Reklama

Ochrana budoucnosti? Zpěvák Will.i.am pomohl s vývojem high-tech masky proti covidu

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Americký zpěvák a rapper Will.i.am prozradil vše o svém stylovém výtvoru Xupermask, který pomáhá chránit před covidem-19 a zároveň je vybaven sluchátky a mikrofonem. O masce, kterou vyvinul ve spolupráci se společností Honeywell, umělec promluvil v rozhovoru pro magazín People.

Frontman skupiny Black Eyed Peas se spojil s filmovým návrhářem masek a kostýmů Jose Fernandezem a firmou Honeywell na vytvoření Xupermasky, která reprezentuje špičkové technologie v oblasti ochranných prostředků. Mezi klíčové prvky designu patří HEPA filtry a funkce potlačení okolního hluku.

Will.i.am prozradil, že myšlenka vytvořit Xupermasku byla inspirována malými každodenními nepříjemnostmi, které jsou spojené s nošením roušky, jako zamlžené brýle a tlumené telefonní hovory.

„Přemýšlel jsem o všech problémech, které lidé mají s maskami a sluchátky. O tom, že sluchátka (s mikrofonem) nebyla navržena tak, aby zachytila hlas lidí, kteří mají před ústy látku,“ prohlásil zpěvák. „Lidé musí sundat masku a vystavit se riziku. [Se Xupermaskou] byste mohli doslova šeptat na kole na Zoomu a byli byste slyšet naprosto bez problému, protože blokujeme vítr, blokujeme hluk a blokujeme bakterie.“

Výrobek Xupermask využívá tři ventilátory se dvěma rychlostmi a je vybaven filtračním systémem HEPA patentovaným společností Honeywell. Kromě ochranných aspektů disponuje maska ​​možností připojení přes Bluetooth, LED osvětlením, multifunkčními ovládacími tlačítky a magnetickým dokovacím systémem na sluchátka, který je napájen baterií s výdrží 7 hodin.

Design jako ze sci-fi

Ochrana nosu a úst, která vypadá jako z filmu Blade Runner nebo hry CyberPunk 2077, se bude prodávat za 299 dolarů (6 600 korun) včetně obalu, filtrů na tři měsíce a nabíjecího kabelu. K dostání bude od 8. dubna.

 „Produkt je navržen pro sběratele, kteří cestují. Cena není astronomická… je podobná nebo jen o málo vyšší než u AirPod Pros,“ doplnil umělec.

Will.i.am podle svých slov potřeboval, aby maska zákazníka chránila a byla užitečná. Vedle toho si však přál, aby vypadala jako ze sci-fi. Aby toho dosáhl, oslovil Jose Fernandeze, který spolupracoval s Black Eyed Peas. Mimo jiné pomohl vytvořit kultovní kostýmy Batmana, Spidermana, Wolverina, Wonder Woman, Thora nebo Black Panthera.

Maska je vyrobena z lékařského silikonu, velikost je nastavitelná pomocí elastického pásku. Xupermask se dodává v černé barvě s oranžovými akcenty nebo bílé se šedými a oranžovými prvky.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama