Reklama

Jeff Bezos poletí do vesmíru. Start rakety New Shepard je naplánován na červenec

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos v pondělí oznámil, že se v červenci zúčastní prvního vesmírného letu s posádkou své společnosti Blue Origin. Na palubě rakety New Shepard bude i jeho bratr Mark a vítěz stále probíhající aukce letenky, informovala agentura Reuters a stanice CNN.

Znovupoužitelná raketa New Shepard odstartuje pouhé dva týdny poté, co dosavadní šéf Amazonu oficiálně opustí funkci generálního ředitele společnosti.

Pokud vše půjde podle plánu, nejbohatší člověk na světě bude prvním z miliardářských magnátů, který se proletí v raketě, do jejíhož vývoje investoval miliony dolarů. Magazín Forbes Bezosovo jmění odhaduje na 186 miliard dolarů.

V souboji Blue Origin a společnosti SpaceX miliardáře Elona Muska si tak Bezos zřejmě připíše jedno z prvenství.

Společnost Blue Origin minulý měsíc uzavřela první kolo aukce letenky a uvedla, že se přihlásilo více než 5 200 zájemců ze 136 zemí, aniž by zveřejnila nejvyšší nabídku z tohoto kola.

Aktuální nejvyšší nabídka v probíhajícím druhém kole aukce podle webu Blue Origin dosahuje 2,8 milionu dolarů. Dražba by měla být ukončena 12. června.

Několik minut stavu beztíže

Suborbitální poznávací výlet společnosti Blue Origin 20. července představuje klíčový milník v soutěži o zahájení nové éry soukromého komerčního vesmírného cestování.

Kombinace rakety a kapsle New Shepard je navržena k autonomnímu letu šesti cestujících více než 100 kilometrů nad Zemí v suborbitálním prostoru, což je dostatečně vysoko na to, aby členové posádky zažili několik minut stavu beztíže a viděli zakřivení planety. K návratu na Zem kapsli poslouží padáky.

Kapsle je vybavena šesti pozorovacími okny. Podle Blue Origin jsou téměř třikrát větší než okénka dopravního letadla Boeing 747 a zároveň největší, jaká se kdy ve vesmíru používala.

Znovupoužitelná suborbitální raketa byla pojmenována podle Alana Sheparda, prvního občana Spojených států, který letěl do vesmíru.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Dvojnásobná vražda vyhnala Španěly do ulic
Ve Španělsku lidé demonstrují proti násilí páchanému na dětech. Lidé vyšli do ulic kvůli hrůznému činu: otec zřejmě zavraždil své dvě malé dcery (6 let, 1 rok), aby se pomstil matce. Tělo starší dcery se už našlo, po mladší se stále pátrá.
Rudé náměstí po protestu Pavla Kriseviče
Ruský soud v neděli nařídil, aby byl opoziční aktivista Pavel Krisevič poslán na dva měsíce do vazby pro podezření z výtržnictví. Krisevič byl zatčen na Rudém náměstí, kde předstíral protestní sebevraždu.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama