Reklama

Londýn: Královský operní sbor přivítá Velikonoce na střeše

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Zahalení v bundách a kabátech, se známými londýnskými památkami za zády, si zazpívali členové Královského operního sboru Coro di Zingari z opery Giuseppe Verdiho z roku 1853 Trubadúr. Podle agentury Reuters se jednalo o jejich první setkání po roce.

Těchto 25 operních pěvců a pěvkyň stálo s patřičnými rozestupy na střeše Royal Opera House v londýnské Covent Garden.

Jejich vystoupení, jehož součástí je i závěrečný refrén z Kouzelné flétny Wolfganga Amadea Mozarta, bude možné sledovat na Facebooku Královské opery na Velký pátek od 18:00.

„Jde o přivítání velikonočního času a pozdravení světa po lockdownu,“ řekl agentuře Reuters americký dirigent William Spaulding, který je sbormistrem Královské opery.

„Všichni teď potřebujeme trochu naděje. Byl to tak těžký rok, zvlášť pro operu,“ dodal ředitel opery Oliver Mears.

Stejně jako jiná kulturní zařízení po celé Británii zavřel Royal Opera House, který je také domovem Královského baletu, své brány v březnu 2020, kdy předseda vlády Boris Johnson nařídil Britům zůstat doma, aby zastavili šíření koronaviru.

Královská opera by měla veřejnost přivítat v květnu

Nyní, když se země pomalu vymanila z plošné uzávěry, Royal Opera House oznámil plány na svou sezónu 2021/22, první celou sezónu od roku 2019. Poprvé uvítá diváky 17. května představením nové inscenace Mozartovy opery Velkorysost Titova.

Zatímco někteří členové sboru, který byl založen v roce 1946, vystoupili na vánočním koncertu v prosinci, většina z nich společně poměrně dlouhou dobu nezpívala.

Sopranistka Elizabeth Weisberg byla stejně jako ostatní členové sboru během uzávěry na nucené dovolené. Podle svých slov kvůli dlouhé odluce ztratila pocit určité rodinné sounáležitosti, který ve sboru obvykle cítí.

„Těším se na den, kdy se budeme moci znovu obejmout,“ řekla agentuře Reuters. „Opravdu se jeden o druhého staráme a těším se jen na to, až uvidíme… ovace ve stoje, až budou diváci zpět. Vím, že to potřebují stejně jako my, a pro všechny to bude znamenat mnohem víc, až se vrátíme a budeme schopni dělat hudbu,“ dodala pěvkyně.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama