Reklama

Jaké jsou druhy masáží a který je pro vás ten pravý – část 3

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Masáže jsou čím dál populárnější. V každém městě dnes najdeme minimálně jeden masážní salon nebo studio. Jak se ale zorientovat v jejich nabídce?

Pokračování článků: Jaké jsou druhy masáží a který je pro vás ten pravý – část 1 a 2.

Thajská masáž

Thajská masáž je nejlepší pro lidi, kteří chtějí aktivnější formu masáže a chtějí snížit a zmírnit bolest či stres. Může také pomoci zlepšit:

  • flexibilitu
  • krevní oběh
  • energetické hladiny

Tento typ masáže pracuje s celým tělem pomocí sekvence pohybů, které jsou podobné jógovému protahování. Váš terapeut pomocí dlaní a prstů vyvine silný tlak na vaše tělo. Budete napnuti a zkrouceni do různých pozic. Během masáže můžete nosit volné a pohodlné oblečení.

Prenatální masáž

Jedná se o bezpečný způsob masáže během těhotenství. Může pomoci snížit těhotenské bolesti těla, snížit stres a zmírnit svalové napětí. Můžete ji absolvovat kdykoli během těhotenství. Prenatální masáž využívá mírný tlak podobný švédské masáži. Terapeut se zaměří na oblasti, jako jsou dolní část zad, boky a nohy. Podle úrovně pohodlí můžete být zcela nebo částečně svlečení. Během masáže budete ležet na boku nebo na speciálně navrženém stole s výřezem pro břicho. Pokud jste měly bolesti v lýtkách nebo jiných částech nohou, navštivte ještě před masáží lékaře. Obvyklá délka je 45 – 60 minut.

Párová masáž

Párová masáž je taková masáž, kterou podstupujete se svým partnerem, přítelem nebo členem rodiny v jedné místnosti. Většinou se s ní setkáte v rámci balíčků společně s dalšími ošetřeními jako je pedikúra, tělový peeling či vstup do sauny, vířivky a dalších lázeňských zařízení.

Obvykle si můžete vybrat, jaký typ masáže z výše uvedených si přejete. Váš partner si může vybrat jinou, vždy záleží na nabídce daných lázní nebo wellness zařízení. Masážní stoly jsou vedle sebe, každý máte svého terapeuta a během masáže si můžete povídat.

Masáž v křesle

Jedná se o rychlou masáž zaměřenou na pouze na krk, ramena a záda. Pomáhá zmírnit stres, podpořit relaxaci a ulevit od bolesti krční páteře. Obzvláště vhodná je pro lidi se sedavým zaměstnáním. Během masáže zůstanete plně oblečení a posadíte se do speciálně navrženého křesla. Na něj si sednete obkročmo, aby se váš hrudník opíral o opěradlo, což umožní masérovi přístup k vašim zádům. Tento typ masáže trvá většinou 10 – 30 minut.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Běh
Ať už vás k běžecké přestávce donutí okolnosti, nebo si uděláte pauzu dobrovolně, návrat chvíli trvá. Běh pro vás pravděpodobně byl zdrojem úlevy od stresu. Nyní je čas najít další relaxační aktivity, které vám pomohou zvládnout stres.
paddleboarding
Paddleboarding se stává jedním z nejpopulárnějších vodních sportů. Je posilováním pro celé tělo, způsobem, jak si užít přírodu i skvělou zábavou. O co se vlastně jedná?

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama