Letecké společnosti ve Spojených arabských emirátech pozastavily provoz kvůli uzavření vzdušného prostoru v regionu. Letiště v Dubaji, Abú Zabí i Šardžá jsou uzavřena a cestující mají sledovat oficiální informace dopravců i úřadů.
Velké letecké společnosti ve Spojených arabských emirátech přerušily provoz, protože pokračuje uzavření části vzdušného prostoru v regionu. Situace se podle úřadů rychle vyvíjí a letové řády se mohou měnit bez předchozího upozornění. Cestující mají sledovat oficiální zdroje a aktuální informace svých aerolinek.
Dubai Airports
Správa letišť v Dubaji vyzvala pasažéry, aby na letiště vůbec nejezdili a předem si ověřili stav svého letu u dopravce. Provoz je omezen a většina terminálů byla v rámci krizových plánů již dříve vyklizena.
Letiště v Dubaji potvrdilo, že jedna z hal na mezinárodním letišti DXB utrpěla menší škody při incidentu, který se podařilo rychle zvládnout. Okamžitě zasáhly záchranné složky. Zraněni byli čtyři zaměstnanci, kterým byla poskytnuta lékařská péče.
Úřady zároveň uvedly, že trosky po zásahu vzdušného cíle způsobily požár na jednom z kotvišť v přístavu Džabal Alí. Hasiči z dubajské civilní obrany zasáhli bezprostředně po vzniku požáru. Událost se obešla bez zranění.
Emirates
Společnost Emirates se sídlem v Dubaji dočasně pozastavila všechny přílety a odlety z Dubaje do neděle 1. března do 15 hodin místního času. Důvodem je uzavření několika částí vzdušného prostoru v regionu.
Cestující, kteří mají letět během následujících 72 hodin, si mohou změnit rezervaci až o deset dní od původního data odletu, nebo požádat o vrácení peněz. Aerolinka vyzvala zákazníky, aby si před cestou zkontrolovali stav letu a aktualizovali své kontaktní údaje.
flydubai
Nízkonákladová společnost flydubai rovněž zrušila všechny lety do a z Dubaje do neděle 1. března do 15 hodin místního času. Dopravce uvedl, že zajišťuje péči o cestující a pomáhá jim se změnou rezervací nebo vrácením peněz.
Abu Dhabi and Etihad
V Abú Zabí úřady informovaly, že zásah proti dronu mířícímu na mezinárodní letiště Zajed vedl k pádu trosek. Incident si vyžádal jednu oběť a sedm zraněných.
Národní dopravce Etihad Airways pozastavil všechny lety do a z Abú Zabí do pondělí 2. března do 2 hodin ráno místního času. Cestující mohou bez poplatku změnit rezervaci nebo požádat o plnou refundaci. Společnost upozornila, že kvůli situaci eviduje vysoký počet telefonátů, a poděkovala zákazníkům za trpělivost.
Air Arabia and Sharjah
Air Arabia dočasně přerušila lety do a ze Spojených arabských emirátů. Dotčení cestující budou podle společnosti kontaktováni přímo. Úřad pro mezinárodní letiště v Šardžá zároveň oznámil pozastavení všech letů na tomto letišti až do odvolání a vyzval pasažéry, aby na letiště necestovali.
Letecké společnosti i letištní úřady zdůraznily, že bezpečnost cestujících je prioritou. Situace se může kdykoli změnit a další úpravy letů nelze vyloučit. Cestujícím se doporučuje průběžně sledovat oficiální webové stránky aerolinek a jejich komunikační kanály.


