Reklama

Nejsurrealističtější destinace na Zemi – část 2

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Neuvěřitelná díla přírody i lidských rukou. Tato místa přitahují miliony návštěvníků a spatřit je na vlastní oči je zážitkem na celý život.

Pokračování článku Nejsurrealističtější destinace na Zemi – část 1.

Grand Prismatic Spring, Wyoming, USA

Největší horký pramen v USA a třetí největší na světě, Grand Prismatic Spring, vám vyrazí dech. Tento geotermální pramen, který se zdaleka jeví jako gigantický krystal, se nachází v Yellowstonském národním parku ve Wyomingu. Zářivé barvy jsou výsledkem pramenité vody bohaté na minerály.

Vlna, Arizona, USA

Severní Arizona je domovem tohoto skalního útvaru, který poskytuje šťastným fotografům a turistům dokonalý předmět k prozkoumání. Pokud se jim tam podaří dostat. Kromě obtížné dostupnosti je potenciálním návštěvníkům totiž udělováno pouhých 20 povolení denně. 10 z nich je nabízeno prostřednictvím online loterie čtyři měsíce před datem, na které se povolení vztahuje. Dalších 10 je nabízeno prostřednictvím jiné loterie den před zamýšlenou návštěvou v nedalekém návštěvnickém centru Grand Monument-Escalante National Monument v Kanab v Utahu.

Antelope Canyon, Arizona, USA

Jen asi 80 km od známé Vlny se nachází Antelope Canyon. Přístup do oblasti je možný pouze prostřednictvím organizovaných prohlídek schválených národem Navajo, ale návštěva rozhodně stojí za investované peníze.

Paro Taktsang (Klášter tygřího hnízda), Bhútán

Paro Taktsang, také známý jako klášter Taktsang Palphug a klášter Tiger’s Nest, je buddhistický chrám, který se nachází na stěně útesu v Bhútánském údolí Paro. Byl původně postaven na konci 17. století, ovšem v roce 1998 byl zničen při požáru. Jeho obnova, financovaná bhútánskou vládou, byla dokončena v roce 2005. Nachází se na vzdáleném místě a návštěvníci musí podstoupit pěší túru od nejbližšího parkoviště dlouhou dvě až tři hodiny.

Zhangjiajie National Forest Park, provincie Hunan, Čína

První, co vás napadne, je vzpomínka na film Avatar. Park je známý svými skalními útvary ve tvaru sloupů a bohatou flórou. Objevil se na mnoha starověkých čínských malbách. Nachází se v provincii Severní Hunan v malebné oblasti Wulingyuan. Skalní útvary byly skutečně použity jako inspirace pro horské prostředí v Avataru, což vedlo k tomu, že v roce 2010 byl jižní oblouk sloupu, jeden z hlavních pilířů parku, přejmenován na Avatar Hallelujah Mountain.

Leshan Giant Buddha, provincie S‘-čchuan, Čína

Obří socha Buddhy je neuvěřitelným počinem lidské konstrukce, který se nachází poblíž Leshanu na jihu provincie S‘-čchuan. Projekt byl započat v roce 713 a jeho dokončení trvalo 90 let. Na soše pracovaly tisíce řemeslníků a vytvořili tak největšího kamenného Buddhu na světě. Tento rekord si drží dodnes. Křehká a složitá socha je předmětem neustálé údržby pod dohledem odborníků UNESCO.

Mramorové jeskyně, Patagonie

Jezero General Carrera, známé také jako jezero Buenos Aires, je domovem řady dramatických geologických útvarů. Mramorové jeskyně, které zahrnují mramorovou katedrálu a mramorovou kapli, se nacházejí ve středu tohoto ledovcového jezera v Patagonii na chilsko-argentinské hranici. Ze zřejmých důvodů jsou přístupné pouze lodí a místní turistická společnost organizuje pro návštěvníky 30minutovou prohlídku.

Brána do pekel, Turkmenistán

Brána do pekel, zlověstné, ale široce známé jméno kráteru Darvaza, je kráter, který se vytvořil, když se pole zemního plynu zhroutilo do podzemní jeskyně v roce 1971. Byl zapálen, aby se zabránilo šíření metanu z dutiny o velikosti hřiště amerického fotbalu. Tento oblíbený turistický cíl v Turkmenistánu, se nachází poblíž vesnice Darvaza v poušti Karakum. Ve skutečnosti se očekávalo, že vyhoří během několika týdnů po zapálení, ale chrlí oheň dodnes.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

kráter Darvaza
Obří hořící jáma, kráter Darvaza, leží v turkmenské poušti a je známý jako „Brána do pekel“. Chrlí oheň po celá desetiletí. Její původ je ovšem považován za přísně tajný.
Rwanda
Rwanda je malá země ve východní Africe, jež má co nabídnout jak baťůžkářům, tak cestovatelům toužícím po luxusní dovolené. Čtěte dále a zjistěte důvody, proč navštívit Rwandu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama