Více
  16.9 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  Top 5 nejlepších profesionálních Fortnite týmů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Celkový finanční úspěch v konkurenční hře Fortnite byl určen především jedním významným faktorem: jak dobře tým skončil na mistrovství světa 2019. Největší esportovní událost tohoto léta byla jedinečná jak svou okázalostí, tak obrovským množstvím peněz, které byly rozděleny prostřednictvím prize poolu.

  Od té doby scéna nadále vzkvétá a nachází stabilitu, ale žádná událost neupoutala pozornost tak jako Světový pohár 2019 a obrovský prize pool zůstává hlavním určujícím faktorem při sestavování žebříčku týmů, které si profesionálním hraním Fortnite vydělaly nejvíce peněz. Většina jich často pochází z jediného vítězství, což je oproti jiným e-sport titulům dosti neobvyklé.

  5 nejlepších týmů podle Esports Earnings:

  FaZe Clan

  FaZe, jedna z největších značek v esportu, vydělala 2,216 milionu dolarů, které byly téměř rovnoměrně rozděleny mezi turnaje v letech 2018 a 2019. Největší jednotlivý zdroj jejich výdělku pochází z velkého finále Fall Skirmish Week Six na TwitchConu, kde si Tfue a Cloakzy vydělali 510 tisíc dolarů za první místo.

  100 Thieves

  100 Thieves, další velká značka ve světě esportů, vydělala ve Fortnite turnajích 2,236 milionu dolarů. Stejně jako řada dalších týmů na tomto seznamu, i obrovská většina těchto výdělků byla získána na Světovém poháru 2019, kde Ceice a Elevate skončili třetí ve finále duelů a vydělali 1,8 milionu dolarů.

  Sentinels

  Severoamerická organizace Sentinels vydělala ve hře Fortnite 3,209 milionu dolarů. Jak se dalo očekávat, většinu této částky tvoří výdělek 3 milionů dolarů. Ty pro organizaci získal Bugha za první místo ve finále Světového poháru 2019 v sólové hře.

  Cooler Esport

  Organizace Cooler Esport se sídlem ve Velké Británii vydělala na Fortnite 3,318 milionu dolarů. Většina těchto výdělků pochází z toho, že Aqua a Nyhrox, kteří již v organizaci nepůsobí, skončili na prvním místě ve finále Světového poháru 2019 Duo Finals. Připsali si tak 3 miliony dolarů.

  Lazarus

  První vydělávající organizací ve Fortnite je Lazarus, která vydělala 3,616 milionu dolarů. Lazarus byl jedinou organizací, která se na Světovém poháru 2019 umístila v první pětce jak ve finále sólo, tak ve finále duo. Rojo a Wolfiez skončili ve finále Duos na druhém místě a vydělali 2,25 milionu dolarů. Kreo skončil čtvrtý ve finále Solos a odnesl si dalších 1,05 milionu dolarů.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS