3.6 C
Czech
Středa 17. prosince 2025
MagazínMeghan kvůli požárům v rodném Los Angeles odložila premiéru svého lifestylového pořadu

Meghan kvůli požárům v rodném Los Angeles odložila premiéru svého lifestylového pořadu

Vévodkyně ze Sussexu odložila premiéru svého pořadu With Love, Meghan. Důvodem jsou podle Meghan ničivé požáry v jejím rodném Los Angeles, které se hasičům stále nepodařilo dostat pod kontrolu. Upozornil na to magazín People nebo server BBC.

Lifestylový pořad With Love, Meghan, který se natáčel v jižní Kalifornii, měl být uveden ve středu. Na žádost vévodkyně však byla premiéra série přesunuta na 4. března, a to v souvislosti s ničivými požáry v Los Angeles. Ty už o život připravily nejméně 24 lidí a statisíce jich donutily k evakuaci.

„Děkuji svým partnerům ve společnosti Netflix, kteří mě podpořili v rozhodnutí premiéru odložit. Momentálně se soustředíme na potřeby lidí zasažených požáry v mé domovské Kalifornii,“ uvedla Meghan dle magazínu People v nedělním prohlášení.

V Kalifornii je třiačtyřicetiletá Američanka doma. S princem Harrym a jejich dětmi, pětiletým princem Archiem a tříletou princeznou Lilibet, žije v Montecitu, které se nachází zhruba 140 kilometrů severně od Los Angeles, kde se narodila a vyrostla. Server BBC nicméně upozornil, že i hasičský sbor v Montecitu riziko požáru vyhodnotil jako vysoké.

Pár už minulý týden poskytl střechu nad hlavou svým přátelům a blízkým, kteří museli opustit své domovy. Prostřednictvím nadace Archewell Foundation se také snaží o co nejefektivnější způsob podpory komunity zasažené katastrofou.

Harry a Meghan vyrazili do terénu

10. ledna Meghan s Harrym navštívili World Central Kitchen v Pasadeně, kde pomohli s distribucí potravin a zásob. Vedle materiální pomoci také hovořili s lidmi, kterým plameny sebraly domov. Fotografové vévodkyni i vévodu mnohokrát zachytili při objetí.

„V posledních dnech požáry v jižní Kalifornii zničily rodiny, domy, školy, zdravotnická střediska a mnoho dalšího. Postihly desetitisíce lidí,“ napsali manželé ve čtvrtek v prohlášení na svých oficiálních webových stránkách sussex.com.

„Byl vyhlášen stav nouze. Pokud chcete pomoci, zde je několik zdrojů a nápadů,“ pokračovali s odkazem na skupiny, které organizují humanitární pomoc. „Některým rodinám a lidem nezůstalo nic. Zvažte prosím darování oblečení, dětských hraček a oděvů a dalších nezbytných věcí,“ dodali manželé.

Reklama

Doporučujeme

Europoslanci schválili postupný zákaz dovozu ruského plynu do EU

Evropský parlament dnes ve Štrasburku schválil zákaz dovozu ruského plynu do Evropy nejpozději do podzimu roku 2027. Nařízení se týká zkapalněného zemního plynu (LNG), jehož dovoz by měl skončit nejpozději k 1. lednu 2027, i dovozu potrubního plynu, kdy je nejzazší termín za určitých podmínek 1. listopadu 2027.

Krejčíková spojí síly v deblu s Caty McNally

Barbora Krejčíková jde do sezony 2026 s novou deblovou partnerkou. Vybrala si Američanku Caty McNally, která nabídku přijala s velkým nadšením. Nová dvojice chce navázat na to, co Krejčíková dlouhé roky předváděla po boku Kateřiny Siniakové.

KOMENTÁŘ: Odepisovaná Tesla probořila all-time high. Firmu žene vzhůru robotaxi

Rok, který pro Teslu začal noční můrou, končí euforickým probuzením. Společnost vyrábějící elektromobily znovu na burze předvedla comeback a stanovila novou rekordní cenu akcie. Akcionáře povzbudila zpráva, že Tesla úspěšně testuje autonomní řízení své flotily vozů.

Australská policie obvinila útočníka z pláže Bondi Beach z terorismu a 15 vražd

Australská policie obvinila útočníka z pláže Bondi Beach z terorismu a 15 případů vraždy, informovala agentura AFP. Dva muži, kterými podle australských úřadů byli otec se synem, v neděli zastřelili 15 lidí účastnících se oslav židovského svátku chanuka, čtyři desítky dalších zranili. Přes 20 zraněných stále zůstává v nemocnici, informuje agentura AP.

Pražská burza zažila rekordní rok 2025

Pražská burza má za sebou výjimečný rok. Indexy PX i PX TR během roku dosáhly historických maxim a připsaly si výrazné zisky. Burza mluví o silné kombinaci růstu cen, dividend a vyšší aktivity investorů.

Evropa musí být zodpovědná za svou vlastní bezpečnost, řekla předsedkyně EK

Evropa musí být zodpovědná za svou vlastní bezpečnost, řekla dnes předsedkyně Evropské komise Ursula Von der Leyen v europarlamentu v debatě o nadcházejícím summitu EU. Hlavním tématem setkání šéfů států a vlád unijních zemí bude ve čtvrtek další podpora Ukrajiny bránící se ruské agresi. Von der Leyen v této souvislosti také vyzvala, aby se unie stala energeticky nezávislá na Rusku.

Ukrajinské drony napadly ruskou rafinerii, obě strany informují o raněných

Ukrajinské drony poškodily rafinerii ve městě Slavjansk na jihu evropského Ruska, uvedly místní úřady. Nálet si v regionu vyžádal dva raněné. Dva lidi, ženu ve věku 76 let a sedmatřicetiletého muže, zranil ruský dron v Záporoží, oznámil v úterý večer náčelník správy tohoto regionu na jihovýchodě Ukrajiny Ivan Fedorov. Ve dvou vlnách ruské drony znovu útočily na Oděskou oblast na jihu země, informoval šéf regionu Oleh Kiper. U Družkivky na východě Ukrajiny ruské drony zaútočily na hasiče spěchající k požáru, čtyři lidé utrpěli zranění, sdělila ukrajinská Státní služba pro mimořádné situace (DSNS).

Trump stojí za Susie Wiles i po jejích výrocích ve Vanity Fair

Donald Trump se postavil za svou šéfku kanceláře Susie Wiles poté, co Vanity Fair zveřejnil rozhovory, které odhalují napětí uvnitř administrativy. Prezident deníku New York Post řekl, že má v její práci plnou důvěru a že „odvedla fantastickou práci“.

Jsou to teroristé! Trump oznámil blokádu tankerů plujících do Venezuely

Americký prezident Donald Trump v noci na středu středoevropského času oznámil blokádu všech sankciovaných ropných tankerů plujících do Venezuely nebo z ní. V příspěvku na své sociální síti Truth Social označil vládu prezidenta Nicoláse Madura za teroristickou organizaci.

Muž který zranil v Liverpoolu přes 130 lidí, půjde do vězení na více než 20 let

Britský soud dnes poslal na 21 let a šest měsíců do vězení muže, který 26. května najel v Liverpoolu do davu slavících fotbalových fanoušků a zranil přes 130 lidí. Informovaly o tom agentury Reuters a AFP. Paul Doyle v listopadu přiznal vinu, čelil obžalobě z 31 trestných činů.

Známe jména obětí střelby na Brownově univerzitě. Vrah stále uniká spravedlnosti

Dva studenti, kteří přišli o život při hromadné střelbě na Brownově univerzitě, byli oficiálně identifikováni. Zároveň pokračuje pátrání po pachateli, který dva dny po útoku stále nepadl spravedlnosti do rukou. FBI nabízí tučnou odměnu za jakékoliv informace vedoucí k jeho dopadení.

EU zřejmě zmírní zákaz prodeje nových aut se spalovacím motorem od roku 2035

Evropská unie se chystá ustoupit od jedné z nejviditelnějších částí Green Dealu. Tento týden má podle očekávání představit změny, které oslabí faktický zákaz prodeje nových aut se spalovacím motorem od roku 2035.

Rusko musí uznat, že náš svět řídí určitá pravidla, uvedl v Haagu Zelenskyj

Nestačí Rusko donutit k podpisu mírové dohody, musí také uznat, že náš svět řídí určitá pravidla, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle agentury Reuters to uvedl před jednáním Rady Evropy, které má za cíl zřídit mezinárodní komisi pro odškodnění Ukrajiny. Kyjevu má nahradit škody ve výši stovek miliard dolarů způsobené ruskými útoky.

Musk dosáhl dalšího milníku. Jeho majetek překonal 600 miliard dolarů

Elon Musk je na cestě k tomu připsat si další nuly a stát se prvním bilionářem světa. Jeho majetek pokořil hranici 600 miliard dolarů (zhruba 12,4 bilionu korun). Společnost SpaceX má totiž příští rok vstoupit na burzu a Tesla pro Muska schválila nový systém odměňování.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama