-0.4 C
Czech
Pondělí 26. ledna 2026
ZprávyNa skládce v Keni byla objevena rozřezaná těla žen. Policie zatkla podezřelého sériového...

Na skládce v Keni byla objevena rozřezaná těla žen. Policie zatkla podezřelého sériového vraha

Keňská policie zatkla muže, kterého popsala jako „sériového vraha“. Je podezřelý, že stál za strašlivou vraždou devíti žen, jejichž zohavená těla byla nalezena v opuštěném lomu používaném jako skládka odpadu. Informovala o tom agentura Reuters či server BBC.

Policie uvedla, že třiatřicetiletý Collins Jomaisi Khalusha se přiznal, že od roku 2022 zabil 42 žen, včetně své vlastní manželky. Podezřelý byl zatčen v baru v pondělí brzy ráno, když sledoval finále Eura.

Od pátečního nálezu prvního z rozřezaných těl v lomu Mukuru v hlavním městě Nairobi panuje v Keni šok a pobouření.

„Přiznal se, že na skládce vylákal, zabil a zlikvidoval 42 ženských těl. Všechny oběti byly zavražděny od roku 2022 do čtvrtka,“ řekl Mohamed Amin, šéf ředitelství pro vyšetřování zločinů (DCI).

„Začíná se krystalizovat, že máme co do činění se sériovým vrahem, psychopatickým sériovým vrahem, který nemá úctu k lidskému životu,“ cituje Amina agentura Reuters.

V jeho domě se našla mačeta i pytle

Mnoho Keňanů se ptá, jak mohlo být během dvou let zavražděno 42 lidí, aniž by si toho policie všimla. Pan Amin řekl BBC, že po zatčení dovedl podezřelý policisty do svého domu, asi 100 metrů od místa činu.

Policie ukázala médiím některé z věcí, které byly údajně nalezeny v domě podezřelého. Včetně 10 telefonů, notebooku, průkazů totožnosti a osobního ženského oblečení. Našli také mačetu, o které „věří, že byla použita k rozřezání obětí“. Dále průmyslové gumové rukavice, role lepicí pásky a tucet nylonových pytlů podobných těm, ve kterých byly nalezeny oběti.

Motiv je zatím neznámý

Oběti byly podle policie ve věku 18 až 30 let a všechny byly zabity stejným způsobem. Zatímco úřady potvrdily, že v lomu bylo dosud nalezeno devět těl, podle místních obyvatel je toto číslo vyšší.

Policie uvedla, že podezřelého stále vyslýchá, aby zjistila motiv vražd. V úterý má být postaven před soud. Požádala rodiny, „které věří, že se jejich milovaní stali obětí těchto hrůzostrašných vražd“, aby se přihlásily.

Reklama

Doporučujeme

Vlak ve Španělsku podle deníku vykolejil na staré kolejnici, ministr to odmítl

Srážka dvou vysokorychlostních vlaků, při které před týdnem zemřelo 45 lidí, se stala v úseku který neprošel kompletní renovací. Napsal to deník El Mundo. Podle něj se pod vlakem Iryo, který vykolejil, zlomil svar mezi novou a starou kolejnicí. To však odmítl ministr dopravy Óscar Puente, který od počátku tvrdí, že úsek tratě, kde se nehoda stala, nedávno prošel modernizací. Opozice ho vyzvala k demisi.

Pavel: Peníze vybrané na generátory dokazují solidaritu české společnosti

Prezident Petr Pavel považuje za mimořádný výsledek částku 100 milionů korun, které lidé v Česku za několik málo dnů vybrali ve sbírce SOS Kyjev na generátory pro Ukrajinu. Dokazuje to, že česká společnost je schopna projevit solidaritu v těžkých časech a zacílit podporu tam, kde je to nejvíc potřeba, uvedl dnes prezident na síti X. Dárcům za jejich pomoc poděkoval. Podporu českých občanů a nevládních organizací ocenil už v sobotu ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha.

Indonéský ostrov Bali chystá přísnější regulaci turistiky

Indonéský ostrov Bali, který je populární turistickou destinací, chystá přísnější pravidla pro zahraniční návštěvníky. Ti tak možná v brzké době budou muset předkládat výpisy z bankovních účtů, zpáteční letenky a podrobné popisy svých cestovních plánů. Informuje o tom agentura DPA.

V Barmě skončilo poslední kolo voleb, vládnoucí junta už má většinu v parlamentu

V Barmě se dnes uskutečnila závěrečná třetí fáze všeobecných voleb, které jsou první od vojenského převratu v roce 2021. Vládnoucí vojenská junta a její podporovatelé si již v předchozích kolech zajistili většinu křesel v parlamentu. Kritici však zpochybňují důvěryhodnost voleb, které se konaly v době, kdy ve velké části země zuří občanská válka.

V Německu zatkli Libanonce, který podle policie plánoval útoky po Evropě

Německá policie v pátek večer zadržela na letišti Berlin Brandenburg libanonského občana podezřelého z členství v palestinském militantním hnutí Hamás a z příprav teroristických útoků na území Evropy. Muž, označovaný jako „Mohammad S.“, byl zatčen krátce po příletu z libanonského Bejrútu.

Propuštění z vazby majitele baru v Crans-Montaně vyvolalo protest Itálie

Propuštění z vazby majitele baru v Crans-Montaně, kde zemřelo při požáru na přelomu roku 40 lidí, vyvolalo protest Itálie i údiv některých advokátů pozůstalých a obětí. Píší to dnes agentury. Jacques Moretti se dostal z věznice v pátek po složení kauce ve výši 200.000 franků (přibližně 5,2 milionu korun). Soud však nařídil opatření, která mají zabránit muži, který je francouzským občanem, uprchnout ze země.

Bílý dům zveřejnil AI snímek Trumpa s tučňákem a grónskou vlajkou

Bílý dům v pátek večer na X zveřejnil patrně umělou inteligencí (AI) vygenerovaný snímek prezidenta Donalda Trumpa s tučňákem, jak prochází zasněženou horskou krajinou. Obrázek, na němž je grónská vlajka, okamžitě vzbudil na sociálních sítích posměšné reakce.

Babiš má spor kolem L-159 za umělý, prezident Pavel už podle něho vede kampaň

Premiér Andrej Babiš (ANO) pokládá rozmíšky kolem možnosti poskytnout čtveřici bojových letounů L-159 Ukrajině za umělý problém. Na dnešním sněmu hnutí ANO v Praze ministerský předseda řekl, že nechce dávat energii na spory. Prezident Petr Pavel, který tento týden ohlásil ambici prezidentský mandát obhajovat, už podle Babiše vede volební kampaň. Reakci Pavla ČTK zjišťuje.

Ruské drony zaútočily na Kyjev a Charkov, jeden mrtvý a nejméně 15 zraněných

Ruské drony dnes brzy ráno zasáhly několik částí ukrajinské metropole Kyjev. V pohotovosti byla protivzdušná obrana. Dronový útok hlásilo i druhé největší ukrajinské město Charkov. Při obou útocích bylo zraněno nejméně 15 lidí a v Kyjevě jeden člověk zahynul. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na představitele obou měst.

Záplavy v Mosambiku přivedly krokodýly blíž k lidem, varují úřady

Poté, co vydatné deště a povodně postihly Mosambik a další státy jižní Afriky, varují úřady v zaplavených městech a obcích před výskytem krokodýlů. Při záplavách v zemi zahynulo nejméně 13 lidí, tři z nich podle agentury AP usmrtili právě tito plazi.

Soud propustil na kauci majitele baru, v němž ve Švýcarsku na Nový rok hořelo

Soud ve švýcarském kantonu Valais dnes po složení kauce nařídil propuštění Jacquesa Morettiho, který spoluvlastní bar v lyžařském středisku Crans-Montana, v němž v noci na Nový rok vypukl požár a připravil o život 40 lidí. Informují o tom agentury. Moretti spolu s manželkou Jessicou Moretti, která je zároveň spolumajitelkou baru, čelí podezření ze zabití z nedbalosti.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama