Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Nezveřejňujte fotky našich dětí, apeluje na média George Clooney

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americký herec George Clooney médiím napsal otevřený dopis, v němž je žádá, aby nepublikovala fotografie zachycující obličeje jeho dětí. Podle hollywoodské hvězdy by takové snímky mohly jeho čtyřletá dvojčata vystavit nebezpečí, a to zejména kvůli práci manželky Amal. V pátek o tom informovala agentura Reuters a stanice BBC.

  Clooney své vyjádření adresoval bulvárnímu deníku Daily Mail, který zatím veřejně neodpověděl, ale i dalším vydavatelům. Podle svých slov se rozhodl napsat dopis poté, co viděl fotografie ročního syna americké herečky Billie Lourd, které server následně stáhl. Šedesátiletý herec již v minulosti odmítl omluvu internetové podoby deníku Mail Online poté, co list vydal nepravdivý článek o Amalině matce Barii Alamuddin.

  Herec známý z filmů jako Dannyho parťáci nebo Gravitace prohlásil, že s manželkou soukromí svých dětí pečlivě chrání. „Jsem veřejně známá osobnost a mnohdy dotěrné fotografie přijímám jako součást daně za to, že dělám svou práci. Naše děti se ale k ničemu takovému nezavázaly,“ konstatoval v dopise.

  Neprodali jsme jedinou fotku našich dětí, nejsme na sociálních sítích, píše Clooney

  „Povaha práce mé ženy ji nutí postavit se teroristickým skupinám a posílat je před soud a my děláme vše pro to, abychom udrželi naši rodinu v bezpečí. Nemůžeme chránit naše děti, když jakýkoli list umístí jejich tváře na obálku,“ pokračoval Clooney.

  Amal Clooney je právnička a obhájkyně lidských práv. Její práce zahrnuje zastupování obětí zvěrstev v Iráku, lidí bojujících za svobodu slova v Egyptě a spolupráci s Organizací spojených národů na vyšetřování občanské války v Sýrii, připomněla agentura Reuters.

  „Nikdy jsme neprodali fotku našich dětí, nejsme na sociálních sítích a nikdy nezveřejňujeme fotky, protože by to ohrozilo jejich životy,“ napsal herec. Podle Clooneyho přitom nejde o paranoiu, ale o skutečný problém se skutečnými následky.

  „Doufáme, že budete souhlasit s tím, že potřeba prodávat reklamu nepřevyšuje potřebu chránit nevinné děti před tím, aby se staly terčem,“ uzavřel držitel dvou Oscarů.

  George Clooney se s partnerkou Amal oženil v roce 2014. O tři roky později se jim narodila dvojčata Ella a Alexander.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Zemřel Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton

  Svět módy truchlí. Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton, podlehl rakovině

  Virgil Abloh, syn přistěhovalců z Ghany narozený v Americe, který se propracoval až na vrchol módního průmyslu a zastával roli uměleckého ředitele luxusní značky Louis Vuitton, zemřel v neděli ve věku 41 let. Dva roky bojoval se vzácnou formou rakoviny. Oznámení o úmrtí návrháře se objevilo na jeho oficiálním účtu na Instagramu.
  Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti

  Z hákového kříže cupcake. Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti po svém

  Hákové kříže na stěně se mění v obří dortíky s fialovou polevou a slova „můj Hitler“ v „moje muffiny“. To vše stihne za jeden den italský pouliční umělec, který bojuje proti rasismu tím, že nenávistné graffiti přetváří v jídlo.
  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů

  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů tvůrcům seriálového hitu House of Cards

  Americký herec Kevin Spacey prohrál spor se společností MRC, která produkovala hit Netflixu House of Cards (Dům z karet). Arbitr studiu přiznal nárok na téměř 31 milionů dolarů (zhruba 700 milionů korun). Herec v seriálu účinkoval pět sezón, než o roli před čtyřmi lety přišel po několika obviněních ze sexuálního obtěžování.
  Brit Awards zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Brit Awards od příštího roku zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Od roku 2022 se budou na Brit Awards udílet trofeje v genderově neutrálních kategoriích, oznámili v pondělí organizátoři britských hudebních cen. Nahradí tak dosavadní dělení na mužské a ženské.
  Meghan u Ellen DeGeneres

  Vévodkyně Meghan se u Ellen DeGeneres rozpovídala o dětech

  Během čtvrteční talkshow Ellen DeGeneres vévodkyně ze Sussexu prozradila, že její dvouletý syn Archie „miluje roli velkého brášky“ pětiměsíční Lili, která se narodila v červnu. Meghan však upozornila, že dobrý vztah sourozenců není samozřejmost.
  Britney Spears o ukončení opatrovnictví

  Britney Spears po konci opatrovnictví: Vážím si maličkostí, jako je možnost mít klíčky od auta

  Popová hvězda Britney Spears prozradila, jak plánuje využít nově nabytou svobodu poté, co minulý týden získala zpět kontrolu nad svým osobním životem a majetkem.
  Reklama
  Reklama
  Reklama