Více
  11.6 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Jóga pro páry: praktické tipy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vaše praxe nemusí být vždy sólo aktivitou. Pokud na podložku přivedete svého partnera, vaše rutina dostane nové rozměry.

  Když milujete svou jógovou praxi, chcete ji sdílet. Zejména s lidmi, na kterých vám záleží. A proč ne? Jóga má prokázané výhody pro tělo i duši. Tyto výhody lze znásobit, pokud budete cvičit jógové pozice jako pár.

  Studie z roku 2017 zjistila, že lidé, kteří cvičili s někým dalším, zaznamenali lepší duševní, fyzickou a emocionální pohodu. Jiný výzkum ukazuje, že páry, které se věnují společným aktivitám, zažívají větší spokojenost ve vztahu. Zavedení pravidelné rutiny, jako je jóga, může také pěstovat vzájemnou blízkost. Sexual Wellness Clinic Loyola University zařadila jógu do svých programů, aby pomohla párům „budovat důvěru, relaxovat a bavit se“.

  Mít někoho, s kým můžete cvičit, vám může pomoci být zodpovědnější a konzistentnější ve vaší praxi. Některým lidem také nevyhovuje skupinové cvičení s cizími lidmi. Pro ně by mohla být praxe v páru ideální.

  4 tipy pro cvičení jógových pozic pro páry

  Když přemýšlíte o jógových pózách pro páry, možná si představíte komplikovanou jógovou akrobacii. Nemusíte být zběhlí v AcroYoze, abyste si užili zábavnou a naplňující partnerskou praxi. Cvičení jógových pozic pro páry je způsob, jak společně cvičit a vzájemně se fyzicky i emocionálně podporovat. Pokud se rozhodnete pozvat partnera, aby s vámi cvičil, dbejte na to, aby to bylo klidné a příjemné pro obě strany. Zde je několik praktických tipů:

  Vyberte si výuku, nebo tandem

  Pokud je jeden z vás zkušenější, rozhodněte se, zda je vaše praxe postavená jako výuka, nebo zda cvičíte v tandemu. Pokud trávíte čas poučováním, opravováním nebo nastavováním svého partnera, možná přicházíte o vlastní praxi. To je v pořádku, pokud oba souhlasíte, že tato dynamika je oboustranně výhodná. Ale pokud chcete, aby vaše praxe byla stmelujícím momentem, je čas opustit výukový režim a sdílet zkušenosti.

  Bavte se

  Svou jógovou praxi možná berete vážně, to však neznamená, že nemůže být zábavná. Zvláště když ji sdílíte s milovanou osobou. Když trávíte drahocenný čas cvičením jógových pozic pro páry, zaměřte se více na svou pospolitost než na dosažení nějakého cíle na podložce.

  Vyhněte se fyzickému tlačení

  Pokud nejste instruktor jógy se zkušenostmi v praktických úpravách, buďte extrémně opatrní při fyzické manipulaci s partnerem během cvičení. Snaha tlačit nebo přitahovat něčí tělo do pozice může způsobit více škody než užitku.

  Nechte stranou své ego

  Trocha přátelského soutěžení může být pro určité druhy cvičení motivující. Jóga má ale zabudovanou konkurenční doložku: Jedním z cílů praxe je pustit asmitu, což lze přeložit jako egoismus. Je to jedno z pěti „trápení“, které má cvičení jógy překonávat. Soustřeďte se na cvičení jógových pozic s partnerem, nikoli na soupeření s ním.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS