menu

20.4 C
Czech
Sobota 15. června 2024

Ruské regiony u hranic s Ukrajinou hlásí útoky, Kyjev zásah cílů na Krymu

Z několika ruských regionů ležících u hranic s Ukrajinou byl v noci na dnešek hlášen nálet ukrajinských dronů. Úřadující gubernátor Kurské oblasti Alexej Smirnov řekl, že na tuto oblast útočilo osm bezpilotních letounů. Podle ruského ministerstva obrany protivzdušná obrana sestřelila čtyři takové stroje nad Brjanskou oblastí. Informuje o tom ruskojazyčný servis BBC. Ukrajinská armáda podle generálního štábu zasáhla ruské systémy protivzdušné obrany na okupovaném Krymu.

Lidé na síti: důvěrníci, dětičkáři, hráči na dokonalost. Kteří z toho vychází nejlépe?

Sledujte nás na sítích

Kdo dnes nemá profil na sociální síti, jako by nebyl. Avšak není uživatel jako uživatel. Každý od sdílení příspěvků očekává něco jiného. Sestavili jsme malý přehled prototypů. Poznáte v něm někoho ze svých „přátel“?

Reklama

Jedni na komunikačním kanále hledají podporu, jiní posílení sebevědomí, další na to jdou z vědeckého hlediska. Kterým patří čest a kteří by se nad sebou měli zamyslet?

Cestovatelé

Jejich profily jsou v podstatě jednou velkou zeměpisnou encyklopedií. Hemží se západy slunce nad zátokou, detailními záběry horských bylin, reporty z exotických tržišť, v zimě zasněžená alpská panorámata…

Foto:Pexels

Jsou z těch, kteří budí nejvíce závisti. V jednu chvíli v Africe mezi antilopami, podruhé na norských fjordech. Nikdo netuší (a nikoho nezajímá), že na svých cestách třeba jedí jen konzervy, přespávají na karimatce a dopravují se klidně stopem nebo nízkonákladovkou, kam si nemohou sbalit víc než jedny sandály.

Důvěrníci

Klobouk dolů před těmito. Na dovolenkové ráje si moc nepotrpí. Zato vás na jejich profilu až zaskočí jejich upřímnost a čistota duše. Ač jsou sítě pastvou pro širokou veřejnost, oni se tu klidně pochlubí s vyrážkou, která jim naskočila na předloktí nebo nasdílí selfie, jak leží v nemocnici s kanilou v ruce.

Reklama

Jindy se na síti zase svěří, jak zraněnou mají duši nebo jak se cítí osamělí. Nebojí se ničeho. Horlivě vyčkávají na záplavy soucitných a podporujících reakcí svých přátel – fanoušků.

Sdíleči

Tihle to mají nejvíc bez práce. Jejich působení na sociální síti představuje vesměs jen sdílení příspěvků jiných. Dělí se přitom ještě na dvě podskupiny. „Vtipálci“ a „meméčkáři“. První se zaměřují na kreslené vtipy a sarkastické hlášky. Síť jimi dokážou tak zahltit, že si je přátelé raději vyhazují ze sledovaných.

Foto:Pexels

Ti druzí jedou na vlně ezoteriky. Tam se ledacos dozvíte. Jak na sebelásku, že je třeba se naučit říkat ne, že požádat o pomoc není slabost, ale projev síly a zodpovědnosti, že vesmír vám sešle vše, co si objednáte nebo jak si srovnat „čakru přijetí hmoty bez ulpívání“.

Hráči na dokonalost

Přecházíme do levelu racionální. I tihle nevypadají po ránu jako ze žurnálu, stejně jako ostatní. Nebo když jdou upocení z fitka. V tomto jsou si všichni rovni. Na síti však „hráči na dokonalost“ ničemu nedokonalému nedávají šanci.

Foto:Pexels

Nesdílejí často. Místo kvantity dávají na kvalitu. Svými super smartphony s tím „nej“ rozlišením zachycují výhradně jen objekty s puncem luxusu.

Fantastický výhled z hotelového balkonu v Miláně, zátiší s kelímkem kávy ve vytuněném Jaguáru nebo pugét 300 růží ledabyle pohozený na saténové posteli. Občas to není jejich Jaguár, ani pugét, ale co na tom. Síť snese všechno.

Dětičkáři

Jejich (zpravidla jediný a vymodlený) potomek je pro ně vším. A ze sociální sítě je to jasně vidět. Neunikne vám žádná dětská narozeninová oslava, zápis do školy nebo návštěva lunaparku. Před očima vám projíždí miliontý obrázek jejich zlatíčka. Na profilu dotyčné či dotyčného zaujímá veškerý prostor. A nebude tomu nejspíš jinak, dokud milovaná ratolest nevyletí z hnízda.

Zahrádkáři

Tito lidé mají obří statek s ještě větším pozemkem a na něm snad úplně všechny zvířata, které si umíte na dvorku představit. Nechybí několik kusů psisek všech velikostí, kteří jsou jejich největší chloubou. Hned po koních a kozách.

Mezi tím pobíhají dvě a více dětí a další je obvykle na cestě. Toto je celý jejich svět. K moři se sotva dostanou, protože to by znamenalo zajistit si regiment záložních farmářů. A tak na jejich profilu nejčastěji vidíte upocenou, ale šťastnou, matku pluku, rýpající se v jahodovém záhonku nebo německou dogu hlídající kočárek s nejmladším členem rodiny. Na zahradě samozřejmě.

Vystavovači

…svého zevnějšku. Tito jedinci jsou zatím ještě ve fázi života, kdy je zajímají v podstatě jen oni sami. (Někteří u této fáze i zůstanou.) Jsou mladí, krásní (nebo se alespoň snaží budit ten dojem), vystajlovaní, povětšinou chirurgicky či kosmeticky vylepšení. Fotografie svého „já“ pro jistotu pokrývá nejen profilovou fotku, ale i tu úvodní.

Foto:Pexels

Zrcadlo je jejich největší kámoš, a tak i na fotkách z dovolené můžete obdivovat vlastně jen nově střiženou ofinu, „nové rty“ nebo hříšně vykrojené plavky dotyčné osoby.

„Sportovci“

A pak tu máme ještě poslední mocnou kategorii – sportovci. Tedy přesněji řečeno – tváří se jako sportovci. Hlavní je nasdílet ostatním přesnou trasu své odpolední vyjížďky na kole. Na bruslích, běhu… Nesmí chybět přesný čas, ideálně počet spálených kalorií a frekvence srdečního tepu.

K tomu akční fotografii outfitu v plné výbavě. Helma, rukavice, legíny s nápisy… Čím víc profi, tím lépe. 60 ujetých kilometrů na síti vypadá tak moc cool! Příspěvek se okamžitě hemží obdivnými komentáři a uznalým plácáním po ramenou.

Nikdo z diváků už neřeší, zda to byla jízda po horách s vražedným převýšením nebo courání podél Labe, které zvládne i senior astmatik s pivním pupkem. Důležitá je image na síti!

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Problémoví muži podle zvěrokruhu. Na která znamení si dát nevětší pozor?

Muže následujících čtyř astrologických znamení je lépe zbytečně nedráždit. Raději kolem nich našlapovat po špičkách. Podle hvězd totiž dovedou být obzvláště nebezpeční a zákeřní. Vždy je ale cesta, jak na ně!

Musk: Trump mi pravidelně volá, oblíbil si Teslu a Cybertruck

Elon Musk během čtvrtečního setkání akcionářů přiznal, že mu pravidelně jen tak bez důvodu volá Donald Trump. Republikánský exprezident mění postoj k elektromobilům. Podle miliardáře se stal velkým fanouškem Cybertrucku.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.

Vladimir Putin stanovil podmínky pro zastavení palby a mírové rozhovory s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na ministerstvu zahraničních věcí zdůraznil, že je otevřen mírovým rozhovorům s Ukrajinou, přičemž hlavní podmínkou je stažení ukrajinských vojsk z oblastí okupovaných Ruskem. Podle Putina musí Ukrajina stáhnout své jednotky z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti v rámci jejich správních hranic. Kromě toho musí Ukrajina prohlásit, že odmítá vstoupit do NATO. Putin uvedl, že pokud budou tyto podmínky splněny, Rusko okamžitě zastaví palbu.

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných druhou stranou

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných na své území nepřítelem. Moskva podle ruské agentury TASS informuje o sestřelení 87 ukrajinských útočných bezpilotních letounů. Kyjev uvedl, že se jeho vojákům povedlo zlikvidovat 24 ruských dronů a střel z celkových 31, které invazní vojska na zemi vyslaly.

Nikdo neví, kolik rukojmích je ještě naživu, uvedl vysoký představitel Hamásu

Nikdo neví, kolik ze 116 rukojmích, které radikální hnutí Hamás od 7. října nadále zadržuje v Pásmu Gazy, je naživu. Vysoký představitel hnutí Usáma Hamdán to řekl v rozhovoru se stanicí CNN. Z psychické újmy čtyř nedávno zachráněných rukojmích obvinil Izrael, ačkoli zdravotníci potvrdili, že tři muži a jedna žena psychickému násilí čelili v zajetí, píše deník The Times of Israel.

Trump poprvé od nepokojů z 6. ledna 2021 navštívil Capitol Hill

Bývalý americký prezident Donald Trump ve čtvrtek poprvé od vpádu svých stoupenců do sídla Kongresu 6. ledna 2021 navštívil washingtonskou parlamentní čtvrť Capitol Hill, kde se setkal se republikánskými zákonodárci, informovala agentura AP.

Čínská aktivistka odsouzena k pěti letům vězení za rozvracení státu

Soud v Číně odsoudil k pěti letům vězení novinářku a aktivistku z hnutí #MeToo Sophiu Chuang Süe-čchin. Trest dostal i aktivista za pracovní práva Wang Ťien-ping, za mřížemi stráví tři roky a šest měsíců. Dvojice byla obviněna z rozvracení státu.
Reklama

DOPORUČUJEME

Problémoví muži podle zvěrokruhu. Na která znamení si dát nevětší pozor?

Muže následujících čtyř astrologických znamení je lépe zbytečně nedráždit. Raději kolem nich našlapovat po špičkách. Podle hvězd totiž dovedou být obzvláště nebezpeční a zákeřní. Vždy je ale cesta, jak na ně!

Musk: Trump mi pravidelně volá, oblíbil si Teslu a Cybertruck

Elon Musk během čtvrtečního setkání akcionářů přiznal, že mu pravidelně jen tak bez důvodu volá Donald Trump. Republikánský exprezident mění postoj k elektromobilům. Podle miliardáře se stal velkým fanouškem Cybertrucku.

Na Kubě, kam dorazily ruské bojové lodě, se nachází i americká jaderná ponorka

Na Kubě, kam tento týden dorazily ruské bojové lodě, se nachází i americká jaderná ponorka USS Helena. Podle agentur AP a AFP to dnes uvedlo velitelství amerického námořnictva, podle kterého se jedná o rutinní návštěvu. Americká ponorka kotví na námořní základně, kterou mají USA v Guantanámu.

Tabák, alkohol a fosilní paliva ročně v Evropě zabijí 2,7 milionu lidí

V důsledku konzumace tabáku, alkoholu a průmyslově zpracovaných potravin a na následky používání fosilních paliv ročně umírá 2,7 milionu Evropanů, uvedla Světová zdravotnická organizace (WHO). Vyzvala zároveň vlády jednotlivých států, aby zavedly přísnější regulaci výrobků ohrožujících lidské zdraví, napsal britský The Guardian.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.

Vědci pozorovali u pobřeží Nové Anglie překvapivé množství ohrožených velryb

Výzkumníci z Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) u břehů Nové Anglie pozorovali neobvykle vysoký počet ohrožených druhů velryb. V tohle roční období není neobvyklé, že kolem tohoto amerického území proplouvají vysoké počty kytovců. Pozorovat tolik těchto mořských savců v tak rozmanitém složení během jediného letu je ale podle vědců vzácnost.

Vladimir Putin stanovil podmínky pro zastavení palby a mírové rozhovory s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na ministerstvu zahraničních věcí zdůraznil, že je otevřen mírovým rozhovorům s Ukrajinou, přičemž hlavní podmínkou je stažení ukrajinských vojsk z oblastí okupovaných Ruskem. Podle Putina musí Ukrajina stáhnout své jednotky z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti v rámci jejich správních hranic. Kromě toho musí Ukrajina prohlásit, že odmítá vstoupit do NATO. Putin uvedl, že pokud budou tyto podmínky splněny, Rusko okamžitě zastaví palbu.

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných druhou stranou

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných na své území nepřítelem. Moskva podle ruské agentury TASS informuje o sestřelení 87 ukrajinských útočných bezpilotních letounů. Kyjev uvedl, že se jeho vojákům povedlo zlikvidovat 24 ruských dronů a střel z celkových 31, které invazní vojska na zemi vyslaly.

Nikdo neví, kolik rukojmích je ještě naživu, uvedl vysoký představitel Hamásu

Nikdo neví, kolik ze 116 rukojmích, které radikální hnutí Hamás od 7. října nadále zadržuje v Pásmu Gazy, je naživu. Vysoký představitel hnutí Usáma Hamdán to řekl v rozhovoru se stanicí CNN. Z psychické újmy čtyř nedávno zachráněných rukojmích obvinil Izrael, ačkoli zdravotníci potvrdili, že tři muži a jedna žena psychickému násilí čelili v zajetí, píše deník The Times of Israel.

Trump poprvé od nepokojů z 6. ledna 2021 navštívil Capitol Hill

Bývalý americký prezident Donald Trump ve čtvrtek poprvé od vpádu svých stoupenců do sídla Kongresu 6. ledna 2021 navštívil washingtonskou parlamentní čtvrť Capitol Hill, kde se setkal se republikánskými zákonodárci, informovala agentura AP.

Čínská aktivistka odsouzena k pěti letům vězení za rozvracení státu

Soud v Číně odsoudil k pěti letům vězení novinářku a aktivistku z hnutí #MeToo Sophiu Chuang Süe-čchin. Trest dostal i aktivista za pracovní práva Wang Ťien-ping, za mřížemi stráví tři roky a šest měsíců. Dvojice byla obviněna z rozvracení státu.

Zelenskyj a Biden podepsali desetiletou bezpečnostní dohodu mezi Ukrajinou a USA

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a jeho americký protějšek Joe Biden podepsali desetiletou americko-ukrajinskou dohodu zaměřenou na posílení bezpečnosti Ukrajiny. Stalo se tak během třídenního summitu skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7, který se koná na jihu Itálie.
Reklama
Reklama