Více
  25.5 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Microsoft představil nového klienta pro poštovní aplikaci Outlook

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Microsoft již několik let plánuje sjednocení různých klientů aplikace Outlook. Dnes se představením nového klienta pro Windows, který přesně kopíruje rozhraní a funkce klienta pro web, o krok přiblížil tomuto cíli. Informoval o tom server The Verge.

  Podle příspěvku společnosti Microsoft dostane Outlook na Windows kromě aktualizovaného designu také několik nových funkcí. Pro začátek se bude integrovat s Loop, což je nástroj pro spolupráci na věcech, jako jsou ankety, seznamy úkolů a další. K dispozici je také nový systém pro připojování souborů. Pokud máte něco uloženo v cloudu, můžete zadat symbol „@“ a poté název souboru a zobrazí se seznam odpovídajících souborů připravených k přidání do e-mailu.

  Nová aplikace je dostupná pro uživatele Office Insider v kanálu Beta, kteří mají pracovní nebo školní účet Microsoft 365. Běžné účty Microsoft nejsou v současné době podporovány. Zdá se, že se jedná o stejnou verzi klienta aplikace Outlook, která unikla na veřejnost před několika týdny.

  Jak uvedl server The Verge, Microsoft také přidal několik funkcí pro pracování s kalendářem a úkoly. Jedna vám například umožní připnout e-maily na začátek složky doručené pošty, takže vám zůstanou na očích, dokud je nevyřídíte. E-maily budete moci přetáhnout na panel a nastavit je jako položky úkolů nebo jako události kalendáře, pokud si chcete rezervovat čas na odpověď.

  V aplikaci ale stále chybí řada funkcí

  Nová aplikace Outlook je stále ve fázi raného vývoje. Microsoft zveřejnil dlouhý seznam běžných funkcí poštovního klienta, který aplikace zatím postrádá. Mezi vyvíjené a plánované funkce, které zatím nejsou podporovány, patří podpora poštovních účtů IMAP, účtů @outlook.com, používání s více účtů najednou a podpora práce s datovými soubory Outlook .pst.

  Aplikace údajně nejen nahradí současnou aplikaci Outlook, ale také integrované aplikace Pošta a Kalendář ve Windows. Tyto aplikace se dočkaly drobných aktualizací pro Windows 11, aby byly v souladu s přepracovaným uživatelským rozhraním. Jinak se ale v posledních letech nedočkaly mnoha funkčních vylepšení. Nová aplikace Outlook bude fungovat ve Windows 10 i 11.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS