Více
  30.5 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Manžel jedné ze zastřelených učitelek na texaské škole „zemřel žalem“

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Manžel jedné ze dvou učitelek zastřelených mladistvým útočníkem na základní škole v texaském městečku Uvalde zemřel na infarkt. Pár za sebou zanechal po 24 letech manželství celkem čtyři děti. Jeho manželka zemřela, když vlastním tělem chránila děti před útočnou puškou. Ve sbírce pro rodinu již bylo vybráno téměř 1,6 milionu dolarů. Informuje o tom BBC a The Guardian. 

  Jednou z obětí úterního útoku na texaské Robbově základní škole v městečku Uvalde byla učitelka Irma Garcia. Její manžel Joe Garcia včera zemřel na infarkt, uvedla stanice BBC News na svém webu. 

  Synovec John Martinez se řekl, že zemřel kvůli smutku z její smrti. Ve čtvrtek ráno podle jeho slov položil u památníku obětí květiny. Když se vrátil domů, „úplně se zhroutil”. 

  Joe a Irma Garcia platili za středoškolské lásky. Byli spolu více než třicet let, než se vzali. Po 24 letech manželství spolu měli čtyři děti ve věku 13, 15, 19 a 23 let. 

  Garcia, která byla známa jako „nezdolná optimistka”, za sebou měla 20letou učitelskou praxi. Děti v izolované třídě chránila vlastním tělem. Když policisté údajně vešli po střelbě do třídy, spatřili tělo učitelky objímající děti v náruči až „do posledního dechu”. 

  „Obětovala se, aby chránila děti ve třídě,” napsal na webové stránce určené k získání finanční pomoci pro rodinu, díky které se vybralo již 1,6 milionu dolarů, Martinez. 

  Syndrom zlomeného srdce 

  Smrt partnera je jednou z nejvíce stresujících zkušeností, jakou muže člověk vydržet, píše deník The Guardian. Zármutek si muže vybrat na těle smrtelnou daň v podobě „syndromu zlomeného srdce”.

  Jedná se o velice nebezpečný stav podobný infarktu, při němž dochází k porušení srdečního svalu. Vzniká po intenzivním fyzickém a emočním šoku, nejčastěji kvůli nešťastné lásce, rozchodu či smrti blízkého. 

  Při čtvrteční střelbě na Robbově základní škole zemřelo celkem 19 dětí a dvě učitelky. Kromě Garcia vrah identifikovaný jako Salvador Ramos (18 let) útočnou puškou zastřelil také Evu Mireles. 

  Ramos před útokem postřelil i svou babičku, která je v kritickém stavu. Agresurův motiv je nejasný. Podle dostupných informací byl mladík šikanován a měl problémy se svou matkou. 

  Panují pochybnosti o efektivitě zásahu ozbrojených složek. Podle oficiálního prohlášení útočníka eliminovaly až hodinu a půl po masakru. Obyvatelé městečka policisty údajně opakovaně vyzývali, aby zasáhli.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS