Více
  18.6 C
  Czech
  Pondělí, 23 května, 2022

  Nejkrásnější zastávky na Transsibiřské magistrále – část 2

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Transsibiřská magistrála je hlavní dopravní tepnou Ruska. Jedná se o jednu z největších staveb moderní doby. Majestátní scenérie horských masivů a hluboké lesy se míhají za okny vlaku.

  Putovat po ní alespoň jednou za život je snem mnoha dobrodruhů. Navštivte s námi několik míst, která stojí za to, abyste na chvíli zastavili.

  Pokračování článku Nejkrásnější zastávky na Transsibiřské magistrále – část 1.

  Ulan-Ude

  Rusko je především ortodoxní křesťanská země, takže vás možná překvapí, že blízko mongolských hranic se nachází Ulan-Ude, centrum ruského buddhismu. Vrcholem je Ivolginsky Datsan, buddhistický klášter, který se nachází 35 km za městem na pláni s kulisou malebných hor. Datsan symbolizuje znovuobjevení buddhismu v této asijské části Ruska po rozpadu Sovětského svazu. Sám dalajláma ho od své první cesty v roce 1992 navštívil pětkrát. Snadno se odtud dostanete i na pláže Bajkalu.

  Ulánbátar

  Mongolsko lze navštívit prostřednictvím třetí primární trasy zvané Transmongolská železnice. Návštěva Mongolska je mezi cestovateli, kteří se rozhodnou vydat se na cestu Transsibiřskou magistrálou, velmi oblíbená. A to díky jeho rozlehlým stepím, nedotčeným pouštím a nomádským, pohostinným lidem. Ulánbátar je hlavním městem země a železniční zastávka, kde se můžete vylodit a ochutnat Mongolsko. Navštivte klášter Gandantegchinlen, sledujte obrovskou sochu Čingischána a použijte město jako výchozí bod pro setkání s nomády v národním parku Gorkhi-Terelj.

  Peking

  Pokud cestujete po sekundární trase na Transmandžuské železnici, dostanete se do Pekingu. Nejen, že je to moderní hlavní město Číny, ale je také plné starověkých míst, jako je Zakázaný palác. Najdete tu i tradiční restaurace a svérázné atrakce, například nejdelší venkovní eskalátor na světě ve tvaru draka. Před vjezdem do Pekingu vlak míjí tucet téměř identických stepí a významných čínských měst, včetně Charbinu, Čchang-čchunu a Shanhaiguanu, kde si budete moci prohlédnout památku světového dědictví UNESCO, Velkou čínskou zeď. Připravte si fotoaparáty!

  Vladivostok

  Na závěr dorazíte do Vladivostoku, konečného cíle transsibiřské magistrály. Přístavní město vás přivítá svým působivým nabíleným hlavním nádražím. Vladivostok je vojenský přístav, domov ruské tichomořské flotily, který se nachází na západním pobřeží Japonského moře. Ukrývá podmanivou směs různých kultur: ruský jazyk, japonská auta a asijskou kuchyni. Prozkoumejte město, než se vydáte dál do odlehlých částí regionu Primorye, posetého vodopády, horskými pásmy a plážemi s černým pískem.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS