-10.1 C
Czech
Středa 21. ledna 2026
e-SportsMaLeK se vrací do Evil Geniuses jako strategický trenér CS:GO

MaLeK se vrací do Evil Geniuses jako strategický trenér CS:GO

Francouzský trenér CS:GO Damien „maLeK“ Marcel se dnes po téměř čtyřech měsících strávených mimo hru a s nejistou budoucností přesunul na pozici strategického trenéra v týmu Evil Geniuses.

MaLeK byl na pozici hlavního trenéra EG přiveden v roce 2022, ale v květnu byl přesunut na neaktivní soupisku poté, co se sestava vedená Jakem „Stewie2K“ Yipem v té době nekvalifikovala na PGL Antwerp Major, první akci sponzorovanou společností Valve v tomto roce. Později vyšlo najevo, že se maLeK a Stewie2K během svého působení u severoamerické organizace střetli, jak uvedl jeho bývalý asistent trenéra Paolo „EVY“ Berbudeau.

Velký návrat do týmu

Od maLeKova odchodu prošla EG mnoha změnami. Stewie2K opustil konkurenční CS:GO a byl přesunut na pozici streamera v rámci organizace. Ta podepsala bývalé sestavy Party Astronauts a Carpe Diem a pokusila se sestavit tekutou patnáctičlennou soupisku. Poté povýšili vedoucího datového oddělení Sohama „valens“ Chowdhuryho na pozici sportovního ředitele pro Counter-Strike a obnovili hlavní soupisku příchodem Sanjara „neaLaN“ İshakova, Jadana „HexT“ Postmy a hlavního trenéra Daniela Vorborga.

Nyní, když byl maLeK znovu zařazen do EG, bude pracovat se všemi třemi mužskými týmy CS:GO a ženským týmem hrajícím pod severoamerickou organizací. Francouzský trenér má s hrou Counter-Strike bohaté zkušenosti, působil také v týmech Envy a především G2.

Jeho návrat by mohl týmu pomoci v této chvíli, kdy to potřebuje nejvíce. Zatím nemůžeme předvídat, jak se vše bude vyvíjet, ale maLeKovy znalosti a zkušenosti týmu mohou jen pomoci. Teď už je jen na hráčích, jak předané znalosti využijí a jestli se jim s nimi podaří naložit správně. Tak, jak by sami chtěli.

„Byl jsem chvíli pryč, ale pomohlo mi to načerpat síly a nasměrovat energii pro mé nové dobrodružství. Těším se, že ze sebe vydám to nejlepší a pomůžu EG odhalit jejich potenciál. Těším se, že zkusím něco nového,“ řekl maLeK.

Oznámení o návratu maLeKa přichází jen několik dní před debutem EG v hlavní sestavě 16. sezóny ESL Pro League. Severoameričané jsou ve skupině D spolu s týmy Cloud9, FURIA, Team Liquid, Movistar Riders a Eternal Fire. Zápasy se budou hrát od 21. do 25. září.

Reklama

Doporučujeme

Netanjahu se připojí k Trumpově Radě míru, oznámil úřad izraelského premiéra

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu přijal pozvání amerického prezidenta Donalda Trumpa a připojí se k jeho Radě míru. Oznámil to Netanjahuův úřad, napsal dnes deník Haarec. Trumpovo pozvání přidat se k této jeho iniciativě zatím přijalo jen málo zemí z celkem asi pěti desítek, které oslovil. Nově také Ázerbájdžán oznámil, že se k Trumpově iniciativě připojí, napsala dnes agentura Reuters. Podle ní v úterý slíbila účast v radě i Arménie.

Trumpovo letadlo mířící do Švýcarska se vrátilo do USA kvůli technické závadě

Letadlo s americkým prezidentem Donaldem Trumpem mířící do Švýcarska se kvůli závadě vrátilo zpět do Spojených států. Příčinou je problém s elektřinou, prezident po návratu nastoupí do náhradního letadla, informoval Bílý dům podle agentur AP a Reuters. Mluvčí Karoline Leavittová uvedla, že stroj se vrátil preventivně z důvodů opatrnosti.

Černobylská jaderná elektrárna přišla o veškeré vnější napájení, uvedla MAAE

Černobylská jaderná elektrárna přišla o veškeré vnější napájení, oznámil dnes ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi. Zmínil v této souvislosti rozsáhlou vojenskou aktivitu, která se podle něj dotkla několika ukrajinských elektrických rozvoden, jež jsou životně důležité pro jadernou bezpečnost. Rusko v noci na dnešek podniklo další rozsáhlý útok na ukrajinskou energetiku.

Lavrov: Krym je pro bezpečnost Ruska stejně důležitý jako Grónsko pro USA

Krym je pro bezpečnost Ruska stejně důležitý jako Grónsko pro USA, prohlásil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov podle státní agentury TASS. Moskva v rozporu s mezinárodním právem anektovala ukrajinský Krym v roce 2014. Šéf ruské diplomacie na tiskové konferenci v Moskvě zároveň podle agentury Reuters řekl, že Washington ví, že Rusko nemá v plánu převzít kontrolu nad Grónskem.

Trump sliboval v USA levnější energii, realita je mix nižšího benzinu a vyšší elektřiny

Donald Trump uzavřel první rok svého druhého prezidentského období s výraznými změnami v ekonomice i energetice. Zatímco benzin v průměru zlevnil, elektřina zdražuje a slib „snížit účty na polovinu“ zůstává jen napůl splněný. Do toho se zpomalil pracovní trh, vyskočila celní zátěž a inflace se drží nad cílem Fedu.

Žraloci děsí Austrálii. Už čtvrtý útok na člověka během dvou dnů

Pobřeží australského Nového Jižního Walesu zaznamenalo během posledních 48 hodin již čtvrtý útok žraloka. Obávaný predátor tentokrát zaútočil na středním severním pobřeží státu na surfaře (39), který setkání s parybou přežil s pokousaným hrudníkem. Austrálie tak zavírá desítky pláží.

Rusko vede se Spojenými státy dialog o Balkánu, řekl Lavrov

Rusko vede se Spojenými státy dialog o Balkánu. Podle ruské státní agentury TASS to dnes uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Oznámenou dohodu o prodeji ruského podílu v srbském ropném podniku NIS do maďarských rukou označil za výhodnou.

Kopřiva vyhrál pětisetovou bitvu a Macháč prošel do druhého kola Australian Open

Vít Kopřiva v Melbourne otočil tříhodinový maraton s Janem Lennardem Struffem a poprvé v kariéře postoupil do druhého kola Australian Open. Tomáš Macháč naopak zvítězil hladce nad Grigorem Dimitrovem ve třech setech. V ženské části turnaje se při návratu po dlouhé pauze prosadila i Karolína Plíšková.

Trump označil za projev slabosti plán Británie předat Mauriciu Čagoské ostrovy

Americký prezident Donald Trump na sociální síti Truth Social označil za projev totální slabosti plán Británie předat Mauriciu suverenitu nad ostrovem Diego García, který je součástí Čagoských ostrovů. Podle šéfa Bílého domu se jedná o další důvod, proč USA musejí získat Grónsko pro svou národní bezpečnost. Na ostrově Diego García se nachází vojenská základna, kterou využívají britské a americké síly. Británie loni v květnu podepsala dohodu o předání suverenity nad Čagoskými ostrovy Mauriciu, s níž USA v té době souhlasily.

Trump pohrozil Francii 200procentním clem na víno

Buď vstoupíte do Rady míru, nebo uvalím na francouzská vína a šampaňské clo ve výši 200 procent, pohrozil americký prezident Donald Trump svému protějšku Emmanuelu Macronovi. A to je krátce po oznámení desetiprocentní sazby na dovoz osmi zemí, které poslaly do Grónska vojáky.

Ukrajina podle Kyjeva potřebuje pomoc, po ruském útoku nemají tisíce domů teplo

Ukrajina potřebuje naléhavou energetickou pomoc a protivzdušnou obranu, uvedl dnes ráno ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha po dalším ruském leteckém útoku, který podle ukrajinských úřadů opět na řadě míst způsobil výpadky elektřiny a narušil dodávky tepla. Podle starosty Kyjeva Vitalije Klička je v metropoli po nočním útoku bez tepla 5635 výškových budov a část města ležící na východním břehu řeky Dněpr nemá dodávky vody.

Grónsko zůstane Grónskem, řekl Trumpův bývalý poradce

Donald Trump nepřiměje Grónsko ke změně vlastnictví. Sdělil to jeho bývalý vysoce postavený poradce Gary Cohn. Kongres podle něj počítá s tím, že „Grónsko zůstane Grónskem" a možnost vojenské intervence označil za „přehnanou". Lidé z Trumpova okolí přistupují k otázce Grónska opatrně.

Bulharský prezident Radev rezignoval. Chce se stát předsedou vlády

Bulharský prezident Rumen Radev oznámil, že odchází z funkce hlavy státu. Rezignaci chce formálně podat v úterý, jen dva měsíce před předčasnými parlamentními volbami, které mají zemi vyvést z dlouhé politické krize.

Tennessee vyhlásilo Den Dolly Parton k jejím 80. narozeninám

Americká zpěvačka Dolly Parton se dočkala pocty, která přesahuje běžné oslavy narozenin. Její domovský stát Tennessee jí věnoval vlastní sváteční den. Symbolické gesto připomíná nejen hudební kariéru jedné z největších ikon country, ale i její hluboký vliv na kulturu, vzdělávání a charitu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama