Více
  0.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Nový Zéland ponechá zavřené hranice pro cestovatele do dubna roku 2022

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pro zahraniční cestovatele zůstanou hranice Nového Zélandu zavřené dalších pět měsíců. Otevřít by se podle středeční tiskové konference měly v dubnu příštího roku. V lednu ale budou do země moct přicestovat občané a rezidenti žijící v Austrálii. Měsíc poté pak vláda povolí vstup také Novozélanďanům žijícím po celém světě. Uvedl to server Al Jazeera a The Guardian.

  Po zavedení jedněch z nejpřísnějších protiepidemických restrikcí na světě oznámila vláda Nového Zélandu postupné rozvolňování zákazu vstupu do země. Podle středeční tiskové konference budou moct zahraniční cestovatelé do země přiletět nejdříve na konci dubna příštího roku. Karanténa pro ně povinná nebude, budou se však muset prokázat povinným očkováním a negativním testem před i po příjezdu.

  Naočkování občané a rezidenti Nového Zélandu žijící v Austrálii budou mít hranice otevřené od 16. ledna. Ostatním občanům pobývajícím ve zbytku světa povolí vláda příjezd od 13. února. Po příjezdu ale poputují do karantény. Od příštího roku však budou moct být izolace domácí, v současné době je totiž povinné je vykonat ve vládou zřizovaných zařízeních. Uvedl to server Al Jazeera.

  V těchto vládních zařízeních je však poměrně málo drahých míst. Novozélanďané ze zahraničí se proto musí účastnit online loterie, která určí, zda se budou moct vrátit domů. „Rozvolňování po vlnách je nejbezpečnější přístup, který zaručuje, že máme risk šíření viru pod kontrolou,“ sdělil pak k oznámení médiím novozélandský ministr zdravotnictví Chris Hipkins.

  Od konce dubna zůstanou hranice uzavřené pouze cestovatelům z rizikových zemí

  Hranice Nového Zélandu jsou zavřené od začátku světové pandemie koronaviru, tedy více než rok a půl. „Uzavření našich hranic se stalo jedním z prvních kroků k udržení bezpečnosti naší země před koronavirem. Bude také jedním z posledních při postupném uvolňování,“ uvedl podle serveru The Guardian novozélandský ministr zdravotnictví.

  Nový Zéland za pandemii nahlásil přes 10 tisíc případu nakažených a 40 úmrtí spojených s koronavirem. Obnovu po nejhorší fázi pandemie však pozastavilo šíření nakažlivější varianty koronaviru Delta. V říjnu pak premiérka Jacinda Ardern oznámila, že se chce posunout od strategie „nulového Covidu-19“, ke strategii „života s virem“.

  V dubnu pak zůstanou hranice Nového Zélandu uzavřené pouze „rizikovým“ státům. V současnosti má tento status pouze Papua Nová Guinea. „Nakonec dosáhneme bodu, kdy se budou lidé moct pohybovat volně přes hranice bez potřeby sebe-izolace. Tak daleko ale ještě nejsme,“ okomentoval situaci tamní ministr zdravotnictví Chris Hipkins.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Podle Mezinárodního měnového fondu je globální ekonomika slabší, než očekával

  MMF upravil předpověď pro zotavení světové ekonomiky. Obnovuje se pomaleji, než očekával

  Svoji předpověď pro vývoj ekonomiky v letošním roce změnil Mezinárodní měnový fond především kvůli její pomalejší obnově ve Spojených státech amerických a Číně. Podle v úterý vydaných odhadů je globální ekonomika slabší, než se očekávalo. Odhadovaný růst poklesl z 5,9 procenta na 4,4.
  Společnost Unilever zruší po celém světě na 1500 pracovních míst

  Společnost Unilever kvůli organizačním změnám zruší 1500 pracovních míst

  Kvůli zlepšení své výkonnosti se společnost Unilever rozhodla zjednodušit svou organizační strukturu. V úterý proto oznámila redukci pracovních míst o 20 procent, tedy asi 1500 pozic. Důvodem změn je především rostoucí tlak od akcionářů na vytvoření efektivnějšího business modelu.
  USA zruší lety čínských společností v reakci na tvrdá pravidla Pekingu

  Americké ministerstvo dopravy zruší 44 letů čínských společností. Oplácí tak „neférová“ pravidla

  Spor mezi Spojenými státy americkými a Čínou vyostřilo rozhodnutí amerického ministerstva dopravy zrušit přes 40 letů čínských leteckých společností. Podle pátečního oznámení se jedná o "odplatu" za zrušení stejného počtu amerických letů směrujících do Číny.
  Počet nových uživatelů Netflix

  Nárůst nových uživatelů Netflixu loni zpomalil. Společnost čelí silnější konkurenci

  Streamovací službu Netflix začalo v loňském roce nově sledovat na 18,2 milionu lidí. Je to však o polovinu menší nárůst než v roce 2020, kdy vypukla světová pandemie. Kvůli oznámení ve čtvrtek klesly akcie společnosti o 20 %. Růst nových uživatelů je pomalejší vinou stávající pandemie, ale také silnější konkurence. Uvedl to server BBC a Al Jazeera.
  ocel hliník clo

  Spojené státy americké a Velká Británie začaly vyjednávat o clech na ocel a hliník

  Američtí a britští zástupci se setkali, aby zahájili vyjednávání o dlouholetém obchodním sporu. Jeho výsledkem by mělo být snížení, nebo zrušení cel uvalených na export britské oceli a hliníku. Ve svém volebním období je zavedl americký ex-prezident Donald Trump.
  Activision Blizzard

  Microsfot plánuje odkoupit herní společnost Activision Blizzard za 68,7 miliard dolarů

  Plánované odkoupení společnosti Activision Blizzard firmou Microsoft by se mohlo stát největším obchodem v herní historii. Gigant by se totiž měl prodávat za 68,7 miliard dolarů. Spadají pod něj známé hry jako Call of Duty, Warcraft, Overwatch nebo Candy Crush.
  Reklama
  Reklama
  Reklama