Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Německý fotbal řeší skandál. Reprezentační bek měl dle deníku Bild napadnout těhotnou expřítelkyni

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Další ohromně sledovaný případ v současné době řeší fotbalové Německo. Nejde o žádnou situaci ze hřiště, zajímavý gól nebo roztržité fanoušky, ale obránce Borussie Dortmund, který měl podle německého deníku Bild kopnout do břicha svou bývalou partnerku, když byla těhotná. Nico Schulz vinu popírá.

  Když v roce 2019 přicházel Nico Schulz z Hoffenheimu do Dortmundu, patřila mu nálepka skvělého obránce a německého reprezentanta. Úkoly měl rozdané jasně, právě on měl být tím mužem, který zacelí krajní část obranné linie Borussie. Mnoho úspěchů ale Schulz ve svém současném působišti nezažil.

  Často se trápil, situaci nepomohla ani zranění, teď ještě navíc musí fotbalista řešit také další problém. Podle německého deníku Bild policie v současné době vyšetřuje případ domácího násilí, které měl Schulz páchat před dvěma lety na své bývalé přítelkyni Marii Pletzové. Ve hře je dokonce i útok na její břicho, kde nesla společného potomka. Schulz ji měl kopnout dva týdny před porodem s úmyslem ukončit její těhotenství.

  Do rukou policie už se dostaly fotografie a snímky obrazovek z několika konverzací, které si měl tehdejší pár vyměnit. Pletzová tvrdí, že při útoku na břicho měl mít dokonce Schulz na nohou boty. Jaký bude další postup? Německá média mluví o domovní prohlídce hráčova domu. Pak se uvidí.

  Co říká klub?

  Informace během uplynulého víkendu dorazily také k vedení Borussie Dortmund, které se k případu v neděli vyjádřilo. „Klub vzal sobotní zprávy médií o trestních obviněních týkajících se soukromého života Nica Schulze jako příležitost k okamžitému dialogu s hráčem a jeho poradci,“ píše se v prohlášení klubu.

  Sám Schulz se k situaci zatím médiím nevyjádřil, zástupcům BVB ale řekl, že obvinění jednoznačně popírá. „Hráč popírá obvinění z trestného činu. Nico Schulz nás informoval, že se proti těmto obviněním bude bránit soudní cestou a také bude uplatňovat presumpci neviny,“ doplňuje na svém webu Dortmund.

  O německém obránci v současnosti nikdo kromě klubu nic neví. Schulz chyběl v předsezónní přípravě, neodehrál v dresu Dortmundu ani jeden zápas a součástí kádru nebyl ani během prvního víkendového kola Bundesligy.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS