-9 C
Czech
Pátek 9. ledna 2026
ITBoxOriginální hra Angry Birds končí. Z Google Play Store zmizí 23. února

Originální hra Angry Birds končí. Z Google Play Store zmizí 23. února

Společnost Rovio oznámila, že originální hru Angry Birds odstraňuje z Google Play Store a v App Store ji přejmenuje na Red’s First Flight. Podle společnosti hra negativně ovlivňuje úspěch jejích ostatních titulů. Informoval o tom server 9to5mac a VGC.

Společnost již v roce 2019 odstranila z obchodů s aplikacemi řadu her Angry Birds (včetně originálu z roku 2009). Tehdy to bylo zdůvodněno tím, že se jedná o „testovací účely“. V dubnu 2022 pak společnost původní titul znovu vydala pod názvem Rovio Classics: Angry Birds. Společnost Rovio se nyní Twitteru podělila o důvod, proč originální Angry Birds končí:

„Prověřili jsme obchodní případ Rovio Classics: Vzhledem k dopadu hry na naše širší portfolio her jsme se rozhodli, že Rovio Classics: Angry Birds bude ve čtvrtek 23. února vyřazena z obchodu Google Play. Kromě toho bude hra v App Store přejmenována na Red’s First Flight, a to až do dalšího přezkoumání. Rovio Classics: Angry Birds zůstane i po vyřazení ze seznamu hratelná na zařízeních, na kterých byla hra stažena.“

„Chápeme, že je to smutná zpráva pro mnoho fanoušků, stejně jako pro tým, který tvrdě pracoval na vydání hry Rovio Classics: Angry Birds. Jsme nesmírně vděční fanouškům Angry Birds, kteří od začátku projevovali svou lásku ke značce a této hře. Doufáme, že tito fanoušci budou i nadále přenášet tuto vášeň do našich dalších her Angry Birds, jako jsou Angry Birds 2, Angry Birds Friends a Angry Birds Journey, kde je naším každodenním cílem vytvořit pro hráče co nejlepší zážitek.“

Společnost přichází o výdělky z ostatních her

Jak uvedl server VGC, reedice původní hry Angry Birds stojí 29 korun a nemá žádné mikrotransakce ani reklamy. Všechny tři tituly Angry Birds zmíněné v prohlášení společnosti Rovio jsou free-to-play hry s mikrotransakcemi. Proto pravděpodobně vygenerují vydavateli více peněz. Z prohlášení společnosti Rovio tedy vyplývá, že si příliš mnoho hráčů kupovalo hru za 29 korun. Tito hráči potom neměli důvod si vyzkoušet ostatní, potenciálně zábavnější tituly.

Komunitní manažer Shawn Buckelew blíže vysvětlil důvody odstranění aplikace na Discordu. „Jak stojí v prohlášení, má to negativní dopad na naše další hry, na které se jako společnost musíme zaměřit,“ uvedl Buckelew. „Pokud se tyto další hry nezlepší a nebudou růst, změní se vyhlídky celé společnosti. Je těžší vytvářet nové hry nebo pracovat na nových projektech. To určitě není něco, co byste si přáli.“

Reklama

Doporučujeme

Výpadek proudu na Ukrajině nechal v mrazech bez elektřiny přes milion domácností

Dva ukrajinské regiony se ve středu pozdě večer ocitly téměř úplně bez elektřiny po ruských útocích drony. Podle ukrajinských úřadů a provozovatele přenosové soustavy šlo o jeden z největších výpadků od začátku plnohodnotné invaze a bez proudu zůstalo přes milion domácností v Záporožské a Dněpropetrovská oblasti.

Trumpova administrativa plánuje odstoupení USA od klíčové klimatické dohody OSN

Bílý dům oznámil plán odejít z UNFCCC, dohody, která tvoří základ globální klimatické spolupráce. Součástí kroku má být i odchod z dalších institucí včetně IPCC. Kritici varují před izolací USA, právní experti zase řeší, kdo o takovém odchodu smí rozhodnout.

Johnny Knoxville ohlásil návrat Jackass, nový film už má datum premiéry

Legendární parta, která proměnila bolest v popkulturu, se vrací. Johnny Knoxville na Instagramu oznámil nový film společně s datem premiéry. Zatím ale neprozradil, co přesně fanoušky čeká a kdo se tentokrát objeví na place.

Izrael zaútočil v Gaze po neúspěšném odpalu rakety z Pásma Gazy

Izraelská armáda dnes oznámila, že provedla útok na raketové stanoviště poblíž města Gaza poté, co odhalila neúspěšný odpal rakety z Pásma Gazy, který nezasáhl izraelské území. Podle agentury Reuters vyvstávají otázky, kdy začne další fáze příměří v Gaze.

Trump pozval levicového kolumbijského prezidenta Petra do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval svého kolumbijského kolegu Gustava Petra na návštěvu do Bílého domu. Trump to oznámil na sociální síti Truth Social po telefonátu s tímto levicovým politikem. Rozhovor trval podle Petra asi hodinu a kolumbijský prezident pozvání přijal. Datum schůzky zatím není známo. Trump už od loňska viní Petra z podílu na pašování drog do USA a tento týden mu nepřímo pohrozil podobnou operací, při níž americké jednotky v sobotu unesly z Venezuely prezidenta Nicoláse Madura a jeho ženu, které rovněž viní z narkoterorismu.

Trump touží po „armádě snů“, chce zvýšit výdaje na obranu o 50 procent

Americký prezident Donald Trump vyzval ke zvýšení výdajů na obranu na 1,5 bilionu dolarů (asi 31 bilionů korun) v roce 2027. Tento rok označil za „velice problematický“ s tím, že „armáda snů“ udrží USA v bezpečí bez ohledu na nepřítele. Trump také pohrozil americkým zbrojařům.

Trump očekává, že USA budou Venezuelu spravovat po řadu let

Americký prezident Donald Trump očekává, že Spojené státy budou Venezuelu spravovat a získávat ropu z jejích rozsáhlých zásob po řadu let. Šéf Bílého domu to prohlásil v rozhovoru s deníkem The New York Times (NYT). Prozatímní vláda Venezuely podle Trumpa poskytuje Spojeným státům vše, co považují za nutné.

Po ruském útoku se dva regiony ocitly téměř zcela bez elektřiny, uvedl Kyjev

Rusko v noci na dnešek podniklo další rozsáhlý útok na ukrajinskou energetickou infrastrukturu, nejvíce utrpěly Dněpropetrovská a Záporožská oblast, uvedl ráno ukrajinský ministr energetiky Artem Nekrasov. Oba regiony se podle něj ocitly téměř zcela bez elektřiny, k ránu zůstávalo bez proudu asi 800.000 spotřebitelů v Dněpropetrovské oblasti. V Záporožské oblasti se podařilo zásobování elektřinou obnovit, píše agentura Ukrinform.

Trump stupňuje nátlak na Venezuelu. Zabavuje tankery a klade požadavky

USA zabavily ve středu dva ropné tanky napojené na Venezuelu, jeden plul pod ruskou vlajkou. Americký prezident Donald Trump vytváří nátlak na prozatímní venezuelskou prezidentku Delcy Rodríguez. Režim bude muset splnit dva požadavky, než mu Trump povolí těžit vlastní ropu.

Trump vydal příkaz, aby USA opustily desítky mezinárodních organizací

Americký prezident Donald Trump ve středu nařídil, aby Spojené státy opustily 66 mezinárodních organizací, které podle jeho administrativy neslouží americkým zájmům. Oznámil to Bílý dům na sociální síti X. Jde o 35 organizací nespadajících pod OSN a 31 agentur OSN. Agentura AFP napsala, že zásadní je chystané americké odstoupení od Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (UNFCCC), která položila základ pro celosvětová jednání o klimatických změnách a opatřeních proti nim. Eurokomisař pro klima Wopke Hoekstra označil tento krok za politováníhodný a nešťastný.

Střety mezi syrskou vládou a kurdskými bojovníky v Aleppu vyhnaly tisíce civilistů

Severosyrské Aleppo zažívá nejvážnější střety za poslední měsíce. Boje mezi vládními silami a kurdskými jednotkami vyhnaly z domovů desetitisíce civilistů a znovu odkryly křehkost poválečného uspořádání země.

Dvojčata ze Švýcarska se perou o olympijskou nominaci

Dvě stejné tváře, jeden sen. Švýcarská dvojčata Thomas a Robin Bussard čekají na verdikt, který jim může otevřít dveře na olympiádu v Itálii. O nominaci bojují v novém sportu, kde se nejdřív šplhá do kopce a pak se jede co nejrychleji dolů.

Warner Bros Discovery znovu odmítla nabídku Paramountu

Představenstvo Warner Bros. Discovery doporučilo akcionářům znovu odmítnout nepřátelskou nabídku Paramount Skydance. Firma se dál drží už podepsané dohody s Netflixem, která se týká studiového a streamovacího byznysu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama