Více
  7.6 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Místa, která vidělo jen málo cestovatelů

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V dnešní době může být skutečně těžké najít místo, kde ještě žádný z vašich přátel zapálených do cestování nebyl. Přinášíme vám pár tajných tipů.

  Shromáždili jsme některá z nejizolovanějších a nejméně osídlených míst po celém světě pro ty nejodvážnější cestovatele, od Austrálie po Arktidu. Chcete se cítit více jako průzkumník, než jako turista? Zvažte naplánování cesty do jedné z těchto vzdálených destinací – ať už je to tajný ostrov nebo podceňovaný americký národní park.

  Ostrov Sokotra, Jemen

  Velká část ostrova Sokotra, součásti Jemenské republiky, je stále nedotčena moderní civilizací. Snad nic lépe nevypovídá o smyslu pro jinakost ostrova než jeho populace krvavých dračích stromů. Jejich vrcholky připomínají UFO a jasně červená míza vytéká z ran jako krev. Na ostrově žije asi 60 000 obyvatel, přičemž ročně ho navštíví maximálně 3000 lidí.

  Jak se tam dostat: Letiště Socotra je technicky funkční, ale kvůli válce v pevninském Jemenu je těžké najít lety. Podle National Geographic máte největší šanci na návštěvu tak, že získáte povolení od SAE nebo počkáte, až společnosti zabývající se ekoturistikou začnou nabízet výlety na ostrov.

  Nunavut, Kanada

  Na dalekém severním cípu Kanady leží Nunavut mimo všechny myslitelné trasy. Zhruba o velikosti Kalifornie, Texasu, Montany, Colorada a Nebrasky dohromady má divoké území populaci pouhých 38 396 lidí. A žádný semafor. Jedním z jeho nejkrásnějších míst je Baffinův ostrov plný fjordů, krystalických jezer, ledních medvědů a narvalů.

  Ostrov Macquarie, Austrálie

  Ostrov Macquarie není ničím jiným než skvrnkou země v Jižním oceánu, někde mezi Novým Zélandem a Antarktidou. Navzdory své velikosti je Macquarie domovem milionu královských tučňáků a je jediným místem na světě, kde jsou nad hladinou moře vidět kameny zemského pláště.

  Jak ho navštívit: Macquarie spravuje stát Tasmánie a je to častá zastávka na antarktických plavbách z Austrálie nebo Asie.

  Mramorové jeskyně, Patagonie, Chile

  Jeskyně nemusí být vždy tmavé a děsivé. Příkladem jsou Mramorové jeskyně hraničící s jezerem General Carrera, vzdáleným ledovcovým jezerem na hranici Chile a Argentiny. Vířící mramorové stěny, tvořené po 6000 let burácejícími vlnami, jsou živé a krásné, stejně jako okolní azurová voda.

  Ittoqqortoormiit, Grónsko

  Malé městečko Ittoqqortoormiit se nachází na východním pobřeží Grónska a je jednou z nejvzdálenějších obydlených oblastí Grónska. Jako by ostrov sám o sobě nebyl dost vzdálený. Když počasí není příliš nesnesitelně chladné, je známo, že 450 obyvatel města se vydává na výlety se psími spřeženími a nabízí kempování pro turisty dostatečně motivované k návštěvě. Pokud se náhodou dostanete do Ittoqqortoormiit v zimních měsících, můžete být také odměněni výhledem na polární záři.

  Anegada, Britské Panenské ostrovy

  Tento „utopený ostrov“ (je sotva nad hladinou moře) je lemován prázdnými, nádhernými plážemi. Ve skutečnosti byste se museli opravdu snažit, abyste našli úsek písku s jiným turistou. Anegada má zhruba 285 obyvatel a dostat se tam je díky rozsáhlým pobřežním útesům těžší než na ostatní Britské Panenské ostrovy. To sem přitahuje „trosečníky“. Pokud už se sem dostanete, korálové útesy jsou vynikající pro šnorchlování. Zejména pláž v Loblolly Bay na severovýchodním pobřeží.

  Jak ostrov navštívit: Trajekt Anegada Express, jehož provoz byl spuštěn v roce 2018, nabízí jízdy z Tortoly a Virgin Gorda čtyři dny v týdnu. Jízda trvá přibližně hodinu v každém směru.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Dubaj

  8 jedinečných atrakcí, které najdete pouze v Dubaji

  Dubaj je místem, jež evokuje úspěch, bohatství a luxus. Je to město plné možností, které vám nabízí některé unikátní zážitky, jež jinde nenajdete. Které to jsou?
  filipínská tatérka Whang Od Oggay

  Seznamte se s Whang Od Oggay, nejstarší tatérkou na Filipínách

  Horská vesnice Buscalan je obklopena svěžími rýžovými terasami a zvlněnou krajinou. Je domovem zhruba 200 rodin. Každoročně sem přijíždějí tisíce turistů, aby se setkali s Whang Od Oggay, nejstarší filipínskou tatérkou a jejím tradičním uměním kalingského tetování.
  Mrtvé moře

  Mrtvé moře rychle vysychá. Možná jednoho dne zmizí úplně

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulý svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  Údolí králů

  Návštěva Údolí králů v Egyptě

  Ponořte se do podzemní hrobky Tutanchamona v Údolí králů, nepřehlédnutelného pokladu Egypta. Využijte svou návštěvu na maximum díky našim doporučením.
  Londýn

  Hyde park či hřbitov z legendárního Drákuly. Objevujte Londýn

  Víte, odkud Churchill plánoval válečné operace? Nebo kde se natáčely děsivé scény z Drákuly? Londýn není jen Tower Bridge a Big Ben. Objevte s námi méně známá místa, která rozhodně stojí za návštěvu.
  buddhistické chrámy na Srí Lance

  Nejkouzelnější buddhistické chrámy na Srí Lance

  Buddhismus ovlivňuje významnou část kultury a historie Srí Lanky. Proto v celé zemi najdeme nepřeberné množství buddhistických chrámů. Které jsou ty nejzajímavější?
  Reklama
  Reklama
  Reklama