Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Met Gala 2022: Kim Kardashian dorazila v šatech Marilyn Monroe, zazářily i další celebrity

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hvězda televizní reality show Kim Kardashian na pondělním Met Gala oslnila. Na módní událost roku dorazila ve třpytivých zlatých šatech, které na sobě před šedesáti lety měla Marilyn Monroe, když tehdejšímu americkému prezidentovi Johnu F. Kennedymu zazpívala Happy Birthday. Napsaly o tom agentura Reuters a magazín People.

  Na červeném koberci se Kardashian (41) s blond vlasy sepnutými v drdolu v přiléhavých šatech opatrně procházela, zatímco ji její přítel Pete Davidson (28) držel za ruku. Komik na slavnostní událost zvolil černý oblek, svůj look doplnil slunečními brýlemi.

  Američanka si vypůjčila ikonickou róbu Marilyn Monroe od hollywoodského návrháře Jeana Louise, která byla vystavena v muzeu kuriozit Ripley’s Believe It or Not! v Orlandu na Floridě. Jedinečný styl úspěšná podnikatelka podtrhla diamantovými náušnicemi a bílým kožichem.

  „Toto jsou šaty Marilyn Monroe a jsou staré 60 let,“ řekla Kardashian korespondentovi časopisu Vogue. „Napadlo mě si je vyzkoušet. Přinesly je ozbrojené stráže v rukavicích,“ pokračovala podle magazínu People.

  Dostat se do šatů však nebylo snadné. „Zkoušela jsem je a neseděly mi. Řekla jsem: ,Dejte mi tři týdny.‘ Musela jsem shodit 16 liber,“ upozornila Kardashian. „Byla to opravdu výzva… Byla jsem odhodlaná se do nich vejít. Asi tři týdny jsem nejedla sacharidy. Na hotelu budeme mít party s pizzou a koblihami,“ uzavřela.

  Galavečer Metropolitního muzea umění v New Yorku se při oslavě toho nejlepšího z americké módy vrátil ke svému tradičnímu datu, kterým je první květnové pondělí. Pouhých osm měsíců po zářijové události, která byla v roce 2021 posunuta kvůli šíření koronaviru. O rok dříve pak akci pořadatelé ze stejného důvodu zrušili.

  Na galavečeru svými róbami upoutaly pozornost i jiné hvězdy

  Blake Lively, spolupředsedkyně Met Gala spolu se svým manželem, hercem Ryanem Reynoldsem, dorazila v třpytivých bronzových šatech značky Versace inspirovaných dominantami New Yorku: Grand Central Terminal, Sochou svobody a Empire State Building.

  Americká herečka na červeném koberci rozvinula velkou mašli a změnila rukavice, aby odhalila tyrkysovo-měděný look. Ten měl symbolizovat nazelenalou patinu, která se na bronzových prvcích postupem času objevuje.

  New York oslavila i zpěvačka Alicia Keys, která vynesla šaty od Ralpha Laurena s krystaly připevněnými tak, aby vytvořily panorama města.

  Jared Leto, který hrál ve filmu Klan Gucci, na Met Gala dorazil s návrhářem Gucci Alessandrem Michelem. Oba na sobě měli světlý oblek s červeným motýlkem.

  Muzikantka Lizzo oblékla černé šaty se zlatě vyšívaným kabátem. S sebou měla zlatou flétnu, na kterou na červeném koberci i zahrála.

  Billie Eilish se objevila ve světle zelených šatech Gucci, které podle jejích slov byly vyrobeny s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí.

  Jako obvykle se i tentokrát zdálo, že řada celebrit ignorovala téma večera V Americe: Lexikon módy. Modelka Gigi Hadid na sobě měla červený korzetový overal s nadýchaným kabátem. Zpěvačka Gwen Stefani pak poutala pozornost celá v neonově žluté.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS