Reklama
0.9 C
Czech
Čtvrtek 19. března 2026
Protext ČTKNeomorph oznamuje zahájení víceúčelové spolupráce se společností Novo Nordisk na výzkumu nových...

Neomorph oznamuje zahájení víceúčelové spolupráce se společností Novo Nordisk na výzkumu nových molekulárních lepidel pro degradaci proteinů pro léčbu kardiometabolických a vzácných onemocnění

San Diego (USA) 26. února 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – 

Spolupráce staví na špičkové platformě společnosti Neomorph pro výzkum molekulárních lepidel a rozsáhlých odborných znalostech společnosti Novo Nordisk v oblasti kardiometabolických a vzácných onemocnění 

• Celková potenciální hodnota dohody pro více cílů činí 1,46 miliardy dolarů

Společnost Neomorph, Inc. dnes oznámila uzavření dohody o spolupráci a licencování s globální zdravotnickou společností Novo Nordisk za účelem výzkumu, vývoje a komercializace látek pro degradaci proteinů na bázi molekulárních lepidel. Biotechnologická společnost Neomorph, která se zabývá řešením zásadních problémů lidského zdraví prostřednictvím vyhledávání nových terapeutik proti „nemedikovatelným“ cílům, byla založena v roce 2020 a je investičně podporována společností Deerfield Management Company.

„Nesmírně nás těší možnost spolupracovat se společností Novo Nordisk, která je světově uznávanou zdravotnickou institucí v oblasti diabetu, obezity a vzácných poruch krve,“ uvedl Phil Chamberlain, PhDr, spoluzakladatel, prezident a generální ředitel společnosti Neomorph. „Spojením vlastní platformy pro výzkum molekulárních lepidel společnosti Neomorph s rozsáhlými odbornými znalostmi společnosti Novo Nordisk na poli kardiometabolických a vzácných onemocnění získáváme skvělé předpoklady pro vývoj transformačních léčebných postupů v těchto oblastech. Tato spolupráce umožní rozšíření naší platformy do nových terapeutických oblastí a doplní tak naše stávající aktivity v onkologii.“

Podle podmínek dohody obdrží společnost Neomorph zálohu, platby za dosažení milníků v krátkodobém horizontu a finanční prostředky na výzkum a vývoj. Společnost Neomorph má rovněž nárok na budoucí klinické, komerční a prodejní milníkové platby, čímž celková potenciální hodnota dohody za více cílů dosáhne 1,46 miliardy dolarů, plus odstupňované licenční poplatky. Společnost Neomorph povede výzkumné a preklinické aktivity pro vybrané cíle, přičemž společnost Novo Nordisk bude mít výhradní právo pokračovat v dalším klinickém vývoji a komercializaci těchto sloučenin.

„Společnost Novo Nordisk rozšiřuje své úsilí v oblasti objevování nových léčiv a nasazuje řadu inovativních technologických platforem s cílem vyhledávat a vyvíjet originální terapeutické možnosti pro pacienty se závažným chronickým onemocněním. S radostí uzavíráme tuto výzkumnou dohodu a těšíme se na zahájení vědecké práce na nové třídě molekulárních lepidel pro rozklad proteinů, kterou průkopnicky představuje společnost Neomorph,“ uvedl Brian Vandahl, senior viceprezident pro globální výzkumné technologie ve společnosti Novo Nordisk.

O společnosti Neomorph

Biotechnologická společnost Neomorph řeší zásadní problémy lidského zdraví prostřednictvím vyhledávání a vývoje nových inovativních léčiv proti „nemedikovatelným“ cílům. Společnost Neomorph byla založena v roce 2020 a je investičně podporována společností Deerfield Management Company.

Tým společnosti Neomorph je tvořen předními odborníky v oboru degradace proteinů a molekulárních lepidel, kteří v této oblasti dosáhli převratných objevů. Jeho cílem je stát v čele rozvoje vědeckého poznání a technologií objevů léčiv na bázi molekulárních lepidel a zároveň uvádět řadu plánovaných projektů do klinického vývoje.

Společnost Neomorph sídlí v San Diegu v Kalifornii. Další informace naleznete na adrese www.neomorph.com a našem profilu na síti LinkedIn.

Kontakty

Kontakt pro investory: inquiries@neomorph.com

Kontakt pro média: media@neomorph.com

 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2341384/Neomorph_Logo.jpg

 

 

PROTEXT

 

Reklama

Doporučujeme

Letadlová loď USA zapojená do války proti Íránu kvůli opravám zakotví na Krétě

Americká letadlová loď USS Gerald Ford zapojená do války s Íránem zamíří z Blízkého východu ke Krétě, kde zakotví kvůli potřebným opravám, píší média. V prádelně válečné lodi minulý týden vypukl požár, jehož uhašení trvalo 30 hodin a při němž podle amerického námořnictva utrpěli zranění dva námořníci. Desítky dalších musely být ošetřeny kvůli vdechnutí kouře, napsal deník The New York Times (NYT) s odvoláním na americké činitele.

NATO umístí na jihu Turecka další systém protivzdušné obrany Patriot

Severoatlantická aliance umístí v jižním Turecku další systém protivzdušné obrany Patriot, oznámilo dnes turecké ministerstvo obrany. Agentura AFP v této souvislosti připomněla, že tento měsíc byly zachyceny tři rakety směřující k Turecku z Íránu. Ten se v regionu snaží o odvetné údery za útoky Izraele a Spojených států, které začaly 28. února.

KOMENTÁŘ: Trhy jsou nervózní jen na oko. Válka v Íránu nahrává těžařům i zbrojařům

Válka v Íránu vytváří chaos v celém regionu a na první pohled rozsévá strach také na trzích. Jenže navzdory vážnosti situace jsou investoři stále relativně v klidu. Dlouhodobý problém si na burze nikdo nepřipouští. Aktuální konflikt naopak některé tituly žene vzhůru.

Čína nabídla Tchaj-wanu energetickou stabilitu výměnou za vládu Pekingu

Čína dnes nabídla Tchaj-wanu energetickou stabilitu výměnou za to, že bude souhlasit s vládou Pekingu. Tchajwanská vláda zatím nijak nereagovala, napsala agentura Reuters. Podle ní jde o součást čínské kampaně s cílem přesvědčit ostrov o výhodách sjednocení s Čínou, které dlouhodobě Peking prosazuje a Tchaj-pej odmítá. Nabídka souvisí s rostoucími cenami energií a potížemi s dodávkami energetických surovin, které jsou důsledkem války proti Íránu, zahájené USA a Izraelem na konci února.

Izrael tvrdí, že zabil íránského ministra bezpečnosti Chatíba

Izrael při vzdušném útoku na Írán v noci na dnešek zabil íránského ministra bezpečnosti Esmáíla Chatíba. Podle agentury Reuters to uvedl izraelský ministr obrany Jisrael Kac a dodal, že dnes ještě přijdou "významná překvapení". Írán smrt ministra zatím nepotvrdil.

Izrael zasáhl centrum Bejrútu bez výzvy k evakuaci, úřady hlásí 12 mrtvých

Izrael dnes provedl několik úderů napříč Libanonem, včetně Bejrútu, východního údolí Bikáa a jižní části země. Útoky si vyžádaly přes deset obětí a desítky zraněných, píší agentury Reuters a AFP. Izraelské síly dnes ráno zasáhly hustě obydlenou čtvrť Zukák El-Blat v centru Bejrútu bez předchozí výzvy k evakuaci tamních obyvatel, uvedla agentura NNA. Podle aktualizované bilance libanonského ministerstva zdravotnictví vzrostl počet obětí dnešních izraelských útoků na centrální čtvrti Bejrútu z původních šesti na nejméně 12, zatímco počet zraněných stoupl z 24 na 41.

Fed ve středu oznámí rozhodnutí o sazbách. Snížení se neočekává

Očekává se, že Federální rezervní systém (Fed) ve středu oznámí, že ponechá úrokové sazby na současné úrovni. Kvůli válce s Íránem amerického prezidenta Donalda Trumpa čelí obtížné situaci. Hrozí nárůst inflace, která se již nyní pohybuje nad dvouprocentním cílem, a současně zpomaluje trh práce.

Čističky odpadních vod zvládnou i zbytky jídla a uleví skládkám

Každý den končí tuny jídla v odpadcích. Zmizí v pytlích a končí na skládkách, kde už jen škodí. Přitom by mohly dál sloužit. Výzkum z Georgia Institute of Technology ukazuje, že řešení už existuje a není daleko.

Šéf protiteroristického střediska USA rezignoval. Nesouhlasil s válkou s Íránem

Šéf amerického Národního protiteroristického střediska (NCTC) Joe Kent rezignoval na svou funkci. Důvodem je nesouhlas s údery na Írán, který podle něj nepředstavoval žádnou hrozbu. Americký prezident Donald Trump reagoval slovy, že Kent byl milý, ale slabý chlap.

Trump tlačí na spojence kvůli Hormuzskému průlivu, ti ale couvají

Bílý dům se snaží rychle získat veřejnou podporu spojenců pro ochranu Hormuzského průlivu, klíčové trasy pro světový obchod s ropou. Washington tlačí hlavně na to, aby se státy přihlásily alespoň politicky, protože nervozita na trzích roste a ceny energií jsou citlivé na každý další vývoj.

Rulík končí u reprezentace a míří do Kladna

Radim Rulík po květnovém mistrovství světa skončí u české hokejové reprezentace a od příští sezony převezme extraligové Kladno. Spekulace z posledních dnů tak dostaly definitivní podobu. Rytíři získají trenéra, který se po práci u národního týmu vrací ke každodennímu klubovému režimu.

Američanku Kouri Richins, která napsala knihu o truchlení po manželovi, uznala porota vinnou z vraždy

Bizarní případ Kouri Richins, autorky úspěšné dětské knihy o truchlení po manželovi, skončil verdiktem poroty v Utahu, která Kouri uznala vinnou z vraždy. Žena v roce 2022 otrávila svého muže Erica fentanylem přimíchaným do nápoje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama