Více
  21.9 C
  Czech
  Pátek 9. června 2023

  Obyvatele ruského Šebekina, které měsíce čelí ostřelování, trápí nezájem Moskvy

  V ruském Šebekinu blízko hranic s Ukrajinou se kvůli intenzivnímu ostřelování v posledních týdnech vystupňovaly napětí a chaos, popsali novinářům obyvatelé města. Mnozí místní ze Šebekina v posledních dnech narychlo uprchli. Trápí je přitom nezájem Moskvy. Svědectví shromážděná nezávislými novináři ze sdružení Bereg přinesl portál Meduza. Ruské úřady viní z ostřelování ruských příhraničních oblastí ukrajinské síly. Kyjev zodpovědnost za tyto útoky odmítá.

  Nová generace notebooků Getac B360 nastavila novou laťku pro plně odolný výpočetní výkon

  Tchaj-pej (Čína) 19. dubna 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Novinky v kostce:

  • Nová generace počítačů B360 a B360 Pro je vybavena výkonnými procesory Intel Core 12. generace i5/i7 a volitelným grafickým řadičem NVIDIA GeForce, které poskytují až 2,8× vyšší výkon než předchozí generace.(1)

  • Obě zařízení nabízejí Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 a volitelně 4G LTE a 5G sub-6 pro pohodlné připojení vzdálených pracovníků.

  • Nový model B360 je určen pro náročná odvětví, jako je veřejná bezpečnost, terénní služby nebo výroba, B360 Pro je zase ideální pro profesionály v oblasti obrany.

  Společnost Getac dnes oznámila uvedení nové generace plně odolných notebooků B360 a B360 Pro, které poskytují výjimečnou konektivitu, spolehlivost a výpočetní výkon profesionálům pracujícím každý den v náročných podmínkách.

  Vylepšená specifikace pro vynikající výkon v reálném světě

  Nová generace notebooků B360 a B360 pro je vybavena celou řadou vylepšení a zdokonalení, která usnadňují náročné výpočetní úlohy i v nelehkých podmínkách.

  Mezi klíčové vlastnosti patří vylepšený procesor Intel Core 12. generace i5/i7 s integrovanou grafikou Intel Iris Xe, která zajišťuje pozoruhodný výkon, rychlou odezvu a skvělé vizuální efekty. 256GB PCIe NVMe SSD (s možností až 4 TB) nabízí jako standard dostatečné úložiště, 13,3″ FHD LumiBond® displej s technologií Getac Sunlight Readable Technology (1400 nitů), kapacitní dotyková obrazovka zase pomáhá celý den udržet vysokou produktivitu.

  Model B360 Pro jde v tomto směru ještě dál a nabízí volitelný samostatný grafický řadič NVIDIA GeForce GTX1650 s kapacitou 4 GB a volitelnou pozici pro média, do které lze podle potřeby umístit třetí disk SSD SATA (s kapacitou až 6 TB), třetí baterii nebo jednotku DVD.

  V praxi to znamená, že složité úkoly, jako je sledování výkonu nebo kontrola kvality ve výrobním průmyslu, lze provádět rychleji, snadněji a spolehlivěji. Profesionálové v oblasti veřejné bezpečnosti a obrany mohou využít rychlé analytické funkce zařízení B360 a B360 Pro ke zvýšení povědomí o situaci i sdílení dat jak na vyšších, tak na nižších stupních velení.

  Skutečné mobilní připojení

  Nové modely B360 i B360 Pro nabízejí také rozsáhlé možnosti připojení, takže uživatelé připojení neztratí ani ve vzdálených nebo izolovaných oblastech. Mezi tyto možnosti patří Wi-Fi 6E AX211, 802.11ax a Bluetooth 5.3 jako standard a volitelně 4G LTE nebo 5G Sub-6 s integrovaným GPS.

  Tato vysoká kvalita připojení hraje v každodenní činnosti mnoha profesionálů v terénu stále důležitější roli. Například plynaři, kteří se účastní výjezdů, se musí za účelem zachování vysoké úrovně svých služeb spolehlivě připojit k základně přímo z domova zákazníků, ať už to je kdekoli. Údržbáři provádějící preventivní údržbu také často potřebují získávat schémata, generovat PO, kontrolovat zásoby nebo třeba koordinovat svou práci s kolegy prostřednictvím živého videochatu, aby rychle vyřešili problémy na místě.

  Maximální produktivita v terénu

  Nové modely B360 a B360 Pro jsou ve srovnání s těmi předchozími v terénu ještě všestrannější. Mezi novinky patří vylepšený port USB 3.2, port ThunderboltTM 4 Type-C, vylepšený port HDMI 2.0 a také slot pro mini-SIM kartu. Obě zařízení jsou také vybavena dvěma bateriemi vyměnitelnými za provozu a u B360 Pro lze navíc v případě potřeby přidat třetí baterii.

  Tyto funkce jsou navrženy tak, aby pomáhaly velkým týmům terénních služeb udržovat nepřetržitou úroveň produktivity tím, že jim umožní připojit se k široké škále starší infrastruktury bez potřeby externích adaptérů. Standardní vybavení několika bateriemi vyměnitelnými za provozu také pomáhá zabránit ztrátě času, když členové týmu čekají na dobití zařízení uprostřed směny.

  Spolehlivé, přenosné, bezpečné

  Stejně jako ostatní zařízení Getac jsou i nové modely B360 a B360 Pro od základu robustní, což zajišťuje jejich spolehlivost v terénu. Obě zařízení mají certifikaci MIL-STD-810H, MIL-STD-461G a IP66 a odolnost proti pádu z výšky až 6 stop (1,8 m).

  Navzdory této robustní konstrukci jsou neuvěřitelně lehké – 2,32 kg. Díky kompaktním rozměrům je lze také snadno přenášet pěšky v terénu nebo je při jízdě ve vozidle uložit do dokovací stanice či přihrádky.

  Obě zařízení jsou navíc vybavena řadou pokročilých funkcí pro zabezpečení dat. Patří mezi ně řada možností vícefaktorového ověřování (webová kamera Windows Hello, čtečky HF RFID, čtečky čipových karet a otisků prstů), volitelný software Absolute Persistence a úložiště PCIe NVMe SSD vyměnitelné uživatelem, což zajištuje neustálou ochranu citlivých dat.

  K dispozici jako komplexní odolné řešení Getac Select

  Nová generace B360 a B360 Pro je k dispozici jako součást komplexního řešení Getac Select®, které zahrnuje veškerý hardware, software, příslušenství a periferie potřebné k řešení řady problémů specifických pro daná odvětví ihned po vybalení z krabice. Jde například o výběr zabezpečených kancelářských a vozidlových doků a vlastní software společnosti Getac Driving Safety Utility, Device Monitoring System a VGPS Utility.

  Na obě zařízení se vztahuje prémiová tříletá komplexní záruka (Bumper-to-Bumper) společnosti Getac, která standardně zahrnuje i náhodné poškození.

  „Nová generace našich zařízení B360 a B360 Pro je navržena tak, aby zákazníkům pomohla dosáhnout ještě vyšší úrovně produktivity práce v terénu i mimo něj,“ říká James Hwang, prezident společnosti Getac Technology Corporation. „Kombinace plně odolné konstrukce, výkonných specifikací, rozsáhlé konektivity a kompaktních rozměrů přispívá k okamžitému plnění náročných úkolů bez ohledu na situaci, místo nebo počasí.“

  Dostupnost

  Nové modely B360 a B360 Pro budou k dispozici v dubnu. Další informace najdete na adrese www.getac.com

  1. Podle výkonnostních testů Getac Cinebench R20 porovnávajících B360G2 s procesorem Intel Core 12. generace i7 a B360G1 s procesorem Intel Core10. generace i7.

  O společnosti Getac

  Společnost Getac Technology Corporation je celosvětovým lídrem v oblasti odolných mobilních technologií a inteligentních video řešení, včetně notebooků, tabletů, softwaru, kamer nošených na těle, kamerových systémů v automobilech, správy digitálních důkazů a podnikových řešení pro analýzu videa. Řešení a služby společnosti Getac jsou navrženy tak, aby umožňovaly mimořádné zážitky pracovníkům v náročném prostředí. V současné době společnost Getac poskytuje služby zákazníkům ve více než 100 zemích světa na poli obrany, veřejné bezpečnosti, záchranných služeb, hasičských a záchranných složek, veřejných služeb, automobilového průmyslu, přírodních zdrojů, výroby, dopravy a logistiky. Další informace najdete na adrese: https://www.getac.com. Zapojte se na oborovém blogu společnosti Getac, případně můžete společnost sledovat na sítích LinkedIn a YouTube.

  Getac a logo Getac jsou ochranné známky společnosti Getac Holdings Corporation nebo jejích přidružených společností. Ostatní značky nebo ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. ©2023 Getac Technology Corporation.

  Foto –
  https://mma.prnewswire.com/media/2045221/Getac_B360_Scenario_230208.jpg

  Foto –
  https://mma.prnewswire.com/media/2045222/Getac_B360_Pro_Scenario_230210.jpg

  Logo –
  https://mma.prnewswire.com/media/1997483/3966326/Getac_Logo.jpg

  KONTAKT: Christin Wang: [email protected]

  ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

  Sledujte nás na sítích

  Binance přesměrovala 12 miliard dolarů do firem ovládaných ředitelem Changpengem Zhao, tvrdí SEC

  Generální ředitel kryptoměnové burzy Binance Changpeng 'CZ' Zhao a Guangying 'Helina' Chen obdrželi prostřednictvím své holdingové společnosti miliardy dolarů z prostředků zákazníků, tvrdí Komise pro cenné papíry (SEC) v novém soudním dokumentu.

  Terminátora měl hrát O.J.Simpson, prozradil Schwarzenegger v novém dokumentu

  Bývalý hráč amerického fotbalu O.J. Simpson měl být původně obsazen do kultovní role zabijáckého robota Terminátora ve stejnojmenném filmu. Producenti ale měli dojem, že by mu nikdo neuvěřil, že může někoho zabít, prozradil v novém dokumentárním seriálu Netflixu americký herec rakouského původu Arnold Schwarzenegger.

  Trump oznámil, že byl obviněn v souvislosti s nakládáním s tajnými dokumenty

  Bývalý americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že byl trestně obviněn z přechování utajovaných dokumentů ve svém floridském sídle, a označil se za nevinného. Americké ministerstvo spravedlnosti podle agentury AP informaci bezprostředně nepotvrdilo a Bílý dům věc odmítl komentovat. Podle listu The New York Times (NYT) Trump čelí sedmi obviněním, včetně spiknutí, cíleného zatajování dokumentů a nepravdivých prohlášení. Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy uvedl, že stojí při Trumpovi a že jeho obvinění představuje temný den pro Spojené státy.

  Klimatický jev El Niňo způsobující vysoké teploty oficiálně začal

  Meteorologický jev El Niňo, který bývá všeobecně spojován se zvyšováním teplot, oficiálně začal. Oznámil to dnes americký Národní úřad pro oceány a atmosféru (NOAA). El Niňo se vyznačuje zvýšenou teplotou povrchu Tichého oceánu v rovníkové oblasti, ale má dopady na celou planetu. V některých regionech "by mohl by vést k novým rekordním teplotám", uvedla podle agentury AFP klimatoložka NOAA Michelle L'Heureuxová.

  Izraelská armáda zničila byt Palestince, který útočil v Jeruzalémě

  Izraelská armáda v noci na dnešek v Ramalláhu na okupovaném Západním břehu Jordánu zničila byt Palestince, který podle policie loni v listopadu provedl bombový útok v Jeruzalémě. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní místní obyvatelé proti zátahu hlasitě protestovali, házeli na vojáky kameny a zápalné lahve, armáda odpověděla ostrou střelbou, slzným plynem a ohlušujícími granáty. Nejméně 35 lidí utrpělo zranění, uvedlo podle AFP palestinské ministerstvo zdravotnictví.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Ve Strančicích staví nový most, řidiči musí objížďkou

  Strančice 9. června 2023 (PROTEXT) - Průjezd obcí Strančice v okrese Praha-východ ve Středočeském kraji komplikuje výstavba nového mostu. Starý most z roku 1972...

  Společnost Huawei Cloud spouští finanční kontejnerový cloud, který umožní cloudově nativní core banking

  Šanghaj 9. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - V dnešní digitální době, kdy data z cloudů přibývají neuvěřitelnou rychlostí, investuje stále více podniků do využívání cloudových...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Binance přesměrovala 12 miliard dolarů do firem ovládaných ředitelem Changpengem Zhao, tvrdí SEC

  Generální ředitel kryptoměnové burzy Binance Changpeng 'CZ' Zhao a Guangying 'Helina' Chen obdrželi prostřednictvím své holdingové společnosti miliardy dolarů z prostředků zákazníků, tvrdí Komise pro cenné papíry (SEC) v novém soudním dokumentu.

  Terminátora měl hrát O.J.Simpson, prozradil Schwarzenegger v novém dokumentu

  Bývalý hráč amerického fotbalu O.J. Simpson měl být původně obsazen do kultovní role zabijáckého robota Terminátora ve stejnojmenném filmu. Producenti ale měli dojem, že by mu nikdo neuvěřil, že může někoho zabít, prozradil v novém dokumentárním seriálu Netflixu americký herec rakouského původu Arnold Schwarzenegger.

  Trump oznámil, že byl obviněn v souvislosti s nakládáním s tajnými dokumenty

  Bývalý americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že byl trestně obviněn z přechování utajovaných dokumentů ve svém floridském sídle, a označil se za nevinného. Americké ministerstvo spravedlnosti podle agentury AP informaci bezprostředně nepotvrdilo a Bílý dům věc odmítl komentovat. Podle listu The New York Times (NYT) Trump čelí sedmi obviněním, včetně spiknutí, cíleného zatajování dokumentů a nepravdivých prohlášení. Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy uvedl, že stojí při Trumpovi a že jeho obvinění představuje temný den pro Spojené státy.

  Klimatický jev El Niňo způsobující vysoké teploty oficiálně začal

  Meteorologický jev El Niňo, který bývá všeobecně spojován se zvyšováním teplot, oficiálně začal. Oznámil to dnes americký Národní úřad pro oceány a atmosféru (NOAA). El Niňo se vyznačuje zvýšenou teplotou povrchu Tichého oceánu v rovníkové oblasti, ale má dopady na celou planetu. V některých regionech "by mohl by vést k novým rekordním teplotám", uvedla podle agentury AFP klimatoložka NOAA Michelle L'Heureuxová.

  Izraelská armáda zničila byt Palestince, který útočil v Jeruzalémě

  Izraelská armáda v noci na dnešek v Ramalláhu na okupovaném Západním břehu Jordánu zničila byt Palestince, který podle policie loni v listopadu provedl bombový útok v Jeruzalémě. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní místní obyvatelé proti zátahu hlasitě protestovali, házeli na vojáky kameny a zápalné lahve, armáda odpověděla ostrou střelbou, slzným plynem a ohlušujícími granáty. Nejméně 35 lidí utrpělo zranění, uvedlo podle AFP palestinské ministerstvo zdravotnictví.

  EU nabízí Kanadě posily v boji proti rozsáhlým požárům, uvedla von der Leyenová

  Tři země Evropské unie nabídly, že vyšlou do Kanady dohromady skoro 300 hasičů, kteří by se zapojili do boje s desítkami lesních požárů zuřících ve druhé největší zemi světa. Na twitteru to dnes uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž přijdou i další posily. Krotit požáry už nyní v Kanadě pomáhají týmy ze Spojených států či Austrálie.

  Voda zatopila 600 km čtverečních, ve městě Nová Kachovka zemřelo pět lidí

  Voda z protržené Kachovské přehrady zatopila asi 600 kilometrů čtverečních Chersonské oblasti, uvedl dnes její šéf Oleksandr Prokudin. Jde o plochu o něco větší, než je rozloha Prahy. Osmašedesát procent ze zatopené oblasti je podle Prokudina na Ruskem okupovaném levém břehu řeky Dněpr. Ve městě Nová Kachovka zemřelo po zničení přehrady pět lidí. Podle agentury RIA Novosti o tom informoval Ruskem dosazený starosta okupovaného města. Prokudin rovněž uvedl, že ruské síly dnes ostřelovaly postižené město Cherson a přilehlé pobřežní oblasti. Při náletech přišel o život jeden člověk, několik dalších jich utrpělo zranění. Oblast přitom dnes navštívil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

  Princ Harry má za sebou křížový výslech. Podle komentátorů ho ustál se ctí

  Britský princ Harry se ve středu vrátil na lavici svědků k dalšímu vyčerpávajícímu střetu s vydavatelstvím Mirror Group Newspapers (MGN), které žaluje spolu s více než stovkou osob. Vévoda ze Sussexu působil uvolněnějším dojmem než předchozí den.