Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Muž se pokusil upálit v centru města, lidé si s ním fotili selfie v domnění, že je to show

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Muž, nejspíš ve snaze skoncovat se svým životem, se na ulici plné lidí zapálil. Zatímco se v plamenech zmítal na zemi, lidé tomu jen přihlíželi v domnění, že jde o divadelní vystoupení.

  Když se někomu na veřejnosti přihodí něco zlého, přirozenou reakcí je, snažit se dotyčnému pomoci. V tomto hrůzném případě se však lidé k pomoci nebožákovi příliš neměli a spíše tomu rozpačitě přihlíželi, jako by šlo o pouliční atrakci. Dokonce se měli s mužem v plamenech fotit. Jemu šlo ale skutečně o život.

  K incidentu došlo na turistické tepně v tureckém Istanbulu, před historickou Galatskou věží. Podle online portálu Daily Star byl muž oblečený v kostýmu „smrťáka“, v angličtině nazývaného Grim Reaper. Údajně se polil benzínem a zapálil svůj oděv. Brzy vzplanul od hlavy až k patě. Odhodil kosu, která byla součástí jeho kostýmu a zoufale natahoval ruce. Až neuvěřitelně dlouho se držel na nohou, nakonec padnul na kolena, marně se snažil vstát.

  Považovali ho za umělce

  Nikdo z přihlížejících se mu však nesnažil pomoci, jak by se dalo očekávat. Lidé stáli kolem a dívali se, jak se muž svíjí na zemi v bolestech. Lidé si mysleli, že jde o nahraný kaskadérský kousek. Natáčeli si ho a údajně se s ním fotili. Až později pochopili, že to skutečně může být jeho poslední chvíle. Brzy se objevilo jedno z videí s touto sebevražednou akcí na Twitteru.

  „Bylo tam spoustu dětí, které si s tím hořícím člověkem dělaly selfie, stejně tak i dospělí, kteří seděli v kavárně a pili limonádu. V tak rušném místě plném lidí a obchodů se nenašel nikdo, koho by to vyvedlo z míry a zabránil tomu hroznému činu,“ podivuje sekdosi po shlédnutí záznamu.

  „Předpokládal bych, že se jedná o pouliční představení a mnoho dalších lidí by si myslelo to samé,“ okomentoval to další. “Co je zde častější? Pouliční umělci, nebo někdo s duševními problémy, kdo se zapálí uprostřed ulice,“ poznamenal další se sarkasmem. „Ten člověk se nejspíš chtěl upálit kvůli tomu, čím si prošel. Žijeme v temném světě,“ uvažuje jiný.

  Až po delší chvíli k hořícímu muži přiběhlo několik místních s hasicími přístroji, aby požár uhasili. Je neuvěřitelné, že byl bezprostředně po boji s ohněm ještě živý a po poskytnutí první pomoci měl dokonce mluvit s úřady.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS