Více
  16.6 C
  Czech
  Středa, 10 srpna, 2022

  Justin Bieber fanouškům sdělil podrobnosti svého boje s ochrnutím poloviny obličeje

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Justin Bieber prohlásil, že mu víra v Ježíše pomohla vypořádat se s aktuálními zdravotními problémy, kvůli kterým byl nucen odložit několik koncertů. Kanadský zpěvák o víkendu prozradil, že se potýká s ochrnutím části obličeje. V úterý o tom informovaly servery CNN a BBC.

  „Vím, že tato bouře pomine, ale mezitím vím, že Ježíš je se mnou,“ napsal Bieber na Instagramu.

  Držitel Grammy v sobotu uvedl, že má Ramsay-Huntův syndrom. „Je to kvůli viru, který napadá nerv v mém uchu a mé obličejové nervy, což mi způsobilo ochrnutí obličeje,“ řekl ve videu.

  Podle amerického lékařského výzkumného a vzdělávacího centra Mayo Clinic se Ramsay-Huntův syndrom vyskytuje v případech, kdy „propuknutí pásového oparu postihne lícní nerv v blízkosti ucha. Kromě bolestivé vyrážky pásového oparu může syndrom způsobit ochrnutí obličeje a ztrátu sluchu v postiženém uchu.“

  Každý den je lepší

  Osmadvacetiletý Bieber na Instagramu zveřejnil příběh, ve kterém informoval, že se chce podělit o to, co prožívá.

  „Každý den je lepší a přes veškeré nepohodlí jsem našel útěchu v tom, kdo mě navrhl a zná,“ napsal umělec.

  „Připomíná mi to, že mě zná celého. Zná mé nejtemnější stránky, o kterých nechci, aby někdo věděl, a neustále mě vítá ve své láskyplné náruči,“ pokračoval. „Tato perspektiva mi dala klid během této strašlivé bouře, které čelím,“ podotkl muzikant.

  Minulý týden se Bieber v tříminutovém videu pro svých 240 milionů sledujících usmál a zamrkal, aby ukázal, že se jedna strana jeho obličeje nehýbe.

  Svým fanouškům zpěvák poděkoval za trpělivost a řekl, že se snaží pracovat na zlepšení stavu cvičením obličejových svalů. Podle svých slov neví, jak dlouho bude trvat, než se zotaví.

  Ramsay-Huntův syndrom je extrémně vzácný. Americká Národní organizace pro vzácné poruchy (NORD) odhaduje, že ročně jím onemocní pět lidí ze 100 000, upozornil server BBC. Ve většině případů může dojít k úplnému zotavení během dnů nebo týdnů, ačkoli někteří lidé mohou trpět trvalou ztrátou sluchu nebo poškozením oka.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS