4.1 C
Czech
Pondělí 8. prosince 2025
ZajímavostiNad městem Islámábád bylo natočeno UFO, kvalitní video ohromilo lovce mimozemských těles

Nad městem Islámábád bylo natočeno UFO, kvalitní video ohromilo lovce mimozemských těles

Nově pořízené záběry trojúhelníkového objektu vznášejícího se nad centrem pákistánského hlavního města jsou jedním z nejpřesvědčivějších důkazů, že mimozemšťané navštívili Zemi.

Pozoruhodně jasné video, které zveřejnil Daily Star, ukazuje neidentifikovaný objekt vznášející se nad pákistánským hlavním městem Islámábád. Nehybně visel nad bohatou městskou čtvrtí DHA 1. V jednu chvíli se objeví moucha a zaměřeno je také několik v dálce letících ptáků, což ukazuje jasný rozdíl mezi nimi a vzdáleným UFO. Nevím, co to bylo, ale jedno vím jistě: Pták to nebyl, řekl k tomu autor videa, třiatřicetiletý Arslan Warraich, dříve žijící v anglickém Birminghamu.

Lovci UFO tento záznam označují za jeden z nejlepších důkazů mimozemské aktivity. Objekt přitom setrvával na obloze ve stejném místě poměrně dlouhou dobu. Arslan Warraich, vypověděl, že strávil sledováním záhadného trojúhelníkového objektu téměř dvě hodiny. Podivné těleso podle něho muselo být z pevného, tvrdého matriálu, který pohlcuje světlo.

Těleso nehybně setrvávalo v jednom bodě celé hodiny. Při přiblížení jsou vidět jasné obrysy i celková podoba

Natáčel jsem to přes dvanáct minut v různých časech, pořídil jsem desítky snímků. Pouhým okem to vypadalo jako černý kulatý kámen, ale když jsem si to přiblížil, viděl jsem, že to má zhruba tvar trojúhelníku se zřetelným vyboulením nahoře směrem dozadu, vyjádřil své dojmy.

„Bylo to úplně černé a nemělo to žádné ostré hrany. Neodráželo to příliš mnoho světla a ani z něj jakákoli světla nezářila, dodal. Pořád nevím, co to bylo, láme si hlavu.

Sám létám s drony, takže vím, že to také nebyl komerční dron,“ uvažuje dál zvídavý pozorovatel. „A pro naši armádu nedává smysl létat s tajnými drony nad luxusní oblastí Islámábádu, kde žije většina armády a vládních důstojníků, dodává. Když potom sdílel své záběry na internetu, lovci UFO byli ohromeni vysokou kvalitou záběrů.

Nahrávka je extrémně kvalitní, poznamenal jeden ze zainteresovaných. Nejen pro technické provedení a obdivuhodnou vytrvalost sledovat to tak dlouho, ale také pro rozsáhlý slovní komentář a popis události.“

https://youtu.be/WnuiaHW1GbY

Jeden z uživatelů také sdělil, že to dokonale odpovídá úkazu, který byl viděn už před tím v New Yorku. Bylo to úplně stejné. Žádná blikající světla, nic, jen se to vznášelo na obloze asi čtyři minuty, a pak to stoupalo, dokud to úplně nezmizelo,popsal další záhadný jev.

Je zřejmé, že tento dokument je mimořádně vzácným materiálem.

Reklama

Doporučujeme

Po ruských vzdušných útocích hlásí Charkovská a Černihivská oblast čtyři mrtvé

Dohromady čtyři mrtvé dnes hlásí ukrajinské úřady po ruských vzdušných útocích. V Charkovské oblasti ostřelování podle regionální policie nepřežili tři lidé, v Černihivské oblasti byl zabit jeden člověk, informovala agentura AP. Ruské síly zasáhly také Poltavskou oblast a rozsáhlému útoku čelilo například město Kremenčuk.

Kreml uvítal, že Trump ve strategickém dokumentu neoznačil Rusko za hrozbu

Moskva vítá novou bezpečnostní strategii Spojených států, která nehovoří o Rusku jako o přímé hrozbě. Podle agentury Reuters to dnes uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, který označil dokument volající po "strategické stabilitě" USA s Ruskem za pozitivní krok.

Zelenskyj telefonoval s týmem Trumpa. A Rusko vzápětí zaútočilo

Rusko v noci znovu zaútočilo na ukrajinská města – jen několik hodin po oznámení prezidenta Volodymyra Zelenského, že vedl „velmi konstruktivní“ telefonický rozhovor s vyjednávacím týmem Donalda Trumpa. Ten následoval po třídenních jednáních na Floridě zaměřených na hledání cesty k ukončení války.

Korupce i během války: Jak měl Kyjev oslabovat dohled nad státními firmami

Ukrajinská vláda v uplynulých čtyřech letech systematicky oslabovala dohled nad státními podniky financovanými ze zahraniční pomoci, což mělo za následek, že korupce na Ukrajině bujela i během války s Ruskem. Vyplývá to z vyšetřování deníku The New York Times (NYT) založeného na dokumentech a rozhovorech s přibližně 20 ukrajinskými a západními představiteli.

Počet obětí dronových náletů připisovaných súdánským povstalcům vzrostl na 79

Počet obětí čtvrtečních náletů bezpilotních letounů na jihu Súdánu vzrostl na 79, včetně 43 dětí. Novou bilanci dnes potvrdily úřady, které v místě odstraňují výpadky komunikace, napsala agentura AFP. Dronové údery, jež zasáhly školku, nemocnici a záchranáře, svědkové připisují polovojenským Jednotkám rychlé podpory (RSF). Ty už dva a půl roku bojují se súdánskou armádou, kvůli čemuž dodnes zemřely desetitisíce lidí. Útoky odsoudil Dětský fond OSN (UNICEF) i Africká Unie, podle jejíhož šéfa zemřelo přes 100 lidí.

Beninská armáda uvedla, že zmařila pokus o puč a kontroluje situaci

Skupina vojáků oznámila dnes ráno v beninské státní televizi, že rozpustila vládu, odvolala prezidenta Patriceho Talona a převzala moc, informovaly tiskové agentury. Agentura AFP o něco později s odvoláním na okolí hlavy státu uvedla, že Talon je v bezpečí, armáda zmařila pokus o puč a kontroluje situaci. Tyto informace následně potvrdilo ministerstvo vnitra. Pokus o převrat odsoudily Africká unie a Hospodářské společenství západoafrických států (ECOWAS).

Čínské stíhačky namířily na japonský letoun radar navádějící střely, tvrdí Tokio

Čínské armádní stíhačky během letu nad mezinárodními vodami dvakrát namířily na japonský letoun radar navádějící střely před palbou, oznámil podle agentur Reuters a AFP japonský ministr obrany. Tokio kvůli incidentu, který označuje za provokaci, protestovalo u čínských úřadů. Peking uvedl, že se letoun nebezpečně přiblížil ke cvičení čínského námořnictva. Sporná událost může dále vyostřit vztahy obou zemí, které jsou velmi napjaté od nástupu japonské premiérky Sanae Takaičiové, jež Peking pobouřila slovy o možné japonské reakci na napadení Tchaj-wanu Čínou.

Požár v populárním indickém letovisku zabil desítky lidí

Noční zábava v indickém státě Goa, oblíbeném letovisku na pobřeží Arabského moře, se během pár minut změnila v tragédii. V rušném klubu Birch by Romeo Lane vypukl po půlnoci mohutný požár, který podle úřadů zabil 25 lidí. Většina obětí patřila k personálu, mezi mrtvými jsou ale i turisté.

Hegseth oznamuje konec „utopického idealismu“ americké politiky

Americký ministr obrany Pete Hegseth ostře přepsal zásady americké zahraniční a bezpečnostní politiky. V projevu na Reaganově fóru vyhlásil konec poválečného idealismu, slíbil tvrdší realismus a vyslal signál spojencům, že USA čekají na jejich větší aktivitu. Zároveň bránil kontroverzní vojenské akce v Karibiku, které si vyžádaly desítky obětí a vyvolaly debatu o jejich legalitě.

Musk po pokutě pro X vyzval ke zrušení EU

Elon Musk se ostře pustil do Evropské unie poté, co Brusel jeho síti X vyměřil pokutu 120 milionů eur. Americký miliardář na své platformě vyzval ke zrušení EU a obvinil ji z cenzury. Do sporu se vložili i američtí politici, kteří krok Evropské komise označují za útok na americké technologické firmy a svobodu projevu.

Netflix kupuje Warner Bros a Hollywood vře

Netflix oznámil obří akvizici studia Warner Bros a streamovací služby HBO Max. Místo úlevy nebo nadšení dorazila do Hollywoodu vlna vzteku. Tvůrci, odbory i provozovatelé kin se obávají dopadů, které mohou zasáhnout celé odvětví od pracovních míst po budoucnost filmů v kinech.

Na východě Konga pokračují intenzivní boje jen pár hodin po podpisu mírové dohody

Na východě Konga se dnes rozhořely intenzivní boje mezi tamní armádou a povstaleckým hnutím M23 podporovaným sousední Rwandou. Stalo se to pouhý den poté, co konžský prezident Felix Tshisekedi a jeho rwandský protějšek Paul Kagame podepsali v Bílém domě mírovou dohodu, ve které se zavázali k ukončení bojů a ke stabilizaci situace, píše agentura Reuters.

Kanadská vláda vyškrtla Sýrii ze seznamu států podporujících terorismus

Kanadská vláda dnes oznámila, že vyškrtla Sýrii ze svého seznamu států podporujících terorismus a hnutí Haját Tahrír aš-Šám (HTS) prozatímního syrského prezidenta Ahmada Šary ze seznamu teroristických organizací podle kanadského trestního zákoníku. Informovala o tom agentura Reuters.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama