streamerů. Prozatím to však vypadá, že všechna vejce Overwatch jsou v košíku PvP.

Doporučujeme

Vatikán investuje 100 milionů eur do výstavby agrovoltaické elektrárny

Vatikán plánuje investovat zhruba 100 milionů eur (asi 2,4 miliardy Kč) do výstavby agrovoltaické elektrárny, která by již za dva roky mohla zásobovat tento nejmenší stát světa elektřinou. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

USA zavedly 50procentní clo na kanadský dovoz, Kanada přijde se stejnými cly

Spojené státy dnes ráno zavedly 50procentní clo na kanadský dovoz v hodnotě 20 miliard dolarů (413 miliard Kč). Kanada plánuje reagovat stejně vysokými cly. Kanadský premiér Markem Carney oznámil, že se rozhodl obchodní jednání s USA pozastavit. Informuje o tom agentura AP. Ani na poslední chvíli se nepodařilo dohodnout jiné řešení obchodního sporu.

Írán udělil řadě iráckých ropných tankerů povolení k plavbě Hormuzským průlivem

Írán udělil řadě iráckých ropných tankerů povolení k plavbě Hormuzským průlivem. Reagoval tak na opakované žádosti ze strany Bagdádu. Informovala o tom dnes íránská státní agentura IRNA.

Lední medvědi stále častěji loví ptáky kvůli úbytku mořského ledu

Lední medvědi v arktické Aljašce stále častěji vyrážejí na pobřežní ostrovy, kde napadají ptačí kolonie a ničí jejich hnízda. Úbytek mořského ledu je připravuje o tradiční lov tuleňů a část medvědů tak hledá potravu na souši. Pro některé arktické ptáky se tím vytváří nový a rostoucí tlak na rozmnožování.

Ukrajina zaútočila na logistické centrum ruského internetového obchodu Ozon

Logistické centrum ruského internetového obchodu Ozon v Samarské oblasti se v noci na dnešek stalo terčem ukrajinského dronového útoku, který způsobil požár ve skladu. Informovala o tom samotná společnost a média. Ruské úřady podle Reuters informují o nejméně šesti zabitých civilistech při ukrajinských útocích na Rusko a Moskvou okupovaný ukrajinský region.

Bitcoin vystřelil k 80 tisícům dolarů, za týden přidal přes 20 procent

Bitcoin má za sebou nejsilnější týden za více než dva roky. Největší kryptoměna se v pátek přiblížila hranici 80 tisíc dolarů a během týdne si připsala více než 20 procent. K růstu přispěl příliv peněz do bitcoinových ETF, uzavírání krátkých pozic i vývoj na americkém dluhopisovém trhu.

Brie Larson dokončila natáčení thrilleru Skeletons

Brie Larson si zahrála v dalším temném thrilleru. V australském státě Victoria skončilo natáčení psychologického thrilleru Skeletons, který režíroval J.T. Mollner a jehož producentem je J. J. Abrams. Příběh se zaměří na chlapce, jenž postupně zjišťuje, že jeho rodiče skrývají znepokojivé tajemství spojené s jeho matkou.

Walmart hlásí nejslabší růst prodejů za šest let, akcie prudce klesly

Americkému maloobchodnímu řetězci Walmart zpomalil růst srovnatelných prodejů v USA na 2,6 procenta, což je nejslabší tempo za šest let. Firma přesto překonala očekávání v tržbách i zisku a zvýšila celoroční výhled. Investory výsledky nepřesvědčily a akcie Walmartu klesly o více než devět procent.

USA vyslaly Poseidon přes Tchajwanský průliv. Čína letoun sledovala

Americký námořní hlídkový letoun P-8A Poseidon v pátek proletěl Tchajwanským průlivem v mezinárodním vzdušném prostoru. Americká armáda označila přelet za ukázku svého závazku ke svobodnému a otevřenému Indo-Pacifiku. Čínská armáda podle vojenského zdroje stroj po celou dobu sledovala.

Ruský dvojitý útok na nákupní centrum na Ukrajině si vyžádal 16 mrtvých a 130 zraněných

Ruské drony zasáhly v pátek obchodní centrum v ukrajinském Kryvém Rihu a zabily nejméně 16 lidí. Více než 130 dalších utrpělo zranění, mezi nimi desítky dětí. Podle ukrajinských úřadů následoval po prvním zásahu další útok, který mířil na záchranáře.

Je čas ukončit válku, dokud jsme vůči USA v silné pozici, řekl íránský prezident

Íránský prezident Masúd Pezeškján dnes uvedl, že je čas ukončit válku se Spojenými státy, dokud je Teherán podle něj vůči Washingtonu v silné pozici. Informovaly o tom agentury DPA a AFP. Spojené státy jsou kvůli válce nenáviděny po celém světě, prohlásil také íránský prezident, který ale kategoricky odmítl kapitulaci.

Danone rozšiřuje byznys s funkční výživou

Francouzská potravinářská skupina Danone získala souhlas s převzetím britské značky Huel, známé především díky nutričně kompletním nápojům a práškovým směsím. Britský antimonopolní úřad rozhodl, že transakci nebude posílat do další, podrobnější fáze vyšetřování. Hodnota obchodu se podle médií pohybuje kolem 1,2 miliardy dolarů.

Útočník s mečem zaútočil na švédskou střední školu a zranil několik lidí

Útočník ozbrojený mečem dnes zranil několik lidí při útoku na střední škole ve švédském městě Fagersta severozápadně od Stockholmu, uvedly podle agentury Reuters tamní úřady. Radnice dále uvedla, že policie pachatele postřelila a zadržela. Počet zraněných úřady zatím nezveřejnily, ale podle místního deníku Aftonbladet zranění utrpěli alespoň dva lidé.

Téměř 100 dní od zmizení. Rodiče v Nigérii protestují za unesené děti

Téměř sto dní čekají rodiny v severovýchodní Nigérii na návrat dětí unesených ze školy. Desítky z nich stále zůstávají v zajetí a jejich rodiče ve čtvrtek vyšli do ulic města Uba. Po vládě žádají jediné: aby děti našla a přivedla domů.

Po požáru ve Švýcarských Alpách se pohřešuje pět lidí

Pět lidí se pohřešuje a dalších osm utrpělo zranění při požáru budovy s restaurací a byty ve švýcarském Thusisu. Plameny objekt podle policie zcela zničily. Dva ze zraněných jsou ve vážném stavu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama