Více
  18.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Nejkrásnější města Rakouska

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dramatické horské scenérie, starobylá architektura, skvělá lyžařská střediska. Asi nepřekvapí, že Rakousko je plné nádherných měst a vesnic. Která místa nevynechat?

  Ať už hledáte jednodenní výlet z Vídně, nebo jen chcete vidět jinou stránku této evropské země, zde jsou nejkrásnější města v Rakousku.

  Salzburg

  Salzburg je široce uznáván jako jedno z nejkrásnějších měst ve střední Evropě. S asi 12 stoletími historie za sebou mělo město spoustu času vyrůst do krásy. Zachovalé staré město je na seznamu světového dědictví UNESCO a pro milovníky barokní architektury není lepší místo k návštěvě.

  Feldkirch

  Feldkirch ležící v nejzápadnějším cípu Rakouska hraničím se Švýcarskem a Lichtenštejnskem. Impozantní středověké centrum rozhodně stojí za návštěvu. Hory, které se kolem města tyčí, tento efekt ještě umocňují a je snadné se jen tak toulat starými uličkami a žárlit na Rakušany, kteří měli to štěstí, že vyrostli na tak krásném místě.

  St Gilgen

  Město St Gilgen se nachází na malebném jezeře Wolfgangsee a je obklopeno pohořím Salzkammergut. Nabízí všechny přírodní krásy, které si jen můžete přát. Jako turistická destinace se začalo profilovat koncem 19. století, kdy si zde bohatí obyvatelé Vídně začali stavět své letní domy. Město má také vztah k Mozartovi. Ačkoliv ho sám nikdy nenavštívil, narodila se zde skladatelova matka a žili a pracovali zde i další členové jeho rodiny.

  Innsbruck

  Innsbruck má rozhodně co nabídnout. Poloha vysoko v Alpách poskytuje úžasné výhledy a skvělé příležitosti pro zimní sporty. Innsbruck dokonce hostil zimní olympijské hry v letech 1964 a 1976. Je hlavním městem rakouské spolkové země Tyrolsko a má řadu velkolepých budov v centru a podél řeky Sill. Po anšlusu, při kterém Německo před 2. světovou válkou anektovalo Rakousko, byl však Innsbruck těžce poškozen častým bombardováním, takže mnohé z budov, které dnes vidíte, jsou přestavby.

  Hallstatt

  Opět v blízkosti pohoří Salzkammergut se nachází Hallstadt, který se stal oblíbenou destinací pro lidi z celého světa díky pozoruhodné poloze u Hallstattského jezera. Město je tak krásné, že čínská těžařská společnost vyvinula plnohodnotnou repliku v Guangdongu.

  Lienz

  Pokud se nějakému městu říká „Sluneční město“, je jasné, že musí být opravdu krásné. Lidé zde žili od doby bronzové asi před 4000 lety. V průběhu věků bylo součástí Římské říše, habsburské monarchie a nacistického Německa. Když Lienz nyní navštívíte, můžete vidět architekturu z různých věků, která doplňuje přírodní krásu hor a zelené krajiny, které ji obklopují.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS