Více
  7.6 C
  Czech
  Středa, 27 října, 2021

  Operační systém od společnosti Google Fuchsia OS se možná rozšíří na další zařízení

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nové pracovní nabídky odhalily záměry společnosti Google rozšířit operační systém Fuchsia na „další chytrá zařízení“. Operační systém Fuchsia je v současnosti součástí Nest Hubu a je open source.

  Fuchsia OS se vyvíjí již několik let. Prvním zařízením, které tento operační systém dostalo, byl letos v květnu Nest Hub 1. generace. Fuchsia se liší od operačních systémů, jako je Chrome OS nebo Android. Běží na mikrojádru známém jako Zircon, a nikoli na plnohodnotném linuxovém jádře jako jiné populární operační systémy společnosti Google.

  Tyto nabídky práce, kterých si první všiml server 9to5google, nám dávají představu o tom, kam budoucnost Fuchsia OS směřuje. Pro začátek se zdá, že Google má nyní pojmenovaný „tým Fuchsia Devices“, který pracuje na operačním systému.

  Ve výpisu pracovních pozic se uvádí, že tento tým „je zodpovědný za zajištění toho, abychom mohli úspěšně aplikovat platformu Fuchsia na reálné produkty, které mají význam pro Google a naše uživatele“.

  Nová generace operačního systému

  Dále se z výpisu zjistilo, že Google plánuje používat Fuschi OS na více chytrých zařízení: „V roce 2021 jsme dodali Fuchsia OS na miliony chytrých displejů Google, nyní je čas ho rozšířit na další chytrá zařízení. Přidejte se k nám a pracujte na nové generaci operačního systému od Googlu!“

  O tom, co přesně jsou tyto nové „chytré zařízení“, nejsou žádné informace. V jedné nabídce pracovního místa se zmiňuje, že zařízení budou vybavena funkcemi „Chromecast, videokonference a strojového učení“.

  V této souvislosti 9to5Google poznamenává, že „Chromecast“ pravděpodobně odkazuje na zařízení umožňující přehrávání videa z jiného zařízení, nikoli na specializované klíče Chromecast, které se připojují k zadní straně televizoru.

  Fuchsia bude možná podporovat cizí hardware

  Další nabídka práce hovoří o tom, že by tento operační systém mohl běžet i na jiném hardwaru než od Googlu. Společnost údajně hledá někoho, kdo „zajistí, aby Fuchsia přinášela maximální hodnotu partnerům a produktům založeným na Fuchsii“.

  Společnost Google již dlouhou dobu spolupracuje s partnery na zavádění softwaru Google do jiného hardwaru než od Googlu a již dříve spolupracovala se společnostmi jako JBL a Lenovo na jejich chytrých displejích.

  Operační systém Fuchsia ušel od srpna 2016, kdy byla jeho existence poprvé potvrzena, dlouhou cestu. Ačkoli se spekulovalo, že by mohlo jít o součást snahy společnosti Google o přepracování operačního systému Android, zdá se, že tomu tak již není.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Xbox ovladač

  Na Xboxu můžete ode dneška hrát PC hry pomocí GeForce Now

  Společnost Nvidia dnes odemkla přístup ke své streamovací službě GeForce Now v prohlížeči Microsoft Edge a tím tak umožnila majitelům konzole Xbox hrát počítačové hry. Celkem je na GeForce Now k dispozici více než 1 000 her, takže nebudete mít o výběr nouzi.
  Hackerský útok

  Servery hackerské skupiny REvil byly napadeny. Za útokem stojí vládní orgány z několika zemí

  Podle zprávy agentury Reuters se americké vládě podařilo úspěšně hacknout hackerskou skupinu REvil. Podle zdrojů spolupracovaly FBI, americká tajná služba, americké kybernetické velitelství a organizace z dalších zemí, aby tento měsíc vyřadily operace skupiny z provozu. Mimo provoz je údajně i dark webový blog skupiny, který odhaloval informace získané od jejích cílů.
  Chytrá domácnost

  Google se připravuje na budoucnost chytrých domácností

  Google již několik let nepoužívá pojmenování "Google Home" pro chytrá domácí zařízení, a to ve prospěch pojmenování "Google Nest". Společnost po velkých zmatcích, kdy si dokonce i zaměstnanci pletli názvy, vrací "Google Home" zpět. Tentokrát se však nejedná o fyzický produkt, ale o rebranding její platformy pro vývojáře chytrých zařízení do domácnosti.
  Galaxy Z Flip 3 Bespoke

  Samsung Galaxy Unpacked: Nové barevné varianty pro Z Flip 3 a nové funkce u Galaxy Watch 4

  Středeční akce Galaxy Unpacked byla oproti akcím společností Google a Apple docela nezáživná. Pokud jste ale fanouškem kustomizace, tak se vám novinky budou líbit.
  Google Pixel 6

  Google představil dva nové telefony: Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Bude je pohánět čip Tensor

  Na úterní virtuální tiskové konferenci představila společnost Google 6,4palcový Pixel 6 a 6,7palcový Pixel 6 Pro, které běží na systému Android 12.
  AirPods 3. generace

  Apple představil třetí generaci sluchátek AirPods s prostorovým zvukem a novým designem

  Nová generace sluchátek AirPods je odolná proti potu a vodě a bude mít některé zvukové funkce, které byly dříve dostupné jen u dražšího modelu AirPods Pro. Apple uvedl, že nová sluchátka AirPods budou stát 179 dolarů (skoro 4000 korun) a začnou se prodávat příští týden.
  Reklama

  1 komentář

  1. I’d have to examine with you here. Which is not something I usually do! I take pleasure in studying a post that will make people think. Also, thanks for permitting me to remark!

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama