Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 21 května, 2022

  Kate a William slaví 10. výročí svatby. K radostné příležitosti zveřejnili video i fotografie

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Princ William a Kate, vévodkyně z Cambridge, zveřejnili dvě nové fotografie u příležitosti svého desátého výročí svatby. Pár zároveň na sociálních sítích sdílel video.

  Princ William a Kate Middleton se vzali ve Westminsterském opatství 29. dubna 2011. Ve středu před svým čtvrtečním výročím pak publikovali nové snímky.

  Fotografie pořídil tento týden v Kensingtonském paláci v Londýně fotograf Chris Floyd, který je sdílel na Instagramu.

  Floyd prohlásil, že nedávno poprvé navštívil Cambridge ve východní Anglii a shodou okolností byl v ten samý den požádán, aby pár vyfotografoval na památku jejich výročí.

  „Bylo vzrušující strávit s nimi nějaký čas v Kensingtonském paláci, zejména proto, že vévodkyně je velmi nadšená fotografka,“ napsal autor nových snímků na Instagram a popřál dvojici šťastné výročí.

  K oslavě jubilea William a Kate také sdíleli video na Twitteru. V příspěvku napsali, že jsou „nesmírně vděční“ za podporu, které se jim dostalo za poslední desetiletí.

  Velkolepé svatby Williama a Kate před 10 lety se zúčastnilo kolem 1900 hostů a sledovaly ji miliony lidí po celém světě.

  Kate oblékla bílé svatební šaty zdobené krajkou od britské návrhářky Sarah Burton z módního domu Alexander McQueen. Princ William zvolil slavnostní uniformu irských gard složenou z červeného saka a černých kalhot, kterou doplnila modrá šerpa.

  Po ceremoniálu pár z balkonu Buckinghamského paláce zamával tisícům přítomných diváků, zatímco další tisíce lemovaly ulice na oslavu jejich sňatku.

  William a Kate se poprvé setkali jako studenti na University of St. Andrews ve Skotsku. Jako pár se oficiálně prezentovali poprvé v roce 2004, kdy je fotografové zachytili společně na dovolené ve švýcarském lyžařském středisku Klosters.

  Mají spolu tři děti: sedmiletého prince George, pětiletou princeznu Charlotte a prince Louise, kterému minulý týden byly tři roky.

  Fotogalerie:

  Začátkem tohoto měsíce se královská rodina shromáždila při smutné příležitosti na pohřbu prince Philipa, Williamova dědečka. Pohřeb vévody z Edinburghu se konal v kapli sv. Jiří v areálu hradu Windsor a zúčastnilo se jej 30 lidí včetně členů královské rodiny. Zemřel ve věku 99 let 9. dubna na hradě Windsor, s královnou byl ženatý 73 let.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS