Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Justin Bieber ruší koncerty, zpěvákovi ochrnula část obličeje

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Justin Bieber v pátek oznámil, že si dává pauzu od koncertování. Ve videu zveřejněném na Instagramu kanadský zpěvák vysvětlil, že má Ramsay-Huntův syndrom, kvůli kterému nemůže hýbat polovinou obličeje, což jej donutilo ke zrušení několika naplánovaných vystoupení. Napsaly o tom server CNN a magazín People.

  Držitel Grammy se s fanoušky podělil o informace o svém zdravotním stavu poté, co začátkem tohoto týdne odložil tři koncerty v rámci turné Justice World Tour.

  „Je to kvůli viru, který napadá nerv v mém uchu a mé obličejové nervy, což mi způsobilo ochrnutí obličeje,“ řekl ve videu. „Jak vidíte, toto oko nemrká. Na této straně obličeje se nemohu usmát, tato nosní dírka se nepohne. Takže tato strana obličeje je úplně paralyzovaná,“ podotkl.

  Podle amerického lékařského výzkumného a vzdělávacího centra Mayo Clinic se Ramsay-Huntův syndrom vyskytuje v případech, kdy „propuknutí pásového oparu postihne lícní nerv v blízkosti ucha. Kromě bolestivé vyrážky pásového oparu může syndrom způsobit ochrnutí obličeje a ztrátu sluchu v postiženém uchu.“

  Bieber oslovil své příznivce, kteří byli frustrovaní nedávným zrušením jeho koncertů. Upozornil, že „fyzicky zjevně není schopen je zvládnout“.

  „Je to docela vážné, jak vidíte. Přál bych si, aby tomu tak nebylo, ale moje tělo mi zjevně říká, že musím zpomalit,“ prohlásil Bieber. „Doufám, že to chápete. Využiji tento čas k odpočinku a relaxaci, abych se mohl vrátit na sto procent a dělat to, pro co jsem se narodil,“ poznamenal.

  Svým fanouškům zpěvák poděkoval za trpělivost a řekl, že se snaží pracovat na zlepšení stavu cvičením obličejových svalů. Podle svých slov neví, jak dlouho bude trvat, než se zotaví.

  „Bude to v pořádku,“ prohlásil. „Mám naději a věřím Bohu,“ uzavřel.

  S vážnými zdravotními potížemi se nedávno potýkala i Bieberova manželka

  V březnu byla jeho choť Hailey Bieber hospitalizována kvůli krevní sraženině v mozku, připomněl server CNN.

  Modelka později uvedla, že utrpěla malou mozkovou příhodu kvůli malému otvoru v srdeční přepážce, ze kterého se sraženina dostala až do jejího mozku. Podstoupila operaci k uzavření otvoru, který byl podle ní velký 12 až 13 milimetrů.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS